Custi si accesorii vandute/donate, anunturi expirate

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: Donez fleece

Mesajde Alina82 » 19 Oct 2011, 23:59

Te cred Bianca! Si intr-un fel chiar imi pare rau, daca voi mai lucra pentru ai mei, te anunt si de-un saculet doi si pentru tine (porcutii tai) se gaseste material.

Momentan aveam nevoie de spatiul in care depozitam toate cele si crede-ma ca sunt destul de multe. Am grupat ce era pentru ai mei si celelalte materiale le voi da.

Oricum, sa stii ca nu e greu sa faci un saculet, iar satisfactia sa iti vezi porcutul tolanit in saculetul muncit de tine, e imensa. Iti umple sufletul de bucurie. Nu conteaza aspectul saculetului. Stiu ca tu mergi la scoala si ca esti ocupata cu invatatul si cu alte activitati si probabil ore suplimentare, insa in vacanta daca aloci o zi pentru 2 saculeti nu e asa o mare pierdere.

In alta ordine de idei, anuntul nu mai este valabil, materialele s-au dat si vor pleca spre noii posesori .

Multumesc!

Topicul se poate inchide/muta dupa preferinta/regula.

Numai bine!
Alina si cei 2 guinezi ( )

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Donez fleece

Mesajde biancadumy » 20 Oct 2011, 00:05

Te cred,te cred :) multumim mult :) mai ales ca 6 porcovete adora saculetii,si fiind doar 2 saculeti la numar cam greu de impartit :lol: hmmm,da stiu,asa e, dar nu am pic de talent la asa ceva :lol: poate o sa incerc intr-o zi :)

Pupici la porcoveti sper sa ne mai incanti cu ei,chiar daca mai rar :love: :heart:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: Donez fleece

Mesajde Alina82 » 20 Oct 2011, 00:20

Alina si cei 2 guinezi ( )

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Donez fleece

Mesajde biancadumy » 20 Oct 2011, 00:23

Asa e,ai dreptate :) iti promit ca pe viitor o sa iti arat macar un saculet facut de mine :) chiar daca nu vor rezista probabil prea mult :lol:

Multumesc,chiar o sa incerc sa fac si eu cativa in intr-un week :)
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde crisa24 » 21 Oct 2011, 12:58

cine are un acvariu mai mic patrat sau dreptunghiular pentru un betta si nu mai aveti nevoie de el, daca da astept pm!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

georgi
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 560
Membru din: 01 Feb 2011, 18:48
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde georgi » 21 Oct 2011, 18:50

am eu unul de 35 pe 14 :smile:

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde crisa24 » 22 Oct 2011, 09:58

o super, dar cum facem?


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde Lili » 23 Oct 2011, 23:30

Pun si eu anunt aici (si voi anunta daca gasesc alta solutie).

So, cumpar/accept prin donatie :lol: cusca adecvata unei hamsterite evadatoare. Deci fie din plastic, fie cu gratii f.f.f. apropiate.
Nu e musai sa aiba si accesorii (cumpar eu). Dar daca sunt deja, promit sa nu le refuz. :lol:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde biancadumy » 20 Noi 2011, 19:08

Imprumut cusca 76 cm :) e buna pentru un porcusor,nu o pot da definitiv deoarece nu este indicat sa se tina un porcut singur.

Imagine


Detalii pe PM :)

PS: daca cum va intrebati daca mai am vreo cusca in caz ca un porcut se inmbolnaveste,da,mai am una de 65 cm pentru a pune daca este nevoie un porcut in carantina :)
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

emy76
Initiat
Initiat
Mesaje: 33
Membru din: 18 Dec 2011, 18:20
Localitate: siret

rugaminte pentu cei ce au acces la hornbach....

Mesajde emy76 » 19 Dec 2011, 22:33

Grig,ultimul sosit in familia noastra are nevoie si el de o casuta decenta de macar 100 cm.l-am achizitionat acum 2 zile fara sa ma informez in prealabil despre cerintele minime ce trebuie indeplinite.Cei de la Animax,de unde l-am cumparat,mi-au recomandat o cusca de plastic de aproximativ 40x25,la baza,spunandu-mi ca este suficient de mare.Si am cumparat-o cu 77 de ron.Abia cand am ajuns acasa si m-am documentat temeinic,mi-am dat seama ce greseala am facut.Dar acum asta e!Tot ce imi dores acum e sa-i iau o casuta pe masura si apoi un partener de joaca,neaparat.De aceea am o rugaminte la cei ce au acces la Hornbach,sa-mi cumpere si mie o cusca de 1 sau 1,2m si apoi sa o platesc cand o primesc.La Animax Suceava au niste preturi foarte mari si pe deasupra sunt si incompetenti(parerea mea).cine vrea sa ma ajute sa-mi lase mesaj aici,la adresa email euemy@yahoo.ca. sau la nr.tel. 0749229182.Multumesc anticipat!

emy76
Initiat
Initiat
Mesaje: 33
Membru din: 18 Dec 2011, 18:20
Localitate: siret

Re: rugaminte pentu cei ce au acces la hornbach....

Mesajde emy76 » 21 Dec 2011, 21:03

chiar nu poate sa ma ajute nimeni...?

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: rugaminte pentu cei ce au acces la hornbach....

Mesajde Lili » 21 Dec 2011, 21:13

Emy...nu e asa simplu. Mai ales acum. Pentru toata lumea e Craciun, sunt sarbatori, e agitatie, e LIPSA DE TIMP.
Plus ca mai e ceva.
Tu spui s-o platesti cand o primesti. Ori asta insemna pentru cineva din Bucuresti/Brasov sa mearga (pe cheltuiala sa) la Hornbach, sa bage 170 lei intr=o cusca, s-o ambaleze, s-o expedieze (asta implicand sa se care cu ea la posta - pe cheltuiala sa) si...sa astepte. Daca primesti coletul, daca il ridici, daca achiti rambursul, daca...
Ori, repet: pentru toata lumea, sunt sarbatori, cheltuieli etc.
Sunt sigura ca cineva te va ajuta insa probabil in alt moment si-n alte conditii. E parerea mea.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: rugaminte pentu cei ce au acces la hornbach....

Mesajde ramona_inka » 21 Dec 2011, 23:38

Ar mai fi o varianta sa astepte pana dupa Craciun cand se mai linisteste lumea si eventual cine are masina si o poate ajuta sa primeasca dinainte banii pe cusca pentru a fi sigur. Apoi aceasta sa fie trimisa cu plata transportului la destinatie.

emy76
Initiat
Initiat
Mesaje: 33
Membru din: 18 Dec 2011, 18:20
Localitate: siret

Re: rugaminte pentu cei ce au acces la hornbach....

Mesajde emy76 » 22 Dec 2011, 11:22

aveti dreptate,in perioada asta e cam greu.nu-i nici o problema,asteptam sa treaca sarbatorile si poate rezolvam cumva.

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: rugaminte pentu cei ce au acces la hornbach....

Mesajde cristisz » 22 Dec 2011, 13:44

dupa sarbatori si cand ne mai linistim, vorbim
tu intra pe site la urgent curier si intereseaza-te daca esti in zona lor de acoperire (suceava este)
transportul cu ei este in jur de 40 lei si cusca ajunge a doua zi
cu posta romana dureaza vreo 4 zile si costa cam 25 lei
o cusca de 1 m la hornbach costa 120 lei, una de 1,20 m costa 170

pana atunci fa-ti socotelile cu banii si cand esti pregatita, cauta-ma
poza cu copiii mei


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori