Unde pot cumpara porcusori sanatosi in Timisoara?

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
alex_pad
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 131
Membru din: 28 Iun 2009, 15:05
Localitate: Timisoara

Unde pot cumpara porcusori sanatosi in Timisoara?

Mesajde alex_pad » 28 Iun 2009, 16:08

Buna ziua,

As dori sa cumpar doua purceluse de guineea. Am cautat foarte mult prin pietele Aurora, Flavia, Iosefine si in piata de animale din Balcescu si nu am gasit purcelusi.. Asa ca va trebui sa ii cumpar de la un petshop desi as fi preferat sa ii iau de la alti iubitori de animale. Aveti o recomandare unde pot gasi doua purceluse sanatoase, cu parul lins nu ciufulite? Un pet shop unde se ingrijesc de animale, deoarece sora mea a cumparat un purcelus din oradea de la un petshop si acasa a descoperit ca are purici, si hamsterul de la alt petshop a murit dupa o zi...:(

Multumesc pentru ajutor!

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 28 Iun 2009, 16:19

in rubrica de donatii se doneaza 2 fetite de catre rodent in cluj napoca
eu o sa trimit tot din cluj 2 fetite in timisoara
poate vei gasi o solutie cu rodent
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 05 Sep 2009, 13:21

ieri am trecut pe la mag. de pe Take Ionescu si surpriza, am vazut acolo 4 porcusori ( 2 erau siguri masculi, pe ceilalti nu i-am putut dibui ), de diferite varste, nu mai mici de 6 luni, care la factura de minim 80 lei ii dadeau gratuit...mi-a ramas inima la ei, sunt cu parul lins si scurt...sunt niste adorabili...i-as fi luat ca am avut factura dar unde sa-i mai pun si pe ei, ca abia ma descurc cu 4...
Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

FlameTear
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 118
Membru din: 15 Dec 2008, 20:20
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde FlameTear » 11 Oct 2009, 15:11

Eu acum 3 zile am achizitionat o porkuta din mall,super dulcica.Am plecat in mall sa iau cadou unei prietene si cand i-am vazut in vitrina,nu m-am putut abtine sa plek fara un porkusor(voiam demult sa iau unultr fetita mea de acasa).Deocamdata cea mica e in carantina:),dar weekendul asta o duc la veterinar.In principiu am mai avut o cunostiinta care a luat un porkusor din mall si la vizita la veterinar a aflat ca e sanatos.Cealalta am luat-o de la Zoo center de pe Take si n-am avut probleme cu ea.Depinde si de noroc,dar trebuie dusi la veterinar dupa ce ii iei.


Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator