Pet - nereguli

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pet - nereguli

Mesajde cryssa » 24 Iun 2012, 01:37

Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
Gea_Gea
Membru
Membru
Mesaje: 279
Membru din: 22 Dec 2010, 01:32
Localitate: Bucuresti

Re: Pet - nereguli

Mesajde Gea_Gea » 24 Iun 2012, 01:43

Nu pot sa cred ce om nenorocit, maine fac tot posibilul si imposibilul sa dau de el, din pacate nu am bani sa merg sa ii iau de acolo, nu stiu ce sa fac, pacat ca de abia acum am vazut mesajele voastre, cine stie de cate zile stau ei acolo :cry:

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Pet - nereguli

Mesajde -Vlad- » 24 Iun 2012, 07:23

Gea,dar pe pedigree nu scrie numele proprietarului?Sau pe la Ramona sigur scrie undeva cine i-a luat.Te duci si ii zici sa ti dea inapoi fara bani ca sunt ai tai.Ii arati si dovada.E revoltator sa ii dai gratis si tot TU sa ii cumperi dupa.Fa scandal acolo daca e nevoie si i-ai inapoi.
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Pet - nereguli

Mesajde crisa24 » 24 Iun 2012, 07:43

din acest motiv este bun contractul de adoptie si chiar daca ai dat bani pe ei, trebuia anuntat crescatorul cum au facut multi si toti si-au gasit alti parinti iubitori.
Vorbeste si cu Ramona poate mergeti impreuna si il luati pe sus!
important este ca ai citit mesajele noastre!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Gea_Gea
Membru
Membru
Mesaje: 279
Membru din: 22 Dec 2010, 01:32
Localitate: Bucuresti

Re: Pet - nereguli

Mesajde Gea_Gea » 24 Iun 2012, 11:51

Am incercat sa dau de omul care i-a luat, am vorbit cu un vecin al lui si a zis ca el este plecat la mare si ca a lasat porcutii cu socrul si cu cumnatul lui si nu am mai inteles nimic.
Cand a luat porcusorii ii pupa si spunea ca se bucura ca i-a luat pentru baiatul lui, dupa ce a ajuns cu ei acasa a sunat sa zica ce fericita e sotia lui si ca ii pupa fara oprire, si acum aflu ca sunt la petshop.
Din pacate eu i-am dat si certificatele pedigree si din cate ati spus voi sunt la omul de la petshop, cum sa dovedesc ca sunt ai mei? :cry:

Daca aveam bani ii luam imediat de acolo fara sa ma intereseze altceva, dar chiar nu am si nu stiu ce sa fac.
Stie cineva pana la ce ora este deschis azi la petul acela?

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pet - nereguli

Mesajde cryssa » 24 Iun 2012, 11:54

gea certificatele sunt acolo la petshop. vino cu mine, il rugam sa ne arate certificatele,pui buletinul peste si ii arati ca's ai tai si ii zici sa ti'i dea ca sunam la politie.
nu stiu la ce ora se inchide exact dar stiu ca pana la 5 e deschis oricum
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
Gea_Gea
Membru
Membru
Mesaje: 279
Membru din: 22 Dec 2010, 01:32
Localitate: Bucuresti

Re: Pet - nereguli

Mesajde Gea_Gea » 24 Iun 2012, 12:24

Cryssa eu acum plec de acasa cand ajung te sun

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pet - nereguli

Mesajde cryssa » 24 Iun 2012, 13:48

momentan nu s'a rezolvat nimic, ma duc eu putin mai incolo sa le duc niste fan ca nici atata lucru nu au saracii :cry:
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
Gea_Gea
Membru
Membru
Mesaje: 279
Membru din: 22 Dec 2010, 01:32
Localitate: Bucuresti

Re: Pet - nereguli

Mesajde Gea_Gea » 24 Iun 2012, 13:50

Am fost la petshop, au zis ca ei au dat bani pe ei si pe cusca, sustin ca au si o chitanta si ca nu ii da decat cu bani, 280 lei, in cusca aveau putin dovlecel si in suportul de fan patrunjel, fan nu aveau, Fram era ascuns in casuta si nu am putut sa il vad, yum era si el in casuta da cu botul afara si din ce am vazut a slabit destul de mult, au in cusca tot ce aveau ei cand i-am donat, casuta, tuburi, litiera, castronelul plin cu mancare speciala.
Au spus ca trebuie sa vina tipul care i-a dus sa le dea banii inapoi ca altfel nu ii da, ca pot sa chem si politia, intre timp au inchis petshopul, probabil de frica.
Nu stiu cand se intoarce tipul de la mare si cat o sa mai stea baietii mei acolo, eu nu suport sa stiu ca sunt acolo neingrijiti.

Nu stiu ce sa va mai spun, va mai povesteste cryssa ca a fost cu mine.

Ps.: cryssa imi cer scuze pentru comportamentul meu de acolo, dar nu am putut sa ma stapanesc, nici nu imi aduc aminte ce am zis si cum am injurat, scuze.

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pet - nereguli

Mesajde cryssa » 24 Iun 2012, 13:59

stai linistita nu ai facut asa urat :up: nasol ca nu stim cand se poate lua legatura cu respectivul care i'a vandut in primul rand, si chiar daca nu cred ca va scoate acei 3 milioane ca sa iti recupereze porcutii..acum era bine daca puteam lua legatura cu lili sa ne dea ea un sfat mai competent din momnt ce e avocata.
gea, cand i'ai dat ai semnat vre'un act de adoptie?
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Pet - nereguli

Mesajde -Vlad- » 24 Iun 2012, 14:00

DEci sa inteleg..Geo,tu i-ai dat porcutii unui om care a zis ca sunt acasa si de fapt sunt in pet.La pet ti-au zis ca i-au luat cu bani de la omul caruia i-ai dat prina oara? :speachless:
P.S:Cel mai bine vorbiti cu Lili pe facebook sau mai bine la telefon.Am gasit pe facebook-ul ei numarul asa: 074 470 6603
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pet - nereguli

Mesajde cryssa » 24 Iun 2012, 14:06

asa am zis si eu, lili ne poate da un sfat ca sa actionam din punct de vedere legal, nu mi se pare normal ca dupa tot ce a investit in ei, si i'a dat asa in ideea ca le va fi mai bine tot ea sa platesca pt ei
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
Gea_Gea
Membru
Membru
Mesaje: 279
Membru din: 22 Dec 2010, 01:32
Localitate: Bucuresti

Re: Pet - nereguli

Mesajde Gea_Gea » 24 Iun 2012, 14:16

Din pacate nu am semnat un act de adoptie.

Da Vlad, eu am dat porcusorii sa le fie mai bine si printr-un prieten al tatalui meu am gasit un om despre care am auzit numai de bine, a zis ca are un porcut si ca sunt iubitori de animale si ca deja cauta de ceva timp sa adopte un porcut sau doi pentru copilul lor care iubeste animalele etc, si acum am aflat ca de o saptamana sunt la petshop si ca au primit bani pe ei, asa sustin cei de la magazin, eu astept sa se intoarca el si sa merga sa ii ia inapoi.

Si din cand in cand imi transmitea prin prietenul tatalui ca porcusorii sunt bine si au grija de ei etc.

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pet - nereguli

Mesajde cryssa » 24 Iun 2012, 14:19

in cazul de fata era foarte folositor contractul :( chiar nu stiu ce sa mai zic :cry:
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pet - nereguli

Mesajde cristisz » 25 Iun 2012, 12:49

Nu stiu daca imi aduc aminte bine dar pe undeva Ramona spunea ca daca sunt probleme cu noul stapan (plecare din tara, boala care nu-i mai permite sa-i tina etc) acesta poate lua legatura cu ea pentru rezolvarea problemei in mod favorabil pentru purcei.
Cel mai bine si mai corect asa ar fi fost si in cazul de fata, si n-am mai fi ajuns unde am ajuns.
Sper din suflet sa avem un final fericit.
poza cu copiii mei


Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori