PREZENTARE

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Morenyta
Initiat
Initiat

Mesajde Morenyta » 22 Mai 2008, 14:45

:) da asa este le cadea parul dar dupa ce a venit medicul acasa s-au rezolvat problemele acum sunt sanatosi si grasunei cea mai mare are 800 gr.va promit ca in weekend va fac poze si va trimit poze cu ele sunt sigur ca doamna ramona deabia asteapta sa o vada pe nasuc.o zi buna.
"AJUNGE CEL MAI SUS CEL CARE AJUTA PE ALTUL SA URCE"PALER

Morenyta
Initiat
Initiat

Mesajde Morenyta » 22 Mai 2008, 14:55

am si eu o mica intrebare nu stiu daca a-ti observat dar porcusoriilor le place :girl: sa ii scarpini sau sa ii mangai sub barbie cel putin in cazul porcusorilor mei la toti le place si a-si vrea sa stiu de ce?sunt tare haiosi atunci cand ii mangai sub barbie sunt in stare sa ridice atat de tare capusorul numai sa ii mangai. :girl: :little:
"AJUNGE CEL MAI SUS CEL CARE AJUTA PE ALTUL SA URCE"PALER

lulitza
Nou venit
Nou venit

Mesajde lulitza » 23 Mai 2008, 07:36

Chiar n-am observat. Am sa incerc si eu cind ajung acasa. M-ai facut curioasa. :)

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Borki » 23 Mai 2008, 10:03

Morenyta scrie:porcusoriilor le place :girl: sa ii scarpini sau sa ii mangai sub barbie cel putin in cazul porcusorilor mei la toti le place si a-si vrea sa stiu de ce?

Nu chiar toti agreeaza sa fie scarpinati sub barbie. Eu am trei tzoance. Doar doua din ele stau la mangaiat ca pisicile.

MicMic prefera sa ii fac cerculete cu degetul in motz. Scrof la fel era si ea.

Borki era topita atunci cand o scarpinam sub barbita. Molla la fel.

Cocushca in schimb, prefera sa o scarpin pe spate; imi rontzaie degetele sau ma pupa pe fata in timp ce o scarpin...

Au si ei piticii lor tropaitori. Deh!...
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Moatza
Nou venit
Nou venit

Mesajde Moatza » 27 Mai 2008, 22:56

Imagine
Imagine
Imagine
Sa stiti ca pe cel negru l-am trimis verisoarei mele... el era baietelul.... iar Moata mea este cea maronie.:) sa imi spuneti cum vi se pare... :oops: mie mi se pare o scumpa!!!! :girl: :clapping: :loving:

Nu stiu cat de bine se vad pozicile.. ca sunt facute cu telefonul.... :thinking:

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 28 Mai 2008, 07:02

cum adica ti se pare o scumpa?
pai chiar este o scumpa!
sa iti traiasca, sa fie sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii.
si ei sa ii aduca stapana o prietena, asa cum a promis
va pupam pe amandoua

Moatza
Nou venit
Nou venit

Mesajde Moatza » 28 Mai 2008, 13:18

Multumim :friends: :kiss:

Anna
Membru
Membru

Mesajde Anna » 31 Mai 2008, 18:09

ele nu au capac la cusca?

aia_mick
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde aia_mick » 03 Iun 2008, 16:41

Buna la toata lumea ma numesc Valentina si am doi purcelusi de guineea o fetita pe nume gicutza de doua sapt. am cumparato dintr-un pet-shop si un baietel pe care l-am gasit acum cateva zile abandonat intr-un parc :( sunt sanatosi si frumosi varsta inca n-am aflato :roll: dar oricum sunt puiuti amandoi dupa marimea pe care o au :)

ele sunt......:oops:
http://www.gicutze.go.ro/

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 03 Iun 2008, 20:17

bine ai venit valentina si tu si porcutii tai, care sunt porcuti de porcuti. super frumosi si fotogenici
am observat ca nu stau impreuna si ma bucur daca e asa.

aia_mick
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde aia_mick » 03 Iun 2008, 20:41

Ms mult maria nu, nu stau impreuna dar se chitaie toata ziua unu la altu peste "gard" :lol: nu indraznesc sa-i pun impreuna pt ca n-am nevoie de pui inca :) desi la fetita am unele banuieli dar sper sa ma insel :roll:

Moatza
Nou venit
Nou venit

Buna

Mesajde Moatza » 03 Iun 2008, 20:52

Buna! :hi: Iti dorim si noi bine ai venit! :clapping: Intr-adevar sunt superbi! :loving: Si fetita si baietelul! :hearts: Sa iti traiasca, sa fie sanatosi si sa te bucuri de ei! :friends: :dans:

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 03 Iun 2008, 21:10

valentina, multi au cumparat din petshop-uri porcute gestante sau cu paraziti sau cu micoze.
cat despre baietel, sfatul meu este sa il dai spre adoptie si sa iei pt fetita o alta prietena. ei cresc si baietelului ii va fi greu sa simta mirosul unei fetite. eu cred ca ii chinui tinandu-i asa.
uite e cineva care vrea un porcut chiar pe forum. si apoi daca creste ii gasesti mai greu stapani
acum, daca fetita e gestanta si naste si un baietel, il poti pune impreuna cu cel pe care ii ai deja, dar iar e greu pt ei. chiar duminica vorbeam cu cineva care are 3 fete si 2 baieti , ii tine in cutii separate si baietii sunt agresivi, pt ca simt miros de femela.
dar, alegerea e a ta.
oricum ar fi sa ne tii la curent

aia_mick
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde aia_mick » 03 Iun 2008, 21:41

Ms la fel Moatza :kiss:

maria scrie:valentina, multi au cumparat din petshop-uri porcute gestante sau cu paraziti sau cu micoze.
cat despre baietel, sfatul meu este sa il dai spre adoptie si sa iei pt fetita o alta prietena. ei cresc si baietelului ii va fi greu sa simta mirosul unei fetite. eu cred ca ii chinui tinandu-i asa.

da stiu ca il chinui dar m'am atasat mult de el si mi'e greu sa ma despart de el :cry: dar daca n'am incotro o sa fac si treaba asta :smile:
iar sapt viitoare m'as duce cu ei la vet ca sa vedem cum stam cu gherutele cu coltisori cu sanatatea asa un mic control de rutina ca nu se stie niciodata ce poate sa apara :roll:

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 04 Iun 2008, 07:07

da, asa e. te atasezi de ei, adica incepi sa ii iubesti la nebunie si ii dai apoi f greu
cat despre medici, incearca sa mergi la unul recomandat pe forum.
nu le fac reclama, dar putini veterinari se pricep la porcuti
va dorim numai bine

Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”