VetBed Original si produse Oxbow

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 03 Oct 2012, 13:24

stoc zero...

reluam comenzile :)

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 05 Oct 2012, 12:54

1 vetbed paws non slip pe stoc
dimensiuni: 80 x 100 cm
culoarea din imagine ! maron cu labute negre
pret 90 ron

Imagine

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 12 Oct 2012, 02:23

nu mai este pe stoc :)

buboka
Initiat
Initiat
Mesaje: 41
Membru din: 16 Oct 2012, 09:18
Localitate: Satu Mare

VetBed+vit C

Mesajde buboka » 16 Oct 2012, 21:18

Salut Arin & Co!

Din cate vezi, sunt noua pe la voi, incepatoare in ceea ce priveste porcusorii de guineea, cu diverse probleme (vei vedea daca vizualizezi mesajul postat de mine azi).
La indrumarea Anisoarei te "deranjez"... in primul rand pt vitamina C pastile, ce va fi acceptat cu usurinta de catre porcutul nostru..in al doilea rand m-ar interesa si pe mine vetbed-ul despre care am citit cate ceva (nu foarte multe), si mi se pare o solutie mult mai eficienta decat talasul care poate cauza multe probleme.
In legatura cu vetbed-ul mai am o nelamurire: am inteles ce se intampla cu pisu...dar cum e cu treaba mare?
Am masurat dimensiunea fundului custii, are 50 x 30 cm.
Te rog sa-mi dai preturile pt vit C+Vetbed, si bineinteles conditii+detalii de livrare.
Mersi anticipat.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: VetBed+vit C

Mesajde khaos » 17 Oct 2012, 11:57

Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

buboka
Initiat
Initiat
Mesaje: 41
Membru din: 16 Oct 2012, 09:18
Localitate: Satu Mare

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde buboka » 17 Oct 2012, 14:19

Mersi khaos de info...oricum vreau sa iau in viitorul apropiat un partener micutului meu, dar prima data trebuie ca el sa se faca bine cat mai repede. Despre cusca sunt constienta ca e mica, dar in momentul in care l-am luat pe micut, in toate petshopurile din SM (de 3 magazine stiu in oras) era doar dimensiunea asta, si nici nu era ieftina...Ulterior am aflat de la soacra mea ca are o cusca mai mare in pod...deci spatiul e asigurat..pe viitor.

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 03 Noi 2012, 15:07

luni pleaca o noua comanda in UK pt ...orice de pe site + rapid care (mic si mare). preturi tot la fel, promo

- vetbed-uri, vit. C, Papaya, rapid care, cosuri
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 907&type=3

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde Ella Roxette » 23 Dec 2012, 22:02

As vrea si eu VedBed..raspunde'mi in privat cand mai aduci si ce dimensiuni

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 29 Ian 2013, 20:32

in curand o noua comanda pt : vetbed-uri, rapid care, cosulete bune de rontzait, tunele de rontzait, vitamina C, servetele deparazitante (pt ca acarienii nu se vad, deci nu exista, deci imposibil sa faca alergii),

contact: Arin Christu 0722983442

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde Irutss » 29 Ian 2013, 23:44

ce dimensiuni au vetbed-urile si ce preturi? am vrut sa intru pe site, dar mi se incarca foarte greu de fiecare data. daca ai putea sa-mi spui tu, as aprecia

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde crisa24 » 29 Ian 2013, 23:49

Bun asa, merci! :D


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde Allma » 30 Ian 2013, 00:28

Tunele de rontait? Cum arata? Cat costa?
Old username: Andreea_Molly

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 31 Ian 2013, 03:10

Imagine

Timothy Bungalows

100% all-natural timothy hay accessories are hand-woven to perfection. Oversized, all-grass accessories offer a place to rest and relax inside or outside the cage. Edible construction offers your small pet the high fiber he needs and craves. Contains no chemicals, wire, or thread for your small pet to ingest. Timothy Bungalows come in medium size (9" x 10" x 8")inch

pret 80 ron

papa 155 ron, 4.5kg

Imagine

OXBOW - CAVY CUISINE ADULT GUINE PIG FOOD

Oxbow's Cavy Cuisine - Adult Guinea Pig Food is made from timothy grass meal, which includes the high fiber adult guinea pigs need. However, it contains a lower level of protein, calories and calcium than alfalfa-based pellets. Adult animals’ digestive systems do not require the same level as that of younger animals. Cavy Cuisine - Adult Guinea Pig contains stabilized Vitamin C and an optimal calcium-to-phosphorus ratio that helps maintain a healthy body. When fed with Oxbow grass hays and treats, Cavy Cuisine - Adult Guinea Pig provides complete stabilized nutrition

Ingredients:

Timothy Grass Meal, Soybean Hulls, Wheat Middlings, Soybean Meal, Cane Molasses, Sodium Bentonite, Soybean Oil, Salt, Lignin Sulfonate, Limestone, Yeast Culture (dehydrated), L-Ascorbyl-2-Monophosphate (Vitamin C), Vitamin E Supplement, Choline Chloride, Zinc Proteinate, Zinc Sulfate, Ferrous Sulfate, Niacin, Copper Sulfate, Selenium Yeast, Vitamin A Supplement, Folic Acid, d-Calcium Pantothenate, Copper Proteinate, Riboflavin Supplement, Manganese Proteinate, Biotin, Manganous Oxide, Thiamine Mononitrate, Magnesium Sulfate, Vitamin B12 Supplement, Sodium Selenite, Pyridoxine Hydrochloride, Cobalt Carbonate, Vitamin D3 Supplement, Calcium Iodate

Guaranteed Analysis
Crude Protein (min) 14.00%
Crude Fat (min) 2.00%
Crude Fiber (min) 25.00%
Crude Fiber (max) 28.00%
Moisture (max) 10.00%
Calcium (min) 0.35%
Calcium (max) 0.85%
Phosphorus (min) 0.25%
Copper (min) 30 ppm
Vitamin A (min) 19,000 IU/kg
Ascorbic Acid (Vit C.) (min) 400 mg/kg
Vitamin D (min) 900 IU/kg
Vitamin E (min) 190 IU/kg

Feeding Directions
Mature guinea pigs (over 1 year): Feed 1/8 cup pellets daily in addition to unlimited grass hay. Although Cavy Cuisine - Adult Guinea Pig Food is an excellent complete feed for guinea pigs, unlimited access to fresh grass hay should also be provided. Choose from Oxbow’s Western Timothy, Orchard, Oat or Botanical grass hays to provide additional natural fiber. Cavy Cuisine - Adult Guinea Pig Food is not intended for growing, gestating or lactating animals. Feed Cavy Performance - Young Guinea Pig to guinea pigs requiring a higher level of nutrition.

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 01 Feb 2013, 01:31

Otodex Veterinary Ear Drops

Imagine


Presentation: A clear colourless solution with a pine odour containing Phenoxyethanol PhEur 1.0% w/w and Chlorbutol PhEur 1.1% w/w in a Propylene Glycol base.

Uses: For the treatment of ear irritation and otitis externa caused or complicated by infection in dogs and cats. Clears wax. Relieves scratching. Kills mites.

Dosage and Administration: Squeeze 3 or 4 drops into the affected ear once a day holding the animal’s head still for a few moments to ensure thorough penetration of the solution. Repeat daily until condition clears – usually 4 to 5 days. If necessary, continue use to clear any waxy debris. After healing has taken place, check ears at regular intervals for any signs of reinfection and treat as necessary.

Contra-indications,
Warnings, etc. Operator warnings:
Eye contact – wash immediately with water.

Environmental warnings: Dispose of empty bottle safely.

General precautions:
For animal treatment only.
Keep out of reach of children.
For external use only.
If symptoms persist or appear consult your veterinary surgeon.

Pharmaceutical
Precautions: Do not use if neck seal is broken when purchased. Store below 25C.

Legal Category: GSL

Package Quantities: 14ml dropper bottle.

Further Information: Clinical trials have demonstrated that Otodex Veterinary Ear Drops are effective in the treatment of the ear mite Otodectes cynotis in the dog and cat although none of the components of Otodex Veterinary Ear Drops have recognised acaricidal activity.

Marketing
Authorisation
Number: Vm 13240/4001

pret : 11 ron flaconul de 14 ml

made in UK by Petlife, importator SC CAROSHEL Import-Export Srl, Arin Christu 0722983442

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 01 Feb 2013, 11:28

Imagine

VETBED PAWS NONSLIP Black - Petlife UK


* lavabil la masina la 40°c
* lavabil sub jet de apa
* uscare rapida (in uscator sau in aer liber)
* strat gros de puf (3,5cm), pentru mentinerea temperaturii
* rezistente la destramare
* non iritant si non-alergenic, igienice
* recomandat si folosit de veterinarii si crescatorii din lume
* ideal pentru utilizare: in stationarele clinicilor veterinare pt cazarea animalelor bolnave, recomandate ante si post operatoriu (minimalizarea stress-ului), pe timpul transportului in masini, cosuri, custi, in apartamente pe pardoseli cu gresie, beton sau de lemn, in crescatorii
* pentru orice stagiu de viata (alaptare, puppy, adult, older)
* indicat pt catei, pisici, iepuri, rozatoare si alte mamifere mici
* bezi de cauciuc (pe dos) anti-alunecare pe suprafete netede
* mentine animalul uscat si pastreaza temperatura optima
* pentru orice stagiu de viata (alaptare, puppy, adult, older)

* indicat pt catei, pisici, iepuri, rozatoare si alte mamifere mici

"Why is Veterinary Bedding so good?

Vet Bed is probably the safest and most effective fabric ever developed for use in the veterinary profession because it is hygienic, non-irritant and non-allergic. Vet Bed keeps pets warm and dry, retains body heat and reduces the risk of hypothermia. It even keeps your pet warm when used on concrete floors. Its special drainage and heat retaining qualities also make Vet Bed ideal for older dogs or those needing post operative care. They stay warm and dry despite any ‘accidents’. Independent tests have conclusively proven that in spite of its luxurious feel it has tremendous strength and durability. In normal domestic use Vet Bed will last for many years. Vetbed can be machine washed time after time. "


Importator CAROSHEL Import-Export Srl (Arin Christu 0722983442)
dimensiuni si preturi:

- 80 cm x 100 cm , pret intreg 140 RON, pret PROMO 110 RON
- 100 cm x 150 cm, pret intreg 240 RON, pret PROMO 200 RON
- 75 cm x 10 m, pret intreg 1160 RON, pret PROMO 950 RON
- 150 cm x 10 m, pret intreg 2200 RON, pret PROMO 1800 RON

culori : bej, albastru, gri, negru


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori