Pet shop Carrefour Grand Arena (Berceni)

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Pet shop Carrefour Grand Arena (Berceni)

Mesajde irena » 30 Mar 2011, 13:38

offf... asa ma enervez de fiecare data cand citesc despre petshopurile romanesti ~X( aici pet-urile sunt ca niste mini crescatorii... porcusori separati pe sexe, au fan, au apa, au spatiu enorm de mare, accesorii... singura problema e ca printre porcusori mai apare si cate un iepure... dar cu nemtii nu poti negocia pe chestiile astea. important e ca sunt bine intretinuti, iar sansele sa cumperi un porcut bolnav sunt minimale. ei nu vand porcusori bolnavi, ii tin sub tratament si abia cand sunt sanatosi sunt scosi la vanzare. dar aici se fac controale, daca ii prinde cu neregularitati, li se inchid shopurile. deci regulile se respecta 100%. ca sa nu mai zic ca daca eu cumpar un porcut bolnav din shop si dau patronul in judecata... imi pare rau de buzunarele lui... oare cand se desteapta si romanii si deschid niste pet-shopuri serioase, nu doar de dragul profitului?

Avatar utilizator
ialaalexa
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 546
Membru din: 08 Feb 2011, 17:15
Localitate: Resita

Re: Pet shop Carrefour Grand Arena (Berceni)

Mesajde ialaalexa » 30 Mar 2011, 14:31

Sincer eu in viitorul apropiat nu vad nici o speranta de trezire, asa ca ... :cry:
Imagine

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Pet shop Carrefour Grand Arena (Berceni)

Mesajde irena » 30 Mar 2011, 15:33

poate ca totusi cu timpul si romania va adopta legile europene privind protectia animalelor, si atunci inmultirea si vanzarea porcusorilor bolnavi in pet-shopuri nu va mai exista... eu sper din tot sufletul - exista atatia oameni cu suflet mare, o data si o data trebuie sa se schimbe ceva...alina (si scuze pentru off), cum e mititica noua? s-a adaptat? vreau poze!! :)

Avatar utilizator
ialaalexa
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 546
Membru din: 08 Feb 2011, 17:15
Localitate: Resita

Re: Pet shop Carrefour Grand Arena (Berceni)

Mesajde ialaalexa » 30 Mar 2011, 15:42

E tare ciudatica sa zic asa. Nu stie sa manance nimic. Cred ca a crescut pana acum cu paie, doar aia mananca. Restul tot ce incearca se ineaca si nici nu prea vrea sa manace alceva. La inceput a vrut sa le bata pe fetele mele, insa acum Oky o cam fugareste, dar se ascunde dupa Tzuca. Sa vedem cum vor decurge lucrurile. E tare slabuta saraca, e aschiuta. Pe deasupra cand a ajuns la mine mirosea foarte tare a samon de oameni, mai exact Fructis zicea soramea. Saracuta a fost fatata pe 9 Februarie si deja a facut baita cu sampon, pe deasupra si nepotrivit. Sper sa se acomodeze si sa inceapa sa manance si ea. Apropo azi a ciripit ca pasarelele. rofl Multumesc de intrebare :kiss:
(scuze pentru off)
Imagine

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Pet shop Carrefour Grand Arena (Berceni)

Mesajde irena » 30 Mar 2011, 22:32

alina, ai pm! :)

(si ma opresc cu off-topicul!)


Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori