Crescatoria Pauline

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 14 Aug 2010, 08:17

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 14 Aug 2010, 09:20

Gabriela

Avatar utilizator
maddy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 31 Iul 2010, 23:04
Localitate: bucuresti

Mesajde maddy » 14 Aug 2010, 15:03

Da, intr-adevar mi-au dat certificat ptr pedigree cu sigla cavia club ( pe care inca il mai am , si daca cineva nu ma crede in scanez si il postez).

Ramasese sa ii sunam azi de dimineata la prima ora. Zis si facut. Numai ca aveau telefonul inchis. Prin urmare le-am cautat adresa pe internet (jud.Giurgiu, loc. Valea Plopilor, nr50) si ne-am dus cu porcusorul direct la ei la poarta. La inceput nu au vrut sa iasa din casa. Am inceput sa strigam pana a iesit sotul d-nei Craciun. Ne-a luat porcusorul si ne-a dat si banii inapoi fara nici un alt comentariu. Curtea lor nu arata prea grozav si era plina de caini.

Si da, am sunat si eu la politia animalelor, unde nu raspunde absolut nimeni, la nici unul din numerele de telefon afisate pe site. Nu stiu unde as mai fi putut suna daca nu rezolvam asa. Dar o reclamatie cred ca tot trebuie facuta undeva, numai ca nu stiu exact cum se procedeaza la noi in tara pentru astfel de situatii.

Eu mi-am luat primul porcusor din pet-shop si a avut tricofitie, si m-am chinuit cu el luni intregi pana a scapat, si de aceea am vrut ca macar pe al doilea sa il iau sanatos si sa nu mai am probleme...

Foarte dezamagitoare experienta cu aceasata crescatorie

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Mesajde biancadumy » 14 Aug 2010, 15:08

imi pare rau maddy ... te sfatuiesc sa iei uunul de la crescatoria inka :) sunt ff bine ingrijiti porcutii acolo ..multi de pe forum au luat si iti pot spune daca sunt multumiti de ei :) dar eu sunt sigura ca da :smile:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 14 Aug 2010, 15:33

Inseamna ca pana la urma nu sunt nici pe departe seriosi, avand in vedere ca si-au inchis telefoanele si s-au ascuns in casa.
Eu ma gandesc insa ce se va intampla cu bietul porcusor. Va fi tratat oare sau vor incerca sa fraiereasca pe altcineva?
Gabriela

Avatar utilizator
maddy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 31 Iul 2010, 23:04
Localitate: bucuresti

Mesajde maddy » 14 Aug 2010, 15:39

Parerea mea e ca il vor da altcuiva si nu cred ca il vor tratat, ca dovada ca i-au pus picatura la ceafa numai in ziua in care l-am cumparat eu. Daca le pasa nu il lasa sa ajunga asa si l-ar fi tratat mai demult. Eu am constatat ca are purici tocmai cand am ajuns acasa, pentru ca nu am fost la ei sa il luam. Ne-am intalnit la un colt de strada si mi l-au dat. Nu am stat atunci sa il iau la verificat, tocmai pentru ca nu am crezut ca unul din crescatorie si mai ales cu pedigree poate fi bolnav.

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 14 Aug 2010, 17:22

In cazul in care iti doresti un alt porcusor , iti recomand din toata inima Crescatoria Inka si iti garantez ca nu ai sa gasesti asemenea nereguli la ei. Dintre cele 5 fete ale mele , 2 sunt de acolo insa nicodata cand am apelat la Emil ori la Ramona pentru o problema nu m-au intrebat despre care porcuta e vorba. Nu i-a interesat vreodata daca am probleme cu una luata de la ei ori nu si m-au ajutat cu draga inima indiferent despre care era vorba.
Stiu si un caz in care un porcut a fost dus la Inka pentru ca ulterior sa ii fie gasit un stapan.A fost tratat ca toti ceilalti si inmanat viitorului stapan ca si cum ar fii fost unul de-al lor. Eu nu vreau sa ridic in slavi pe nimeni pentru ca nu am nici o nevoie , singura mea nevoie fiind bunastarea acestor micuti.
E o diferenta mare cred eu intre cei care o fac din dragoste pentru porcusori si cei care o fac pentru ... nici eu nu stiu pentru ce.

De altfel nu vreau sa ma avant in acuzatii gratuite nestiind ce s-a intamplat de fapt.E posibil ca Dna Craciun sa nu fii vazut intradevar avand multe exemplare insa ... nu vedea cand ti`l dadea ? Nu stiu ce sa zic...Chiar nu stiu ! Si repet : Imi pare sincer rau pentru aceasta experienta !
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
maddy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 31 Iul 2010, 23:04
Localitate: bucuresti

Mesajde maddy » 14 Aug 2010, 17:42

Nu cred ca d-na Craciun nu a vazut. Stia perfect in ce stare mi-l da, pentru ca nu numai ca l-a dat cu picatura exact in ziua in care l-am luat eu dar m-a si avertizat sa nu il pun inca cu celalat si sa arunc imediat cutia in care l-am transportat.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 14 Aug 2010, 18:11

daca un porcusor are paduchi sigur au si ceilalti
inmultitoriile schimba porcuti intre ele si asa se face ca toti porcutii au paduchi
la impala, pauline, au fost probleme din astea
si sunt multe alte nereguli
ps
oare cum o fi in " inmultitoria impala" daca nu te-au primit inauntru si v-ati intalnit la colt de strada?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Alyena
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 612
Membru din: 02 Sep 2009, 15:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesajde Alyena » 14 Aug 2010, 23:15

Cookye, Cremme Ole, Berry, Blaky

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 16 Aug 2010, 00:53


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 16 Aug 2010, 07:23

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 16 Aug 2010, 18:51



Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori