expozitie 2008?

Anunturi si linkuri cu imagini foto

Moderator: emil_inka

Avatar utilizator
teodorasuteu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 68
Membru din: 04 Iun 2008, 16:50
Localitate: Bucuresti

Participare

Mesajde teodorasuteu » 17 Sep 2008, 10:19


Avatar utilizator
negrutza
Membru
Membru
Mesaje: 250
Membru din: 09 Mai 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde negrutza » 18 Sep 2008, 15:35

In perioada 19-21 Septembrie, la Muzeul National de Istorie Naturala "Grigore Antipa" are loc expozitia: "Prietenul meu necuvantator" dedicat porcusorilor de Guineea. Pret de vizitare: 1 leu
Programul este: vineri: 10-17, sambata-duminica: 10-17 (doar pana la 17 este permis accesul in muzeu)
Cam tarziu am postat, stiu, dar de-abia azi am aflat si eu :(
O sa revin pe forum cu detalii si despre micutii mei :)
Pup pe toti porcusorii ! :)

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 18 Sep 2008, 15:54

Buna Negruta!
Probabil nu ai citit pe paginile anterioare (pag. 2-3 ale acestui topic), anuntul acesta a fost facut ;-)

Ca noutate va putem spune ca programul de vizitare pt ziua de sambata s-a prelungit pana seara tarziu in acest week-end fiind si alte muzee deschise in tot orasul. De asemenea, intrarea la expozitie se va plati numai in ziua de vineri, sambata si duminica am inteles ca va fi gratuita.
De asemenea, revin cu notificarea ca expozantii care vin cu porcusorii de acasa nu platesc nimic!

Te asteptam Negruta impreuna cu porcusorii tai sa participi la expozitie! ai posibilitatea de a te intalni cu iubitori de porcusori si de a castiga premii pt animalute: cusca, talas, pungi cu mancare, carti cu animale, afise, postere si multe altele!
Detalii mai multe gasesti aici: http://crescatoriainka.ro/expo.html

Avatar utilizator
negrutza
Membru
Membru
Mesaje: 250
Membru din: 09 Mai 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde negrutza » 18 Sep 2008, 21:29

da, imi cer scuze. am vazut dupa aceea. :) eram la servici si voiam doar sa pun repede repede anuntul sa afle lumea. :) intru acum sa vad exact despre conditii de participare si alte cele. eu doar sambata sau duminica as putea sa ajung.
Am doi porcutzi: Negrutza si Clif; problema e ca nu stiu exact cam cat timp au, ptr ca nici cei de la care i-am cumparat nu stiau sa imi zica exact.
Prima sosita in casa mea e Negrutza, care a stat singura cam vreo 3 luni, iar pe data de 12 iulie a aparut si Clif in viata ei :) acu o sa caut unde anume pe forum pot posta si poze cu ei :)
Mersi mult de anunt si de link.

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 19 Sep 2008, 00:43


Avatar utilizator
matzateo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 115
Membru din: 29 Aug 2008, 22:11
Contact:

Mesajde matzateo » 19 Sep 2008, 09:53


Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 19 Sep 2008, 14:49

Da, sigur, se poate veni cu doi, este preferabil cu doi decat unul singur. ;-)


Rugaminte pt cei care mai au intrebari: dat fiind faptul ca stam la muzeu pe perioada expozitiei nu prea avem posibilitatea sa scriem pe forum. Rugam eventualele intrebari urgente sa le adresati direct la telefon. Multumim.

Avatar utilizator
Anna
Membru
Membru
Mesaje: 298
Membru din: 28 Apr 2008, 19:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde Anna » 19 Sep 2008, 16:59


Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 19 Sep 2008, 21:18


Avatar utilizator
Anna
Membru
Membru
Mesaje: 298
Membru din: 28 Apr 2008, 19:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde Anna » 21 Sep 2008, 11:55

Eu sunt acolo in jur de ora 3.Sper ca este bine la ora asta.

Avatar utilizator
Anna
Membru
Membru
Mesaje: 298
Membru din: 28 Apr 2008, 19:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde Anna » 22 Sep 2008, 11:18

Am fost la expozitie si a fost foarte frumos, dar erau foarte putini porcuti.Nu am avut voie sa punem mana pe ei.Am cumparat o cusca si mancare,dulciuri si vitamine.
Si cred ca te-am vazut si pe tine Ramona.Aveai parul lung si castaniu?

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 22 Sep 2008, 12:01

Pai nu v-ati intalnit acolo sa mai discutati de una, de alta? Am crezut ca o sa puneti poze cu reuniunea voastra acolo si mai multe de la expozitie de porcuti....Ramona mai ai poze? Nu poti sa imi trimiti mai multe pe alinush_ro_12@yahoo.com
Multumesc :smile:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 22 Sep 2008, 13:03

Salutare tuturor!

A fost tare frumos la expo si multumesc tuturor membrilor de pe lista care au onorat invitatia: Porcolino a fost primul venit! Pupa-L-as si Teodora (Pupa-L-as are o surpriza pt voi ;-) ), Gabriela Szabo, Alexandra Slaniceanu si intreaga familie, dl si dna Dobrescu si multi-multi altii!

Anna, cand ai ajuns? la ora 3.00? atunci deja au inceput sa plece o parte din participanti.
Premierea desenelor copiilor si Cel mai Frumos Porcusor au fost la ora 13.00

Nu au fost deloc putini porcusori, ci chiar foarte multe custi: peste 25 de custi mari si mici cu peste 60 de porcusori, de rasa, din crescatorii sau posesori particulari dar si porcusori metisi. Am avut si un record, aprox 2000 de vizitatori in cele trei zile de expozitie! O echipa de la TVR Cultural a filmat imagini de la inceputul expozitiei si va difuza reportajul in data de 4 octombrie.

Anna, de ce nu ai venit la noi sa spui cine esti, sa ne cunoastem? Fiecare organizator avea ecuson in piept, sau puteai sa intrebi, te indruma oricine. Da, probabil ca de mine zici, am parul lung dar mai degraba brunet decat castaniu ;-)

Vom reveni cu poze, multe poze, cu sala intreaga, copiii si desenele premiate, porcusorii castigatori si multe altele. Trebuie sa le centralizam deoarece au fost facute cu mai multe aparate de catre mai multe persoane.

Asteptam impresiile voastre despre expozitie, din punctul de vedere al vizitatorului.
Noi ca si organizatori am avut o nemultumire privind comportamentul unor copii si al unor tineri care intelegeau sa se distreze stresand animalele batand in custi, tragand de gratii, bagand mana printre gratii, impungand cu degetul porucsorii doar ca sa ii vada sarind sau folosind hartii pliate introduse printre gratii, eventual si lansand hartiile in custi!

Avatar utilizator
teodorasuteu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 68
Membru din: 04 Iun 2008, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesajde teodorasuteu » 22 Sep 2008, 13:23

Multumesc Ramona!

Da dupa cum a mentionat Ramona mai sus, eu si Pupa-l-as avem o surpriza. Avand in vedere ca atunci cand l-am cumparat pe Pupa-l-as de la pet mi s-a spus de vanzator ca e baiat....sambata cand am fost cu el la doctor am aflat altceva...Pupa-l-as este de fapt... Pupa-o as, adica este fetitza...
Oricum va pupa pe toti, acum inteleg eu de ce este asa pupacioasa.

Felicitari pentru expozitie a fost foarte frumos. :D.

Va pupam Teodora si fetita mea Pupa-o-as.

Avatar utilizator
Anna
Membru
Membru
Mesaje: 298
Membru din: 28 Apr 2008, 19:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde Anna » 23 Sep 2008, 10:42

eu am venit pe la 3.atunci erau vre-o 10 custi si nu aveam voie sa mangaiem porcutii
daca m-ai vazut eu eram cu o femeie cu parul cret(era mami)si am cumparat o cusca mare si niste vitamine.
si la anul promit ca voi veni cu porcutele mele!
pana atunci poate se mai organizeaza ceva...


Înapoi la “Expozitii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori