PREZENTARE

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
Exquisite
Initiat
Initiat
Mesaje: 24
Membru din: 02 Mai 2013, 16:51
Localitate: Nemtia

Re: PREZENTARE

Mesajde Exquisite » 05 Mai 2013, 10:42

Am sa fac asta, voiam sa ii iau de azi, acuma mananca ca porcii, tot ies din ascunzatori. Le fac frumos un album pe feisbuc :D pun poze si aici! :-)

dupa aia ma duc sa sutesc iarba pt ei :lol:

Edit:
Imagine

Imagine

Imagine
Imagine

bine ca facura pipi in tub :(
Porcii Ion si Gheorghe (aka Johann si Georg) va saluta respectuos: Gutuva-n Tag :D !
:dance: :dance:

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: PREZENTARE

Mesajde chinchi2 » 05 Mai 2013, 19:47

Porcii fac pipi acolo unde nu te astepti :lol:
Cel mai bine este sa le iei ca ascunzatori,poduri de lemn .Alea nu au baza si nu le pot murdari :giggle:

Avatar utilizator
Exquisite
Initiat
Initiat
Mesaje: 24
Membru din: 02 Mai 2013, 16:51
Localitate: Nemtia

Re: PREZENTARE

Mesajde Exquisite » 06 Mai 2013, 01:33

Am pus un video...il gasiti pe FB! Tot exquisite is si p-acolo!
https://www.facebook.com/photo.php?v=53 ... =2&theater

Pacat ca nu am tinut inca 3 secunde...am stranutat si ... s-au ascuns...ca soarecii... :eating:


prima tentativa de a ma apropia de ei: arsenal: marar, salata si morcovi. incep. iau ascunzatorile incet, cu gandul: daca se sperie le pun imediat inapoi. nicio miscare brusca, doar plimbareala pe capul lor. imi atingeau mana trecand pe sub ea. bun. incep cu cu salata. nimic. nu erau nici macar interesati. agat salata de zabrele si iau morcovul. unde s-au dus? direct...la salata din zabrele :!: . las morcovul si iau mararul. nop...am pus casile la loc, invers de data asta. iau mararul. nop...am rupt putin din el, l-am pus la "tinda" casei...au papat, apoi au luat de la mine. le-am zis de dulce si de noapte buna. acuma se alerga, mananca si mormaie scurt (io ziceam la Kiki ca e neuns, d'aia scartaie), alergandu-se. se pare ca Vicky mi i-a dat pe sufletul meu: nesimporci numa' pe interese rofl

acum ii las in pace. episodul 1 - tatonarea - a dat roade. totusi sunt speriosi, daca ma ridic sau doamne fereste stranut...au tulit-o... :D tre' sa ma mentin sanatoasa si sa ma tar...o fac si p-asta... :clapping:

V-am spus? Ii cheama Gheorghe si Ion, cel maro e Gheorghe, mai gura mare, ca unchiu'. mananca toata ziua. Ion e cel mai inchis la culoare. cand iese si spune ceva tace Gheorghe. Ca tata. :heart: ca mi-e dor de el. de unchiu' nu, ca e gura mare. dar si inima o are la fel de mare deci...juma' de dor am si de el...
Porcii Ion si Gheorghe (aka Johann si Georg) va saluta respectuos: Gutuva-n Tag :D !
:dance: :dance:

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: PREZENTARE

Mesajde chinchi2 » 06 Mai 2013, 13:30


Avatar utilizator
Exquisite
Initiat
Initiat
Mesaje: 24
Membru din: 02 Mai 2013, 16:51
Localitate: Nemtia

Re: PREZENTARE

Mesajde Exquisite » 06 Mai 2013, 22:40

dupa capul meu le plantam deja gradina de legume sa-si aleaga ei singuri rofl rofl rofl


azi i-am luat in brate, de atunci cand sunt cu mana in cusca nu prea mai au niciun stres... :spin:
Porcii Ion si Gheorghe (aka Johann si Georg) va saluta respectuos: Gutuva-n Tag :D !
:dance: :dance:

Anna-Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 28 Mai 2013, 14:51
Localitate: Rm. Valcea

Re: PREZENTARE

Mesajde Anna-Maria » 28 Mai 2013, 14:58

Hei! Eu sunt Anna.
Am un porcusor mascul de 2 ani jumatate. Il cheama Foozy. Spre rusinea mea, nu am stiut despre acest site, si de aceea nu am stiut ca trebuie sa-i iau un prieten. Restul, ce am citit eu, le stiam. Doar ca acest lucru : ca-i mai trebuie un prieten, tot mascul si pui, nu-l stiam!
Acum, as vrea din suflet sa-i iau un prieten, dar mi-e frica de un lucru. Daca a stat atat de mult singur, adaptandu-se la singuratate, il va mai accepta pe micut?
Va rog, dati-mi niste sfaturi! :confused:
Adica, in mare parte am inteles, trebuie sa spal cusca bine, cu otet, si lucrurile lui, si de asemenea, sa le fac cunostinta pe un teren neutru.
Ce credeti, il va accepta?
Of, asa de rau imi pare ca nu am descoperit site-ul mai devreme :cry: I-am intrebat pe diferiti veterinari, si au spus ca il pot tine si singur!
:cry: :cry: :cry: :cry: Heeelp!

Edit : Cum pot pune poze cu Foozy?
Aaa, si....am uitat ...Foozy, a mai facut cunostinta cu porcusorul prietenei mele, tot mascul, mai tinerel :lol: ...Dar nu s-au inteles, au sarit sa se muste :cry: ...Asa va fi si cu cel mic? :(

Avatar utilizator
Alexandra-Mihaela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 137
Membru din: 23 Mai 2013, 16:10
Localitate: Bucurest/Militari

Re: PREZENTARE

Mesajde Alexandra-Mihaela » 28 Mai 2013, 15:16

Asta depinde. Eu am avut un porcusor femela Rita si a stat cam cateva luni singurica. Am adus-o pe Musetel si Rita a cam ciupit-o de urechi. Cand le-am pus in aceeasi cusca imi era frica ( poate se omorau intre ele =)) ) A doua zi erau in casuta , dormeau una langa alta. Noul porcusor s-ar putea sa se imprieteneasca cu Fozzy .Doar sa iei mascul ( asta daca nu vrei o mare familie de piggy).





Succes,

Alexandra- Mihaela :D
Mimi va ureaza ,,Uiiiii,uiiiii,ui,uiii!'' insemand : ,,Sanatate porcusorilor vostri!'' :)

Anna-Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 28 Mai 2013, 14:51
Localitate: Rm. Valcea

Re: PREZENTARE

Mesajde Anna-Maria » 28 Mai 2013, 15:24

Cum adica depinde? Adica, s-ar putea sa nu se inteleaga?
Da, dar tu ai avut fete, e altceva ( cred)...am inteles ca ele pot sta si cate 6 intr-o cusca, la ma
sculi daca sunt 2, ar 3-lea ar putea strica balanta!
Deci...s-ar putea sa nu se inteleaga :cry:

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE

Mesajde khaos » 28 Mai 2013, 15:33

Ai dreptate cu masculii, e mai bine sa fie 2 decat 3 (asta nu inseamna ca 3 nu se pot intelege, dar e mai greu). Este la fel de adevarat ca depinde daca se vor intelege. Depinde foarte mult de caracterul celor doi porcuti, daca amandoi sunt caractere puternice si vor sa se impuna...
Insa daca ii aduci un pui mic de 2-3 luni si respecti cu sfintenie regulile de intalnire, nu vad de ce nu ar fi totul ok. :)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde MaraC » 28 Mai 2013, 17:35

Cel mic va fi puiut, cel mare se va impune in fata lui. Nu cred sa il respinga, si contrar, sa se bucure de prezenta unui companion de aceiasi specie dupa atata timp!
Problemele pot aparea cand cel mic va creste, ajungand pe la adolescenta si vrand sa se impuna. Dar mai e pana atunci :giggle:

Anna-Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 28 Mai 2013, 14:51
Localitate: Rm. Valcea

Re: PREZENTARE

Mesajde Anna-Maria » 28 Mai 2013, 19:50

Multumesc, fetelor! Imi puteti arata, daca aveti, o poza cu un puisor la 2-3 luni?
\

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE

Mesajde khaos » 29 Mai 2013, 15:30

Uite puiuti la , insa sunt mai micuti :P

In mod normal, ar trebui sa iti poti da seama dupa greutate. Insa cei din petshop sunt destul de prost hraniti si deci foarte slabi. Eu ti-as recomanda cu caldura crescatoria Inka, de acolo l-am luat si noi pe Klaus.

Incerc si o poza, insa nu cred ca iti poti sa seama de dimensiune... Probabil porcusorul este cam cat sa-ti incapa in palma. :) Pixel si Batman la aproximativ 2 luni:

Imagine

Imagine

Klaus la aproximativ 2 luni:
(porcusorii de rasa sunt de obicei mai mari, dar Klaus a fost mai mititel :P )

Imagine

Imagine
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde MaraC » 29 Mai 2013, 22:58

Ooo, Doamne, cat de scumpi pot sa fiee :heart: :heart:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREZENTARE

Mesajde ramona_inka » 30 Mai 2013, 00:17

Ooofff, khaos, haos! Ce-mi facusi?!?!?!
Ce amintiri mi-ai readus in minte acum cand l-am revazut pe Klaus... ce drag imi era de el, mititelul. Poate va faceti timp si veniti la expo sa mai stam de vorba, sa vedem un buclat, sa smotocim o Sofica :lol:

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE

Mesajde khaos » 30 Mai 2013, 11:26

:giggle: Ramo, incerc, poate reusesc sa trec un pic sa va vad :) Insa singurica. Pe baieti nu ma bag sa-i plimb, iar pe Sofie... nu stiu daca sa o aduc, ca e tare zapacita si agitata! rofl
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori