Sfaturi - informatii generale despre porcuti

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi

Cat de mult iubiti porcusorii de guineea?

Chestionarul s-a închis pe data de 28 Iun 2008, 09:06

Ii iubesc
33
49%
Ii ador
29
43%
Asa si asa
1
1%
Mult
4
6%
Putin
0
Niciun vot

Voturi totale: 67

Ioana Derius
Nou venit
Nou venit

Probleme la dintisori

Mesajde Ioana Derius » 23 Mar 2020, 23:41

Buna seara !
Îmi cer scuze ca va tot stresez. Acum am observat ca Sara si a rupt dințișorii de sus. Nu i au căzut încă . Nu sunt rupți foarte de sus dar îmi este teama ca nu mai poate mânca ? Tot ce a mâncat a fost fan si bucatele mici de castravete. Ea si i a mai rupt pe cei de jos săptămâna trecută . Ar putea avea o boala la Dinți ? Îmi este tare frica sa o pierd... :cry: :cry: :cry: :cry:

Gemon
Site Admin
Site Admin

Re: Sfaturi - informatii generale despre porcuti

Mesajde Gemon » 25 Mar 2020, 18:05

Pe langa fan ce are permanent la dispozitie, ce bobite ii dai? Vezi ce scrie pe ambalaj si scrie aici pe forum ce hrana i-ai cumparat, pentru a putea da un sfat in aceasta privinta.
Iti recomand hrana Cavia Complete, aceasta, pe langa fan, asigura nevoie nutritionale si energetice de care are nevoie, este hrana premium pentru care merita sa optezi, fiind echilibrata.

Neaparat sa ii administrezi vitamina C, cumperi la farmacia umana sub forma de picaturi orale, vezi de ex. aici, si ii dai zilnic 4-5 picaturi pe o perioada de 10-14 zile, ajuta la cresterea si intarirea dintilor.

Ioana Derius
Nou venit
Nou venit

Mesajde Ioana Derius » 27 Mar 2020, 12:15

I am luat cavia complete . Acum pare ca și a revenit .A luat foarte mult in greutate. Bea apa singura și mananca mult fan și castravete tăiat . Cred va și a rupt dințișorii din cauza ca rodea căsuța pe care le am luat o noua . Eu foloseam bobițe de la vitakraft premium menu dar o sa le dau cavia de acum .
Mulțumesc :D

Gemon
Site Admin
Site Admin

Mesajde Gemon » 27 Mar 2020, 12:25

Sanatate!
Daca cusca e mai mica,o poti dezobisnui de roaderea gratiilor in cazul in care ii maresti teritoriul, vezi exemple la http://www.gemon.ro/galerie/tarc-plimba ... index.html

Ioana Derius
Nou venit
Nou venit

Mesajde Ioana Derius » 27 Mar 2020, 15:27

Cușca este mare și noua . Este pe 2 etaje . Însă nu știu cum sa le învăț sa urce la al 2 lea etaj. Ma puteți ajuta cu un sfat ? :laugh: :clapping:

Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”