VetBed Original si produse Oxbow

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 18 Feb 2013, 02:26

Toate comenzile pt Romania ajung la Bucuresti pe 28 febr.

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 30 Iul 2013, 10:42

- Probiotice pt ierbivore

Cum altele mai bune nu s-au inventat, atunci le-am importat pe acestea pt clientii nostri !





Pentru iepuri, porcușori de Guinea, chinchile și alte animale mici, inclusiv reptile.



Rapid Care a fost creat pentru a ajuta la recuperarea ierbivorelor care nu pot sau nu doresc să își urmeze dieta obișnuită. Rapid Care poate fi administrat prin tub și este ideal pentru recuperarea post-operatorie și recuperare în general. Această formulă de probiotice special concepută conține toți nutrienții esențiali dintr-o dietă completă, inclusiv timoftică de luncă (timothy hay) bogată în fibre, care asigură o digestie completă și funcționarea corespunzătoare a sistemului digestiv.

Instrucțiuni de utilizare : Amestecați o măsură de Rapid Care cu 3 măsuri de apă calduță (fiartă anterior), adăugând apă și amestecând până se ajunge la consistența dorită. Aceste instrucțiuni au caracter orientativ.



Cantitatea recomandată:
3 linguri (app. 27g) per 1 kg greutate corporală per zi.
Impărțiți rația zilnică în 4-6 porții. Trebuie încurajată hidratarea. Administrați Rapid Care cu o seringă de hrănire de 35cc.
Păstrați în frigider amestecul de Rapid Care cu apă și folosiți pe parcursul a 24 de ore.
Formula probiotică Rapid Care va regla nivelul intern al microflorei, încurajând astfel normalizarea hrănirii, digestiei și defecației. Rapid Care poate fi folosit în hrănirea zilnică și ca dieta deîntreținere, 4 zile pe lună, pentru a menține funcționarea optimă a sistemului digestiv. Rapid Care poate fi amestecat cu apă, pentru a forma boluri de hrănire sau poate fi presărat peste sau amestecat cu alte alimente. Consultați imediat veterinarul dacă startea animalului dvs se înrăutățește. Apa curată de băut trebuie să fie la dispoziția animalului tot timpul.


INGREDIENTE:
Fan de Timofica uscat la soare măcinat, sfeclă deshidratată, făină de soia, Făină de grâu integral, fosfat monocalcic și dicalcic, lecitină din soia, drojdii, lignosulfonat de sodiu, arome naturale și artificiale, Lactobacillus acidophilus stabil termic, L. cassei, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus faecium și Aspergilus oryzae (probiotice) drojdii autolizate, sare, inhibitor de mucegai (acid propionic, acid acetic, acid ascorbic, acid benzoic, hidroxid de aminiu), vitamina A, vitamina B1, vitamina B3, vitamina B6, vitamina B12, D-biotina, riboflavina, vitamina C stabilizată(L-Ascorbic Acid Phosphate), vitamina D3, vitamina E și amestec de tocoferoli, bisulfit de sodiu menadiona (sursa de vitamina K), zinc methionină, cupru lizină, mangan methionina, glucoheptonat de cobalt, acid folic, picolinat de crom, extract de usturoi, extract de anason, extract de scorțișoarăchinezească(Cassia), extract de rozmarin și cimbru, extract de Yucca schidigera, acid ascorbic, acid citric, dioxid de siliciu, carbonat de calciu, pantotenat de calciu, sulfat de zinc, sulfat de magneziu, sulfat feros, sulfat de cupru, ethylene-diamina dihidroiodina, sodium selenit.
Analiză:
Proteine - nu mai puțin de 15%
Grăsimi - nu mai puțin de 3%
Fibră- nu mai puțin de 20%
Fibră- nu mai mult de 24%
Calciu - nu mai puțin de 0.75%
Calciu - nu mai mult de 1.25%
Fosfor - nu mai puțin de 0.5%
Sare - nu mai puțin de 0.25%
Sare - nu mai mult de 0.75%
Vitamina A- nu mai puțin de 8500UI/453g
Vitamina D - nu mai puțin de 850 UI/453g
Vitamina E - nu mai puțin de 65 UI/453g
Vitamina C - nu mai puțin de 90 UI/453g
Biotină- nu mai puțin de 0.15 UI/453g
Depozitare
Ase păstra într-un loc uscat și răcoros. Orice amestec poate fi folosit doar timp de maxim 24 de ore de la realizarea sa.






Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde maria » 30 Iul 2013, 19:09

ar fi bine sa ne spui si cum facem rost de ele
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 30 Iul 2013, 19:23

Maria, am postat un nr de telefon mobl din reteaua Vodafone, o retea nationala de telefonie mobila, din Romania. Doritorii pot sa formeze acel numar, sa apeze tasta de apelare ulterior si sa astepte pe fir circa cateva secunde ca sa le raspund. Stiu ca a coborat dracul pe Pamant, ca-i lucratura necurata, si ca Apocalipsa ne-a trimis 3 instiintari la cutia postala, insa cine doreste Rapid Care, ma suna. :)

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde maria » 31 Iul 2013, 08:49

aoleu, asa complicat este? :D
stiu ca tu mai distribui si la cateva cabinete vet : falcon vet, isravet,..

parerea mea e ca rapid care e un must have pt cei cu porcuti. celelalte produse nu am folosit, dar cred ca sunt ok
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 31 Iul 2013, 12:16

Aduc si in cabinete, alea-s pt backup, insa ofer si aici la preturi promo, pe comenzi.
Am publicat si pe forumul de porcuti pe FB de cateva ori bune.

Pot sa aduc si asa ceva la pret promo 40 ron, de la Oxbow din America. http://www.oxbowanimalhealth.com/produc ... al-science


Ideea este ca bag comanda astazi iar maine se ambaleaza catre Romania. Cine doreste, azi ma suna 0722983442

Ok, deci : vetbed-uri, Vit C de la Oxbow - 50 ron, gama Natural Science de la Oxbow (astea-s ultimile aparute) - 40 ron, Rapid Care (mai am 9 plicuri pe stoc) -22 ron, cosuri de la Petlife UK - 80 ron, mancare peleti Cavy Cuisine de la Oxbow punga de 4,5 kg - 150 ron, si altele.
Deci, astazi 0722983442

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 04 Aug 2013, 15:57

Luni comanda flash la Oxbow US

- pelete Cavy Cuisine : 4,5 kg - 155 ron
- cosuri Bungalow 79 ron
- vitamina C (Daily C) 90 de pastile, 1/zi - 50 ron
- OXBOW NATURAL SCIENCE - DIGESTIVE SUPPORT - 60 TABLETS - 38 ron
- OXBOW NATURAL SCIENCE - URINARY SUPPORT - 60 TABLETS - 38 ron
- OXBOW NATURAL SCIENCE - JOINT SUPPORT - 60 TABLETS - 38 ron
- OXBOW NATURAL SCIENCE - MULTI-VITAMIN - 60 TABLETS - 38 ron
- OXBOW NATURAL SCIENCE - IMMUNE SUPPORT - 60 TABLETS - 38 ron

- Rapid Care - plic 41 gr / 22 ron, plic 450 gr / 150 ron

https://www.facebook.com/arin.christu/m ... 907&type=3

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 24 Ian 2014, 12:32

Ups... sunt sunat de regula : dar vai, am nevoie urgenta de Critical Care. Incredibil, am adus 3 ani, un produs superior fata de Critical Care (apropos...dupa ce este deschis, critical care se cam duce dracului f rapid). 3 ani am zis, luati, luati, plus ca v-am propus la aceleasi preturi cu care cumpara cabinetele veterinare. Mai exista astfel de pomeni ? Poate la talaj. Rapid Care este un produs aparut ca raspuns la Critical Care, cu rezultate mult superioare.
Am zis, luati, sa aveti in casa, in caz de urgenta, mai bine prevenim decat sa tratam (tratam pe dracu, o stie toata lumea). Nu am adus produse proaste, sau de slaba calitate. Produsele sunt de exceptie, la preturi extrem de mici, poate mai mici decat cele de pe Ebay.
Eu va multumesc, prefer sa vand in alte tari Rapid Care. Succes !

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde khaos » 24 Ian 2014, 14:40

Sincer, nu inteleg de ce esti asa suparat. Tu aduci produsul, unii cumpara, altii nu. Asta e, nu toate produsele se vand ca painea calda, chiar daca sunt de foarte buna calitate...
Eu am luat de la tine si vetbeduri si rapid care de doua ori, o data la nevoie, o data preventiv. Dar nu mi-a mai fost necesar de atunci si na, nu pot decat sa ma bucur ca porcutii au fost sanatosi.
Multa bafta in continuare, si daca mai aduci Rapid Care sau dai comanda, presupun ca nu strica sa scrii si aici, pe forum.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Marcela G
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 03 Apr 2014, 09:22
Localitate: madrid

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde Marcela G » 03 Apr 2014, 09:29

As fii tare fericita sa stiu unde gasesc produse Oxbow in Romania.Porcusorul meu e invatat numai cu aceasta marca ,dar cum trebuie sa venim acasa , mie frica ca nu o sa-i pot oferii aceasi dieta. :( .E lumina ochilor mei si vreau sai ofer tot ce este mai bun

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde Gemon » 03 Apr 2014, 12:44

Vezi mai sus mesajele postate, arinchris iti poate aduce la comanda, poate chiar are pe stoc ceea ce te intereseaza. Contacteaza-l prin telefon: Arin Christu la numarul 0722983442
Sanatate porcusorului tau!
Poate te vei hotara sa ii oferi si un congener de acelas sex cu el, chiar si calatoria ar fi mai usor suportata daca ar avea un alt porcusor alaturi de el. :smile:

BogdanBlaga
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 13 Noi 2014, 03:38
Localitate: Bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde BogdanBlaga » 13 Noi 2014, 03:40

Eu cumpar de la un Pet Shop online fan Cunipic la 2kg. Este foarte bun si va recomand in cantitati mici, este mai calitativ.
Eu am testat si cu pungi de 10 kg dar nu se compara.

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde arinchris » 07 Dec 2014, 16:15

imi vine sa zic vreo doua, nush cum sa ma abtin., da de ce sa ma abtin ? Aici este un desfasurator, se vede cum am inceput pe acest forum, acum cati ani, si ce am adus in tara asta de rahat. best money can buy. numai produse de top. la cerere. unele sunt preventive, gen rapid care. poate cel mai bun produs vreodata inventat pt porci. Si culmea, fiecare posesor trebuia sa-l aibe in trusa de prim ajutor. Vad anunturi gen: imi moare porcu, nu mai mananca, i-au scurtat dintii. bla bla . Imi permit sa zic bla bla pt ca profilaxie in romanica : penis ! ca sa nu o zic pe aia buna ! ma retrag de aici, nu se merita si nu ma mai cautati cu vai stiti. preturile erau mai mici decat la sursa si calitatea suprema.orz la gaste. pa pa ! si cum zic unele pe fb: sa va ajute maica precista (whatever) si holywater si 3 ture`n genunchi in jurul srl-ului cu cruce, alea da, de acum incolo

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: VetBed Original si produse Oxbow

Mesajde Gemon » 07 Dec 2014, 23:49

Imi pare rau ca munca ta nu a fost apreciata la adevarata valoare, ar fi fost un mare castig pentru porcusori sa te avem in continuare printre noi.
:speachless: :thinking:


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori