Expozitii 2011!

Anunturi si linkuri cu imagini foto

Moderator: emil_inka

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde crisa24 » 15 Iun 2011, 17:31

1.sa stangem banii cu 6 luni inainte-ca sa nu apara discutii ca este suma prea mare sau ca s-a luat prea rapid hotararea.....
2. sa avem macar o banca, doua sa stam jos(pentru copiii ce ii dor picioarele)
3.sa participam si noi la inchirierea unui stand frumos


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde MaraC » 15 Iun 2011, 17:33

Se pare ca, pana la urma, vreti tot la petexpo sa fie expozotia :D . Eu, totusi, m-am oferit sa ajut :D

Avatar utilizator
AVRELIANVS
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 394
Membru din: 11 Ian 2011, 08:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde AVRELIANVS » 15 Iun 2011, 17:53

Propun ca banii sa fie stransi de Maria sau Cristiz.Ma gandesc ca ne trebuie urmatoarele elemente:2,3 shevalete pentru a expune tabloul Marei si daca Emil ne va onora cu cateva din frumoasele lucrari semnate de el.Un panou pe care sa punem printuri cu informatii despre porcuti pentru cei doritori sa afle mai multe.Optional un cortulet in care sa ne organizam standul ,apa,ceva care sa faca racoare in cazul in care va fi la fel de cald.Cred ca cu totul 1000 de lei ar trebui stransi ceva de genul asta.Eu pun cu drag 100 lei indata ce stabilim ultimele detalii.
" Viata fara de cuvant mai mult foloseste decat cuvantul fara viata.
Caci viata si tacand foloseste , iar cuvantul si strigand , supara "

Yuky,Tzepica,Happy,Craciunica si Draga va pupacesc !!
http://www.flickr.com/photos/avrelianvs/

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde MaraC » 15 Iun 2011, 21:08

Avre, nu mai inteleg un aspect, si anume, unde ai vrea sa se faca expozitia ? La PetExpo, sau in umila mea curte (si casa, la nevoie).

P.S. Cred ca este de prisos sa folosesti singularul. Pana la anul ma fac cu 10 tablouri :lol: . Deja am unul mare cu unicorni si unul mai mititel cu o floare abstracta. Am si 2 pesti (ce reprezinta zodia mamei mele) si porcii astia. Mai am si porci din lut, porci din fimo pentru bijuterii, diverse accesorii. Deci, (daca se va face la mine expo) cel mai practic ar fi sa batem cuie in gard :lol: Anuntam mass media, sa se stie de umilii nostri porci dolofani :lol:
P.P.S. (daca se face la mine) O sa avem mese muuulte. O sa stea porcii linistiti si aerisiti, vom avea si o masa pentru juriu. Scaune la greu, plus unele frumoase pentru juriu. :tease:

Fiecare alege ce vrea sa faca. Eu si mami doar ne-am oferit :smile:

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde roseta.stoned » 15 Iun 2011, 21:20

Mara, e foarte frumos gestul tau si al mamei tale, :heart: dar eu cred ca unul din scopurile acestor expozitii este de a sensibiliza publicul nestiutor... mai ales cel din Romania, din pacate, pentru ca lumea trebuie sa stie ca animalele sunt suflete care iubesc si cer iubire. Eu am stat la Expo in jur de o ora si erau multi oameni care intrebau sau se intrebau, dupa caz, ce animale sunt acelea, cand se uitau la porcusori si chiar Aurelian mi-a povestit ca au fost oameni care credeau ca sunt caini. Standul destinat porcusorilor de guinea trebuie sa informeze lumea despre aceste animalute minunate! Iar Pet Expo este un loc bun, care atrage multa lume. Propunerea voastra este una foarte frumoasa si sunt sigura ca ar iesi minunat, insa ar fi mai degraba pentru noi, cei care avem deja porcusori si ii iubim si care participam cu porcutii nostri in competitie (ma includ si eu pentru la anul :D Daca ma primiti, desigur). Asta e parerea mea, nu vorbesc in numele lui Aurelian, care a facut aceasta propunere. :hi: Poate el gandeste altfel. :oops:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Expozitii 2011!

Mesajde maria » 15 Iun 2011, 21:24

daca se face petexpo si la anul, si cred ca se va face, logic ar fi sa participam
asta nu exclude o expo numai pt porcisori la mara
parerea mea
avre
eu nu am experienta in organizarea de expozitii
doar m-am dus cu porcilinele si le-am pus pe masa juriului
ramona si emil au organizat totul
eu zic sa lasam sa treaca vara, sa mergem sa ne aerisim in concedii, vacante, fiecare ce poseda si apoi sa organizam o intalnire la un suc, o bere, o ceva
acolo sa discutam ce dorim si sa ne revedem
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde Lili » 15 Iun 2011, 21:29

DAAAAAAAAA.
Scuzati entuziasmul Am ramas cu o frustrare maxima ca n-am putut ajunge la expo :cry: . Orice intalnire organizati, chit ca venim, bem un suc si plecam, tai si spanzur si tot vin. Si va avertizez, aduc si pitipoanca mica. :lol:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde MaraC » 15 Iun 2011, 21:34

Maria, ceea ce spui tu este sa facem un concurs la mine, unde este liniste si racoare si unde ne putem desfasura frumos, nestresand atat de tare porcusorii, dar in acelasi timp sa facem si un stand informativ la Pet Expo ?

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde roseta.stoned » 15 Iun 2011, 21:36

Putem sa ne intalnim pe 21 seara, ca sunt si eu in Bucuresti :D Voi fi cazata undeva pe langa gara de nord pentru un training de comunicare :lol: Si discutam si va cunosc si eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeuuuu!!!!! :heart: :heart: :heart:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde Lili » 15 Iun 2011, 21:46

Io-te. Tot ea. Pai tu nu fusei la expo?
Hai mai bine sa ne vedem pe 22 seara ca sunt eu in Bucuresti :lol:
Sau pe 23 la Tribunal cine vrea sa vina :lol:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde roseta.stoned » 15 Iun 2011, 21:48

:thinking: PAi eu am fost duminica si i-am cunoscut doar pe Ramona si pe Aurelian... Dar voi? :cry: Offf... ce greu e pentru cei dinafara Bucurestiului...
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Expozitii 2011!

Mesajde maria » 15 Iun 2011, 21:49

mara, ce va fi vom discuta cand ne vom intalni la toamna, zic eu
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde deea1998 » 15 Iun 2011, 22:49

daca la anul se va face expo, ar fi frumos sa se faca in vacanta de vara poate voi putea ajunge si eu... :(

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Expozitii 2011!

Mesajde biancadumy » 16 Iun 2011, 00:02

Pai asta depinde de pet expo...si din ce stiu pet expo a fost cam in fiecare an pe 10-11-12 :suicide:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
AVRELIANVS
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 394
Membru din: 11 Ian 2011, 08:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Expozitii 2011!

Mesajde AVRELIANVS » 16 Iun 2011, 01:19

Dupa cum zicea Rose ,ideea e sa nu mai auzim cuvintele ,catei,iepuri,sobolani ,hamsteri(cand ii auzeam cu hamseteri imi venea sa le zic : da sunt hamsteri ce iau steroizi si se duc la sala ) sau sconcsi(cineva a zis ca sunt sconcsi).Mara ma gandesc ca putem face in felul urmator si anume: sa organizam finala concursului la tine acasa ,la tine fiind un concurs oficial doar intre noi asa.Premiile se vor da pentru truda parintiilor de a fi avut grija porcuti si vor consta intr-un un suc ,o berica sau mititel in plus la portie .Porcutii isi iau premiile in cadrul expozitiei .
Eu zic sa ne intalnim duminica asta doar pentru a ne cunoaste nu neaparat sa vorbim despre ceva sau eventual dezbatem expozitia inarmati cu poze si comentarii ,impresii de expo.Eu ma bag.
" Viata fara de cuvant mai mult foloseste decat cuvantul fara viata.
Caci viata si tacand foloseste , iar cuvantul si strigand , supara "

Yuky,Tzepica,Happy,Craciunica si Draga va pupacesc !!
http://www.flickr.com/photos/avrelianvs/


Înapoi la “Expozitii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori