Imagini foto - expozitii

Anunturi si linkuri cu imagini foto

Moderator: emil_inka

flori2177
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde flori2177 » 20 Mai 2009, 15:52

Si eu vreau sa spun ca mi-a placut ce am vazut acolo sambata. Si eu vreau sa multumesc pe aceasta cale celor 2 persoane care au facut posibila prezenta noastra acolo si care ne-au demonstrat ce inseamna dragostea pentru porcusori.
Asa cum a spus si Maria, o prezentare a fiecarui porcusor ar fi fost necesara pentru a ajuta publicul in a intelege cu adevarat ceea ce vede acolo.
De asemenea consider ca si Crescatoria ar trebui sa aiba ca un fel de album in care sa prezinte in cateva cuvinte fiecare porcusor care a trecut prin mana lor. Asa lumea ar vedea ce inseamna cu adevarat o Crescatorie si pe viitor ar renunta sa mai cumpere de oriunde porcusori. Idei am o groaza...
KiKi & Devi

alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde alinushu' » 20 Mai 2009, 16:12

foarte frumoase pozele, foarte faini porcii, faina lume pe acolo.
bravo! din poze pare ca a iesit super! :clapping:

emil_inka
Ghid Special
Ghid Special

Mesajde emil_inka » 20 Mai 2009, 16:15

Pentru Flori
:lol: Sa scriem despre fiecare porcusor care a trecut prin mana noastra.Pai ar insemna sa nu mai facem altceva nimic iar site-ul ar arata ca o carte cu povesti :lol: .In fiecare pedigree exista nu o poveste ci un intreg roman.Depinde sa stii sa-l citesti. :tease: .
Asteptam ideile.

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde ozzie&spy » 20 Mai 2009, 16:24

Din pacate idei au fost si acolo, public mai putin. In prima zi a fost o prezentare in care Emil a explicat ce este un porcusor, cum se ingrijeste, care sunt rasele, sustinut de imagini foto si tot ce trebuie...Din pacate audienta a fost scumpa la vedere...
Cei ce au fost interesati si au vrut sa cunoasca mai mult acest domeniu, au aflat cu siguranta...
A2a zi dupa ce a fost pe post reportajul de la KanalD, un grup de tineri cam de liceu au venit entuziasmati si m-au intrebat unde sunt porcusorii albastri! Au fost dezamagiti cand au vazut ca de fapt, sunt un fel de gri, dar au ramas interesati si s-au perindat o vreme pe acolo sa cunoasca mai multe...
Au fost oameni si oameni, multi probabil in necunostinta de cauza pt ca nu a fost o expozitie dedicata doar porcusorilor...

Iar ideea cu portofoliul de crescatorie mi se pare ok, e o buna dovada a preocuparii de a gasi numai stapani de incredere si de arata interesul crescatorului pentru soarta porcusorului ce pleaca de la el! Si asa poate se va face o diferenta si intre crescatori...Pana la urma, nu e foarte dificil sa trimita oamenii macar 3 poze pe an crescatorului, ca acesta sa poata urmari evolutia puiului...Si asa poate se va tine urma porcilor de rasa ce ajung in peturi...intr-o oarecare masura, normal...pt ca e imposibil ca toti stapanii sa se conformeze...
Si uite asa abia au scapat inkasii, si le dam o noua bataie de cap...numai liniste nu...

Adaug o idee de organizare a unui posibil portofoliu:
cronologic, pe cuiburi, cate o poza cu puiul mic(stiu sigur ca aveti) si 2-3 reprezentative cu el in crestere, la stapanii lor...
Stiu ca oricum voi aveti multe poze, ideea e sa le si aratati, dar stiu ca asta cere timp...
Poate fi un model tip de fisa, sus cu parintii si jos puii, si asa cate o foaie pt fiecare cuib...nu stiu, idei tot imi vin...Cand va linistiti si daca va hotarati, va stau la dispozitie!
MadalinaImagine

octavian
Nou venit
Nou venit

Mesajde octavian » 21 Mai 2009, 09:55

mi-a povestit Body despre expozitie,mia facut capul calendar de ce nu am venit si eu,dar am lucrat :(
multumesc body din partea lui laky si lui octy

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde Gabriela094 » 08 Sep 2009, 14:38

nu va suparati,dar cand este urmatoare expo?poate vin si eu cu fetele mele :kiss:
Gabriela

ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum

Mesajde ramona_inka » 08 Sep 2009, 23:53

Anul acesta a fost expozitie in cadrul manifestarii Pet Expo 2009 (ati vazut pozele pe acest topic 2 pagini in fata).
Muzeul Antipa este inchis pentru lucrari si nu cred ca in curand va mai fi expo. Poate la anul. Oricum se va anunta aici pe forum pentru a stii toata lumea.

Nota admin:
Imagini foto de la expozitii si la pagina http://www.gemon.ro/expo.htm

Înapoi la “Expozitii”