expozitie 2008?

Anunturi si linkuri cu imagini foto

Moderator: emil_inka

Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 12 Sep 2008, 08:15

Concursul de desene se deschide odata cu expozitia. Desenele trebuiesc facute acolo, nu se primesc desene facute acasa, asa a fost in toti anii. Cine doreste sa participe la concurs este asteptat acolo cu mese pregatite, foi de desen si culori.

Ai dreptate Maria, esti un cascator de gura!! :tease: Pentru ca nu ai venit cu porcii la expo deloc!!! Tii minte raspunsul pe care ti l-am dat anul trecut referitor la stresul lor? "Dar noi cum venim cu ei?" Fii un exemplu pentru acesti copii si vino anul acesta la expo cu fetele tale. Iti aranjam un colt pt cusca ta si te punem sa dai sfaturi! ;-)

Dupa cum am mai zis, venirea cu porcusorii la expo presupune un oarecare stres pt ei dar fiind insotiti de stapanul lor, vazandu-l, auzindu-l si simtindu-l in permanenta pe el intr-un mediu strain ii va fi mai usor si in acest fel va deveni mai stransa legatura stapan-animal. Cel putin, la noi asa este. Pentru ca stres exista si la caini, si la pisici... si stiti foarte bine cat de multe expozitii si cat de multi participanti pe 4 picioare sunt la astfel de expozitii. Dar sunt alaturi de persoane cunoscute si dragi lor langa care se simt bine.

Asa ca, lasati "cascatul" si comoditatea si veniti cu porcii la expozitie! Garantat nu li se va intampla nimic rau! Expozitia este pentru toti, nu numai pentru noi. Iar sala este mare si e pacat sa nu profitati si daca voi nu veniti cu porcusorii vostrii noi de ce am veni MEREU cu cateva zeci???
Cine doreste sa ii vada pe ai nostri are la dispozitie si site-ul, cu o multime de poze... Ganditi-va la asta: de ce numai noi? de ce nu si voi? de ce nu impreuna cu voi cei care spuneti ca iubiti porcusorii? Daca il iubiti trebuie sa il faceti cunoscut, sa spuneti tuturor celor care vin la expo cat de frumoasa e viata alaturi de prietenul vostru. Daca spunem numai noi (crescatorii) asta e ca si cum ne-am face reclama, s-ar putea intelege gresit. Altceva este sa auda din gura unor persoane care sunt doar posesori.

Voi ati cerut expozitia! Aduceti-va aminte cati dintre voi ati intrebat de expozitia din acest an!! Trebuie sa va implicati si voi, si acum zic pe bune. Daca anul acesta nu vad o implicare si o participare evident mai activa din partea celor care nu sunt crescatori inseamna ca nu va intereseaza si promit ca la anul nu voi mai face nici o expozitie. Vreau sa va vad ca actionati.
(Noi nu o facem de dragul nostru, ca sa ne facem reclama. Avem site, deci e ca si un fel de expozitie deschisa permanent, cu poze, noutati... tot ce doreste sa afle cineva. Nu pentru noi facem, pentru voi! Vreau sa vad si reciprocitatea, ca veniti si voi!)

Va asteptam cu placere! (cu tot cu porci :tease: )
Ultima oară modificat 12 Sep 2008, 08:50 de către emil_inka, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 12 Sep 2008, 08:46

No faceti bine voi toti care stati in Bucuresti si inscrieti-va la expozitie. Eu va trebui sa ma multumesc doar cu poze :cry: :cry:
Offf....sunt de-a dreptul ofticata :noway:

Avatar utilizator
ciciutza
Membru
Membru
Mesaje: 244
Membru din: 02 Sep 2008, 13:22
Localitate: Oradea

Mesajde ciciutza » 12 Sep 2008, 10:29

STOP animal cruelty!!!

Avatar utilizator
Anna
Membru
Membru
Mesaje: 298
Membru din: 28 Apr 2008, 19:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde Anna » 12 Sep 2008, 10:30


Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 12 Sep 2008, 10:52


Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 12 Sep 2008, 11:59

Emil te rog sa stergi toate mesajele mele cu bla-bla-bla (inclusiv pe acesta). Se pare ca nu ma pot abtine :wasntme:
Daca vrei, lasa-l doar pe cel in care le comunic celor din Bucuresti sa se inscrie. Scuze de deranj :smile:

Avatar utilizator
matzateo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 115
Membru din: 29 Aug 2008, 22:11
Contact:

Mesajde matzateo » 12 Sep 2008, 12:31


Borki
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 317
Membru din: 27 Noi 2007, 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Borki » 12 Sep 2008, 12:53

"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Avatar utilizator
matzateo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 115
Membru din: 29 Aug 2008, 22:11
Contact:

Mesajde matzateo » 12 Sep 2008, 14:08


Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 12 Sep 2008, 14:48


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 14 Sep 2008, 19:46

porci ca ai mei se gasesc cu zecile in toate petshop-urile si in toate pietele. stau afara, in cutii puse direct pe ciment, indiferent de vreme (ma refer la cei din piete) unde daca au noroc primesc 1 morcov pe zi si niste apa.
cand ii cumperi capeti bonus o micoza, ceva paraziti sau poti nimeri o oferta promotionala: platesti una si te trezesti dupa 2 luni cu 3.
nu vreau sa le vand, sa merg cu ele la expozitii internationale si nici pedigree nu imi trebuie.
vreau sa traiasca sanatoase
asa ca nu vad de ce ar plati cineva sa le vada.
ele sunt speciale numai pentru mine
ar mai fi ceva probleme:
nu as putea sa stau 3 zile la antipa, langa fetele mele. fizic nu as rezista.
nici nu as putea sa dorm noaptea la mine in pat si sa stiu ca ele sunt acolo.
in plus, ele inca se bat. daca ceva nu ii convine cici se repede si o capseaza pe lady. daca nu e mancare in cutie, lady e de vina
stresul ar agrava situatia, sunt convinsa.
eu am incercat sa ajut asa cum pot: am spus peste tot de expozitia asta.
anul trecut am venit si am ajutat la aranjarea expozitiei. si anul asta pot veni si da o mana de ajutor daca considerati ca aveti nevoie de mine.
numai bine

Avatar utilizator
teodorasuteu
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 68
Membru din: 04 Iun 2008, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesajde teodorasuteu » 15 Sep 2008, 10:58


Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emil_inka » 15 Sep 2008, 13:29


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 15 Sep 2008, 13:52


Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 15 Sep 2008, 23:34

Revin cu cateva detalii despre expozitie.
Se vor desfasura doua activitati-concurs in cadrul acestei expozitii.

Primul este cel adresat copiilor, concursul de desene. Se da start incepand cu deschiderea expozitiei. Vineri si sambata desenele copiilor sunt afisate pe panourile din sala expozitiei iar duminica la pranz se va face jurizarea.

Al doilea concurs va fi concurs de frumusete, cu vot acordat de catre publicul vizitator. Fiecare persoana ce viziteaza expozitia acorda un vot porcusorului ce i-a placut cel mai mult. Acest titlu, Cel Mai Frumos Porcusor, va fi si el insotit de diplome si premii. Deci cu cat mai multe zile sta un porcusor in expozitie cu atat mai multe sanse are sa acumuleze mai multe voturi.

Inca un motiv pentru care asteptam membrii forumului la expo insotiti de porcusorii lor este acela de a povestii copiilor si tinerilor vizitatori din experienta lor alaturi de porcusori. Vin foarte multi copii de gradinita/scoala ce spun ca au porcusor din piata si vanzatorul le-a zis sa le dea de mancare floarea soarelui si porumb, varza si salata, morcov, si mai ales sa nu le dea apa ca vor muri! Cel mai bun mod de a invata acestia este sa dialogheze cu alti posesori cu experienta.

Pentru inscriere in expozitie impreuna cu porcusorul/ii nu se plateste nici o taxa.

Asteptam in continuare inscrierile voastre!


Înapoi la “Expozitii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator