Talas cu arome NU!

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Talas cu arome NU!

Mesajde Jackie » 13 Sep 2010, 19:15

Azi am facut o greseala fatala. E ziua pentru a doua baie cu sampon antiparazitar si surpriza!!!................................am ramas fara talas. Am fugit repede la un petshop din apropiere dupa talas Puffi. Groaza... se terminase si aduceau tocmai vineri. Prin urmare am luat talas cu aroma de lamaie, desi stiu ca nu este recomandat. Si erau si numai pungi de 4 kg. E mai bine sa il ameste cu talasul fara arome sau sa folosesc doar cu arome pentru o perioada scurta? :?:

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 13 Sep 2010, 19:34

Indicat ar fi sa nu-l folosesti deloc. In orice caz, daca nu ai gasit talas simplu, ai putea sa le improvizezi ceva...cum ar fi sa le pui niste prosopele in interiorul custii pana le iei talasul simplu.

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 13 Sep 2010, 20:25

Asta e, se mai intampla. Daca mai ai ceva talas simplu mai bine amestesteci cu din asta cu arome. Va trebui sa il urmaresti mai atent sa vezi daca incepe sa tranute mai des sau sa se scarpine. Oricum, pentru o perioada scurta de doar cateva zile nu ar trebui sa fie o problema prea mare. Poti sa il ajuti sa ii pui un prosopel pe locul unde ii place sa se odihneasca pentru a nu sta cu nasucul direct pe talasul aromat :D
Sa ai grija sa speli prosopelul cand ii vei face baita urmatoare, sa fie curat cand il pui din nou pe baiat in cusca.

Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Mesajde Jackie » 13 Sep 2010, 22:24

am amestecat restul de Puffi cu din asta cu arome.Mi-e rusine sa zic dar el e obisnuit cu talas cu arome... In Iasi nu am decat Animax-ul unde au doar talas Padovan cu mere saucapsuni si Carrefour-ul unde e doar talas Chipsi cu lamaie. Mai nou s-a deschis un petshop de cartier aproape si aduc Puffi, dar nu tot timpul asa ca sunt obligat sa iau cu arome din cand in cand. Porcul nu pare deranjat deocamdata de miros. Am incercat si cu prosoapele, dar se fac murdare de mama a zis sa le dau la cos ca nu le pune in masina de spalat...

oanacristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 87
Membru din: 24 Mar 2008, 22:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Talasul cu arome

Mesajde oanacristina » 18 Oct 2010, 21:45

Nu am fost atenta si eu am luat din greseala Chipsi Green Apple .. acum sper sa mi-l schimbe... Eram bucuroasa ca ii luam casuta si nu am fost atenta la ce am mai luat ...

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Talasul cu arome

Mesajde true_fan_66 » 18 Oct 2010, 23:36

Eu am patit-o mai rau cu talasul. Era ziua de facut curatenie si am mers prin Cora sa iau talas. Am gasit o punga in supermarket, la raionul pentru animale, de la firma "CopoDoux" de care nu mai auzisem dar, pentru ca oricum nu mai aveam timp sa merg in alta parte, l-am luat (dupa ce am inspectat putin punga sa vad daca nu e cu arome). Acasa, ma apuc eu pe la 8 sa le fac curat in cusca si cand desfac punga de talas incepe sa razbata un parfum de...lavanda...si extrem de puternic! Abea apoi am observat ca era scris foarte mic undeva in colt "aroma florala" sau ceva de genul. Bineinteles ca nu l-am mai pus, noroc ca mai aveam ceva prin dulap si l-am imprastiat intr-un strat mai subtire prin cusca, iar a doua zi am mers la tamplarie sa iau altul. Oricum...nu recomand la nimeni talasul ala si nu inteleg de ce unele firme se feresc sa scrie mare pe punga daca contine arome. :(

Avatar utilizator
Susp3ktA
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 500
Membru din: 14 Dec 2007, 21:58
Localitate: Bucuresti

Re: Talasul cu arome

Mesajde Susp3ktA » 19 Oct 2010, 15:13

Feriti-va sa le luati talas cu arome. Eu am patit-o cu fetita mea. A fost o perioada in care nu am gasit decat talas cu arome si asta am luat. Dupa ceva timp fata a facut alergie la talas si s-a iritat pe labute. Am dus-o la doctor, i-am spus ca i-am schimbat talasul si mi-a zis ca de la talasul cu arome este si ca e mai bine sa ii iau talas simplu.
ImagineImagineImagineImagineImagine


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori