Crescatoria Pauline

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
Marynna
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 25 Oct 2009, 11:29
Localitate: Romania,Cluj

Mesajde Marynna » 25 Oct 2009, 15:14


Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 25 Oct 2009, 15:27

Preturile variaza de la crescatorie la crescatorie.Daca pot face reclama,crescatoria Inka este cea mai recomandata,cred,de aici de pe forum.
Si eu am avut aceasta curiozitate,am intrebat pe cineva si mi-a zis ca de la o crescatorie a luat cu 70 ron.
Costurile nu sunt foarte mari si nici nu sunt cu mult marite fata de preturile de la petshop.
Ma bucur ca mai exista si oameni ca si tine,care se intereseaza intai de nevoie lui(sper ca vei citi site-ul integral :) )si ca vrea intai de toate un porcut sanatos.
Gabriela

Marynna
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 25 Oct 2009, 11:29
Localitate: Romania,Cluj

Mesajde Marynna » 25 Oct 2009, 15:33

mersi mult pentru raspuns o sa am in vedere acest lucru!astazi din intamplare am gasit acest sait(cred k a fost un semn divin) si imi doresc neaparat un porc din asta dulce si mumos!! :heart: :heart: :heart:

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 25 Oct 2009, 15:43

Eu am o porcuta de la Inka :) .
Este foarte dulce,blanda,sta pe spate,ce mai,o minune. Uite si poze cu ea:
Imagine
Imagine
Gabriela

Avatar utilizator
Alyena
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 612
Membru din: 02 Sep 2009, 15:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesajde Alyena » 25 Oct 2009, 15:54

:shock: Asta da flocoasa
Cookye, Cremme Ole, Berry, Blaky

Avatar utilizator
Dmndash
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 564
Membru din: 28 Iun 2009, 18:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Dmndash » 25 Oct 2009, 18:52

#1 Rule for Breeding Guinea Pigs: DON'T

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 30 Dec 2009, 22:25

Nu va suparati,cumva crescatoria indruma gresit proprietarii porcusorilor de Guineea?
Priviti pozele cu cusca,si spuneti ce nu este in neregula.Dati putin scroll.
http://www.impalakennel.ro/info.htm
Gabriela

Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 30 Dec 2009, 22:35

Gabriela te referi la batoanele din cusca porcutilor?

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 30 Dec 2009, 22:57

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 31 Dec 2009, 21:28

Totusi,aceasta crescatorie are un renume foarte bun,sau cel putin avea.Si destui simpatizanti.
Sunt sigura ca si printre noi se afla stapani de porcusori ce si-au achizitionat de acolo porcusori.
Multumesc pentru opinia critica,doamna Maria,ati punctat tot ce trebuia.Ar trebui ca cineva sa le faca bine si renumelui lor si viitorilor,si actualilor stapani si sa ii anunte ca pozele ar putea fi inlocuite cu unele adecvate.


Imi cer scuze ca am intervenit.Dar stiu ca aceasta crescatorie face parte din Cavia Club,si totusi,chiar daca nu m-am informat ce face acest club,presupun ca aceste crescatorii ar trebui sa dea informatii adecvate.M-am convins de mai multe crescatorii:Pauline,Impala,Bijou.
Aveti dreptate,una singura avem,Inka.
Gabriela

Decarabia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 23
Membru din: 26 Ian 2010, 18:17
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Decarabia » 02 Feb 2010, 00:01

Eu mi-am luat porcusorul saptamana trecuta de la Crescatoria Pauline...cu 100 RON( nu e important pretul ci faptul ca nu mi s-a parut in regula modul cum erau tinuti) de aceea pt achizitionarea celui de-al doilea porcusor as vrea daca se poate sa imi recomandati voi o crescatorie ok.

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 02 Feb 2010, 00:03

Cum am spus si mai sus:Inka.
Ia legatura cu Ramona sau Emil.Am cunoscut o gramada de minuni de la crescatoria lor,am si eu una.
http://crescatoriainka.ro/
Gabriela

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 02 Feb 2010, 00:06

Eu mi le voi lua de la Inka :smile: Mi se pare cea mai ok si crescatorii de si dadacesc daca ai nevoie de ajutor :D
Sing for absolution!

Avatar utilizator
maddy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 31 Iul 2010, 23:04
Localitate: bucuresti

Mesajde maddy » 13 Aug 2010, 23:23

Salutare tuturor!
Eu avem un baietel de 10 luni si am vrut sa ii mai aduc un baietel sa nu mai stea singurel. Acum 3 zile am luat un baietel cu pedigree de la crescatoria Impala. Cand am ajuns acasa, am constat ca avea purici si o zona mare pe coapsa din spate fara par. Am sunat-o pe doamna Ioana Craciun sa ii spun, si mi-a spus sa stau linistita ca toti porcusorii fac paraziti si ca de aia trrebuie deparazitati lunar. M-a linistit spunandu-mi ca i-a pus picatura la ceafa si sa nu il pun impreuna cu celalalat. L-am controlat mai bine si ieri si azi si am vzut ca pe piciorusele din spate era plin de oua de purici si am sunat-o sa ii spun ca vreau sa il dau inapoi, ptr ca mi-e teama sa nu il imbolnavesc pe celalat. Vreau sa va spun ca la inceput nu mai vroiau sa il primeasca, dupa aia au zis cami-l prmesc si ca il trateaza ei 2-3 zile si apoi mi-l da inpoi...ma rog, o intreaga tevatura. Maine ar trebui sa ma intalnesc cu ei sa le dau inapoi porcusorul. Sper sa fie totul ok. Nu va recomand absolut deloc aceasat crescatorie. Mi se pare ca sunt incorecti si fata de client caruia nu ii spun ca are probleme, dar cel mai tare ma doare ca micutii nu au nici o vina si sunt plini de diverse boli.

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 14 Aug 2010, 00:16

maddy,
Imi pare sincer rau pentru aceasta intamplare :( Sa speram ca va fii bine pana la urma...
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati


Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori