PetShop Online

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

PetShop Online

Mesajde Allma » 22 Iun 2012, 02:03

Buna! Am deschis acest topic cu gandul la mine si la ceilalti membri care nu locuesc in capitala sau in cine stie ce oras mare cu petshopuri de tot felul. Sunt pe forum membrii(printre care si eu) care nu au acces la un petshop mare gen zoomania, animax si altele, si care nu prea au de unde le lua porcutilor anumite lucruri importante( cusca mare, accesorii de calitate, mancare recomandata, unii membrii au probleme si cu fanul, si altele). In aceste situatii se apeleaza ori la deplasare ori la petshop online. Eu as vrea sa iau produse online, insa stiti cum e, nu cred ca eu sau alt om care nu arunca cu bani in toate directiile fiindca nu mai incap in portofel ar risca cu asta. Nu poti avea incredere in orice site, pot aparea tot felul de probleme cum ar fi sa iti livreze alt produs, mancarea sa fie expirata, accesoriile sa fie in stare foarte proasta(sparte, rupte...), sa te puna sa platesti un alt pret decat cel mentionat pe site....nu cred ca e de joaca cu asta...Aici nu ma intereseaza sa aud chestii ca "am auzit de la nustiucare/am citit nustiunde ca asta e bun"; "pe site scrie ca este cel mai bun din tara", as vrea sa primesc recomandari de la oameni care au folosit un site si pe care il considerati de incredere. Multumesc! :smile:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: PetShop Online

Mesajde adelinatache » 22 Iun 2012, 10:54

in primul rand trebuie sa stii ca la comenzi online comanda trebuie sa fie cam 150 lei ca sa nu platesti transport.
daca vrei iti pot lua eu si iti trimit prin posta romana.
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: PetShop Online

Mesajde Allma » 22 Iun 2012, 20:36

Stiu treaba asta, insa transportul nu este foarte scump si depinde prin ce este trimis, daca prin curier este mai scump daca prin posta mai accesibil( eu am mai comandat diverse carti de pe site-ul unei edituri, diverse lucruri pentru telefon si nu m-a rupt asa tare la transport). Multumesc ca te oferi dar chiar nu vreau sa stresez lumea cand stiu ca mai sunt si alte optiuni... :smile:
Old username: Andreea_Molly

valentin147
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 74
Membru din: 07 Dec 2011, 17:01
Localitate: torino

Re: PetShop Online

Mesajde valentin147 » 13 Iul 2012, 00:44

buna seara,stiti cumva magazine online de produse de porcusori,ca majoritatea pe care le-am gasit au numai cateva articole urate,nu ai ce sa alegi la accesorii..v-as fi recunoscator daca mi-ati spune.o seara buna

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: PetShop Online

Mesajde maria » 13 Iul 2012, 06:27

vezi la maxipet
http://www.maxi-pet.ro/

eu de aici iau talas -tierwohl
http://www.cromo.ro/petshop/index.php?c=30
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
ciufuloi
Membru
Membru
Mesaje: 179
Membru din: 27 Iul 2009, 11:00
Localitate: BUCURESTI

Re: PetShop Online

Mesajde ciufuloi » 13 Iul 2012, 06:28

salu cam ce accesorii te-ar interesa ?
SA INVATAM DE LA 'NECUVANTATOARE' SA FIM MAI BUNI !

valentin147
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 74
Membru din: 07 Dec 2011, 17:01
Localitate: torino

Re: PetShop Online

Mesajde valentin147 » 13 Iul 2012, 08:10


Avatar utilizator
ciufuloi
Membru
Membru
Mesaje: 179
Membru din: 27 Iul 2009, 11:00
Localitate: BUCURESTI

Re: PetShop Online

Mesajde ciufuloi » 13 Iul 2012, 12:45

din cate am vazut in postarile tale mai vechi ai niste amenajari foarte frumoase si utile pentru copilasi eu iti propun sa incerci si in HORNBACH eu de acolo am cumparat custile si casutele si inclusiv accesoriile de care au nevoie plus diverse jucarii si clopotei
SA INVATAM DE LA 'NECUVANTATOARE' SA FIM MAI BUNI !

valentin147
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 74
Membru din: 07 Dec 2011, 17:01
Localitate: torino

Re: PetShop Online

Mesajde valentin147 » 13 Iul 2012, 17:04

merci pentru aprecieri,chiar o sa caut,zici ca gasesc acolo diverse?cand ajung in romania am sa ma duc in magazin direct ca vad ca online nu prea ai ce alege in ro.sa iti traiasca si tie porcusorii si sa fie sanatosi :up:

Avatar utilizator
ciufuloi
Membru
Membru
Mesaje: 179
Membru din: 27 Iul 2009, 11:00
Localitate: BUCURESTI

Re: PetShop Online

Mesajde ciufuloi » 14 Iul 2012, 06:41

ma intreb , de ce nu cumpericele necesare daca sunt din abundenta de acolo si sa le trimiti prin curier le poti desface si sa le asamblezi unde le trimiti si astfel cumperi ce iti place si poate la pret mai accesibil
SA INVATAM DE LA 'NECUVANTATOARE' SA FIM MAI BUNI !

Avatar utilizator
criss1
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 320
Membru din: 31 Dec 2011, 20:48
Localitate: satu mare

Re: PetShop Online

Mesajde criss1 » 26 Iul 2012, 20:05

buna!
Pe mine m-ar interesa cateva accesorii de la hornbach, dar cel mai apropiat magazin ii la peste 300km de noi...
M-am uitat in catalogul lor si as cumpara ceva accesorii din lemn...dar nu stiu, exista posibilitatea de a comanda online?
Pupici de la Bella si Geenie...

emiliachitu
Initiat
Initiat
Mesaje: 27
Membru din: 13 Iun 2012, 11:19
Localitate: Bucuresti

Re: PetShop Online

Mesajde emiliachitu » 01 Aug 2012, 09:42

Sigur ca exista. Probabil o sa platesti in plus transportul, dar nu e foarte scump.

skanduraaa
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 15
Membru din: 22 Aug 2012, 14:34
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PetShop Online

Mesajde skanduraaa » 27 Aug 2012, 13:22

Recomand cu incredere MaxiPet, tocmai am primit cusca si restul lucrurilor comandate care includ talasul, mancarea, cusca de transport in fine, mai multe, au fost in total vreo 12 produse pe care le-am primit prin Cargus in stare foarte buna in 2 zile lucratoare, intervalul de livrare al produselor fiind de 2-4 zile LUCRATOARE. Pretul a fost pretul stabilit de la inceput, nu are rost sa il precizez, dar nu au fost costuri ascunse, am platit exaxt (+ bacsis :)) ), am primit factura deci per total a fost foarte ok; transportul a fost gratuit pentru ca am comandat de mai mult de 150 de lei. Nu stiu cat costa transportul pentru mai putin de 150 de lei, probabil in jur de 10-15 lei, nu stiu.Va recomand sa aruncati o privire pe site. (apropo, au deschis si un magazin prin Militari, dar parca e mai usor sa le primesti acasa cand comanzi mai mult decat talas si mancare)

Avatar utilizator
Roxa
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 97
Membru din: 19 Dec 2013, 12:00
Localitate: Galati
Contact:

Re: PetShop Online

Mesajde Roxa » 26 Ian 2014, 00:48

Salutare!
Recomand www.zooplus.ro pentru porcusorii nostri, bineinteles cine vrea sa achizitioneze produse de acolo.
De curand am luat o casuta noua celor doi porcuti ( L 107,5 x l 58 x î 118 cm ) + accesorii.
La o comanda de peste 199 de lei transportul este gratuit, iar pana in 199 de lei este 19 de lei ( cam scump ce-i drept...), dar produsele mie sincer mi s-au parut foarte ieftine comparativ cu alte petshopuri online sau din oras. In plus sunt si cupoane cu reducere cat si recompense la viitoarele comenzi atat din comanda anterioara cat si daca recomandati pe cineva ce efectueaza tranzactia cu succes! Coletul ajunge in 3-5 zile lucratoare.
Spor la cumparaturi celor interesati! :lol:

Am sa fiu client fidel pe viitor! :clapping:


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori