PREZENTARE

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde Gemon » 26 Iun 2013, 16:20

De ce a fost data la monta?
Anul trecut cand ai avut o porcuta gestanta, ai primit un sfat de care ar fi fost bine sa ti cont, vezi viewtopic.php?p=121466#p121466
ca ati scapat de probleme, bine ar fi fost sa nu iti expui porcusorul la un asemenea risc, tinand doar indivizi de acelasi sex. Noi nu sprijinim inmultirea. Asemenea probleme pot aparea din diverse motive, ar trebui examinat pentru a putea depista cauza. Incearca sa verifici macar dintii din fata, vezi daca nu are ceva blocat intre dinti. Pune adapatoarea aflata la marginea custii mai jos, pentru a putea bea apa daca simte nevoia, si incearca sa ii dai cu foarte mare atentie vitamina C, pentru a vedea daca poate inghite normal sau nu.

Avatar utilizator
gabrielaclau
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 23
Membru din: 03 Noi 2012, 22:57
Localitate: Craiova

Re: PREZENTARE

Mesajde gabrielaclau » 27 Iun 2013, 07:53

Am fost la veterinar si puiul era bolnav nu a supravietuit totul este bine cu ceilalti eu m-am documentat inainte sa o dau la monta avand in vedere ca are o nastere inainte nu avea de ce sa fie probleme cu mama.puiul era si foarte mic fata de ceilalti era de asteptat sa se intample ceva cu el.avand in vedere ca nici nu manca.toti primesc vitamine mancare de calitate.ei unde traiesc nu se inmultesc?in toate magazinele si pet-shop urile sunt pusi in acvari femela si mascul si nu mai are nimic.am un baietel singur si vreau sa nu mai fie singur si nici nu vreau sa il dau.

Va multumesc pentru raspuns.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE

Mesajde khaos » 27 Iun 2013, 10:30

Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

criss24
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Feb 2013, 13:41
Localitate: petrosani

Re: PREZENTARE

Mesajde criss24 » 27 Iun 2013, 17:41

Salutari si de la noi :)
Nu v-am vizitat de ceva vreme insa suntem bine,porcutele mele au scapat de micozele ce le suparau.
Cea mica a intrecut-o pe cea mare si ambele fac pe sefele si se umpun cat e ziua.
cea mica a fost in calduri si toata ziua o calarea pe cealalta care statea :))
Le-am amenajat un tarc pe balcon de 150 pe 100 unde zburda ziua iar noaptea sunt libere in bucatarie.de curand a primit baietelul meu o iepurasa care mai intra un tarcul lor cand vrea sa se ascunda,e ok tolerata pana vrea sa intre in casuta lor,atunci o baraie si sar la ea dar nu o musca.ea e foarte cuminte si accepta ce vor zurli de porcute :)
Cand am timp voi pune si poze cu ele :)

LunaNoua
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 22 Mai 2013, 14:02
Localitate: Iasi

Re: PREZENTARE

Mesajde LunaNoua » 10 Iul 2013, 18:56

Buna,
Ma ascund in spatele id-ului Luna Noua dar de fapt ma cheama Oana.Veacul mi-l fac prin Iasi de o vreme buna :smile:
Cealalta parte importanta a ecuatiei este Ayala, guineza noastra, in varsta de aproape 2 luni. Este o lipicioasa alintata care ne bucura teribil cu fiecare clipa.
Ne-am propus ca in viitorul apropiat sa-i aducem si o surioara pentru a intregi tabloul.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde MaraC » 10 Iul 2013, 22:59

Imagine
Poza Oanei (daca te uiti la coduri, vezi IMG. Da clic pe el si pune link-ul intre [img]si[/img] ca sa se vada poza asa :smile:

Te-ai hotarat de unde ii iei surioara? :smile: (Sunt Mara Coteata de pe FB)

LunaNoua
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 22 Mai 2013, 14:02
Localitate: Iasi

Re: PREZENTARE

Mesajde LunaNoua » 11 Iul 2013, 12:40

Multumesc Mara, nu reusisem sa pun poza aia nicicum :oops: . Inca nu ne-am hotarat de unde sa luam surioara, cea mai buna optiune ar fi adoptia zic eu.La momentul potrivit m-am gandit tot pe voi sa va intreb de sufletele disponibile :smile:

radu.cristian
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 07 Aug 2014, 01:40
Localitate: resita

Re: PREZENTARE

Mesajde radu.cristian » 07 Aug 2014, 01:44

Buna numele nostru este Cristi si Ana-Maria si suntem parintii a doi nebunei "Mitzi" si "Stresu".Suntem din Resita .

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde Gemon » 07 Aug 2014, 13:50

Cristi si Ana-maria, bine ati venit printre noi!

Draga Oana,
Viziteaza sectiunea adoptii unde poti gasi o partenera pentru mica Ayala. Poti adopta chiar doua porcute (vezi de ex. disponibile ). Faptul ca sunt din Bucuresti, nu trebuie sa fie o problema, multi membri au apelat la o firma de transport persoane cu autocare, autobuze sau microbuze, discutand in prealabil cu soferul respectiv care mergea regulat la o destinatie. Fiind vara e bine sa se gaseasca o modalitate prin care se transporta dimineata devreme, pentru a o feri sau a le feri de canicula.
De asemenea poti adopta o femela de la o crescatorie de incredere, iti recomand cu mare caldura crescatoria Inka de unde ai siguranta ca porcuta este in perfecta stare de sanatate.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde MaraC » 07 Aug 2014, 14:45

Geda, vezi ca nu te-ai uitat la data :D E de un an mesajul, Oana are doua fetite de muuult deja :lol:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde Gemon » 07 Aug 2014, 15:21

Da, mersi :lol: , am verificat mesajele anterioare, la sectiunea gazduire referindu-se la fetele ei, cea ce inseamna ca are deja partenera.
Un weekend placut iti doresc! :heart:

AliceLaiho
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 28 Noi 2014, 16:42
Localitate: Medias

Re: PREZENTARE

Mesajde AliceLaiho » 30 Noi 2014, 19:54

Buna,ma numesc Alisa,insa toti imi spun Alice. :hi: Detin trei porcusori de Guineea pe care ii iubesc enorm.Bella,o femela de 3 anisori,si puii ei de aproape 8 luni,Pooky si Squeaky,doi masculi nazdravani si adorabili.
Vizitez site-ul asta de ceva vreme,de cand am porcusorii,si am decis sa imi fac si eu cont. :)

Acestia sunt Pooky (cel din stanga cu boticul negru) si neastamparatul de Squeaky :heart:

Imagine
Imagine

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde MaraC » 30 Noi 2014, 22:06

Buna Alice si bine ai venit pe site! Asteptam mai multe poze cu porcusorii tai :) Mamicii nu ii iei o partenera? O lasi singurica?

As avea o mica rugaminte, poti, te rog, sa faci semnatura mai mica, cam cat e a mea? Este cam mare :)

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde Gemon » 01 Dec 2014, 22:20

Bine ai venit, Alisa!

Am micsorat eu semnatura. :smile:
Sunt foarte dulci, sa iti traiasca! :heart:

Lexi
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 06 Feb 2015, 12:42
Localitate: Sibiu

Prinți si Bijou

Mesajde Lexi » 27 Mar 2015, 16:26

Ei sunt copilasi mei,o fetita si un baietel si ii iubesc pana la Doamne Doamne si inapoi si sunt foarte mandra de ei si mai ales ca boticurile mici sunt atat de dragalase si tipa cand ma vad :love:
http://s1299.photobucket.com/user/Alexa ... 1.jpg.html
http://s1299.photobucket.com/user/Alexa ... f.jpg.html
http://s1299.photobucket.com/user/Alexa ... v.jpg.html
Fişiere ataşate
alexandra3.jpg
alexandra2.jpg
alexandra1.jpg


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori