Custi si accesorii vandute/donate, anunturi expirate

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
ali
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 121
Membru din: 03 Mai 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde ali » 21 Mai 2013, 14:21

Cusca este clar pentru porcusori si nu pentru hamsteri (hamsterii evadeaza printre acele gratii). Este potrivita probabil pentru cei ce au mai multi si vor sa separe unul... sau de ce sa nu admitem pentru cei care au un singur porcusor si nu vor sub nici o forma sa mai ia unul.
Mult succes sa o vinzi!

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde khaos » 21 Mai 2013, 15:10

Fiecare se gandeste la bunastarea animalului lui cand ii creaza conditiile de viata. :)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

edikup
Initiat
Initiat
Mesaje: 29
Membru din: 14 Oct 2012, 18:36
Localitate: Bucuresti

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde edikup » 27 Iun 2013, 14:45

Donam pentru cine e in nevoie prima cusca a lui Ghem de cand era micut, de cam 60 x 40, impreuna cu suportul de fan, buna pentru un pui, sau pentru luat in concediu 2-3 zile, sau pentru cei milostivi care oblojesc temporar guinezi de pripas.

Nu trimit cu posta, se poate ridica din Bucuresti, Bd. Ion Mihalache (in apropiere de p-ta Chibrit ).

mateescu1982
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 16 Iul 2013, 12:19
Localitate: bucuresti

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde mateescu1982 » 16 Iul 2013, 13:06

vand cusca rozatoare (ladita din plastic cu gratii)avand urmatoarele dimensiuni 40x80x40( l x L x h) aproape noua(folosita doar 1 luna) pret 60 RON.
Bucuresti, sect 2 - Zona Obor. ma puteti contacta la nr tel 0722146045
Imagine
Imagine

vlaic
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 20 Aug 2013, 19:38
Localitate: Sibiu

AAA Vand cusca cu etaje

Mesajde vlaic » 20 Aug 2013, 19:50

Cusca rozatoare porcusori guineea Marchioro Tommy C3 - 3 etaje, 102 cm

Cusca este deosebita si se afla intr-o stare foarte buna si am toate accesoriile.

Imagine

Imagine

Pretul este negociabil. Ma gandesc la 700-800 lei. Pretul include transportul. Dar astept propunerile voastre. Nr. meu de telefon este 0729048322

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde cristisz » 31 Aug 2013, 11:02

Pentru ca am ramas din pacate doar trei, dorim sa vindem biblioteca porceasca.
Imagine
Imagine
Imagine
Dimensiuni modul (4 module pentru copii si un modul jos pentru depozitare): 120x60x45 cm (L x l x I) adica aproape ca o cusca normala. Material: PAL de 18 mm.
Sunt module solidarizate, care in cazul in care s-a stricat ceva pot fi inlocuite.
Partea din fata este plexi, care aluneca pe sine si poate fi scos usor.
Avem ca bonus adapatori mari fixate in peretii laterali, cateva casute si alte accesorii.
Toata constructia, cu montaj si transport a costat acum doi ani 1000 lei.
Am dori pentru ansamblu 500 lei.
Precizez ca se afla la mica distanta de Bucuresti, iar doritorii trebuie sa vina sa o demonteze.
Pentru alte detalii va stau la dispozitie 0740.00.64.33
poza cu copiii mei

Boanghel
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 08 Dec 2013, 16:32
Localitate: bucuresti

Donare custi si accesorii

Mesajde Boanghel » 08 Dec 2013, 16:42

Vand cusca de 1m/50cm in stare buna putin roasa de o chinchila la pret de 90 lei,talaj punga mare (3,2kg) pret 10 lei/buc(am 2 pungi),fan 10 lei,poduletz din lemn marimea 70cm/19cm(poti face in mai multe forme poduletul pentru ca este pe sarma) pret 30 lei,liitiera de colt 15 lei.castronase si recipient apa la 5 lei.pentru detalii mess boanghel.maria email boanghel.maria@yahoo.com Bucuresti

Avatar utilizator
Fuzzz
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2010, 00:34

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde Fuzzz » 20 Ian 2014, 18:58

Donez cusca pentru porcusor de guineea, dimensiuni 56x29x31. Gratiile sunt putin roase datorita unui porcusor energic :)
LE: Pentru cei interesati din Bucuresti
Fişiere ataşate
DSCN461add3.jpg
Ultima oară modificat 20 Ian 2014, 20:26 de către Fuzzz, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde ramona_inka » 20 Ian 2014, 20:17

Ar fi indicat sa scri la datele de identificare si localitatea de unde esti, o informatie foarte utila pentru cei care ar dori cusca dar nu stiu daca sunt aproape sau departe de tine.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde chinchi2 » 21 Ian 2014, 03:17


Avatar utilizator
Fuzzz
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2010, 00:34

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde Fuzzz » 21 Ian 2014, 03:29

Crede-ma, stiu ce zic in legatura cu rosul. Si nu cred ca ar fi potrivita pentru hamsteri pentru ca ar iesi cu usurinta printre gratiil; m-am gandit totusi si la varianta asta.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde chinchi2 » 21 Ian 2014, 16:19

Porcusorii atunci cand sunt singuri sau nu au in cusca fan ,au tendinta de a roade gratiile de plictiseala. Cam asta se intampla. Nu cred ca porcusorul tau este atipic si se manifesta altfel decat un porcusor obisnuit. Un porcusor nu ar putea sa faca miscare in acea cusca si e destul de nasol pentru ei sa stea inchisi intr-o cusca atat de micuta. Se recomanda o cusca de minim 100x60 cm sau mai mare . Oricum ,cei care sunt pe forum de mult timp ,iti vor spune acelasi lucru .

Avatar utilizator
Fuzzz
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2010, 00:34

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde Fuzzz » 21 Ian 2014, 16:42

Apreciez impartasirea cunostintelor. Cred ca dupa 4 ani de zile in care am avut grija si am crescut porcusori si in care am intors forumul asta pe toate partile (ia uite: Joined in 2010), am si eu asa o vaga idee despre cresterea lor. Iar faptul ca am zis ca porcusorul e energic nu il face nicidecum atipic, e doar o interpretare personala pe care ti-ai asumat-o.
Mai mult decat atat, faptul ca cusca pe care o DONEZ nu e potrivita pentru un porcusor nu e o chestie straina mie. Cu toate astea, m-am riscat sa pun anuntul ca poate, cine stie, cineva chiar are nevoie de ea si ar fi pacat sa o arunc avand in vedere ca ma mut ;). Iar porcusorul care obisnuia sa stea in cusca asta, crede-ma ca dupa ce a intrat in primirea mea nu a fost captiv in aceasta cusca.
Serios, nu e cazul sa despicam firul in patru. Cu cusca asta e o poveste lunga, si la o adica, daca tot vrei sa stii, nici macar nu a fost alegerea mea in achizitionarea ei.

Ma scuzati totusi ca mi-am permis aroganta de a posta un anunt fara sa ma astept la reactii atat de vehemente!

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde chinchi2 » 21 Ian 2014, 20:30


Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde Gemon » 22 Ian 2014, 09:34

Faptul ca o donezi in loc sa o vinzi, este un gest nobil. Multumim!

Aceasta cusca mica
- poate fi folosita ca extensie a unei alt custi, vezi http://www.gemon.ro/galerie/extensiecus ... index.html
- desfacuta in doua poate fi asezata pe podea in timpul plimbarii in afara custii, la marginea tavii punand o rampa sau pod alun care asigura accesul usor in cusca (stimuland intrarea prin punerea a catorva bucati de legume in ea), gratia asezata pe jos putand acoperi cu fan - in acest fel devenind o atractie si loc de joaca
- poate fi utila in cazul unei calatorii cu masina, asezata pe bancheta din spate etc.


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator