Tixi a implinit 5 anisori

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Avatar utilizator
silkeyes
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 498
Membru din: 27 Feb 2009, 13:30
Localitate: iasi

Tixi a implinit 5 anisori

Mesajde silkeyes » 18 Dec 2013, 16:20

Cu toate ca pare lipsit de importanta faptul ca un porcusor implineste 5 ani, toti ajung la ceasta varsta nu-i asa? eu o consider pe Tixi a mea o adevarata eroina si o luptatoare. De ce spun asta? Ei bine cred cu adevarat ca ea isi doreste foarte mult sa treaca peste greutati si sa traiasca indiferent de ce obstacole ii sunt [puse in cale, ajutata de mine pe de o parte si impinsa de propria vointa pe de alta parte. Cu toate ca o personific foarte mult cand am fost indrumata sa nu o fac, Tixi este o parte importanta din viata mea si este la fel de importanta ca si mine daca nu mult mai importanta.

Fiind bolnavicioasa de mica, nascuta cu gene generatoare de boli probabil de la o imperechere intre frati, sau din aceeasi porcuti de mai multe ori, luata din petshop, imi demonstreaza in fiecare zi ca se poate sa fii vesel, indiferent de varsta. Chiar daca nu se mai misca ca in anii ei de tinerete este vioaie, mancacioasa chiar daca nu mai are dintii la fel de buni si nu se mai regenereaza cum trebuie, chiar daca este slaba de la atatea probleme de sanatate si unii ar zice ca nu e bine ca e prea slaba pentru mine ea este o dovada ca iubirea si optimismul te ajuta sa treci peste multe si te pune pe picioare mai repede decat oricare alt medicament.

Avand micoza de doua ori, molarii piliti de doua ori in doi ani consecutivi si in ultimul an la o pilire a avut si o interventie chrurgicala, deoarece a avut o tumora intrauterina care dupa parerea mea s-a dezvoltat de cand era mica. Cand medicul ei veterinar chirurg de meserie nu a vrut sa o opereze pentru ca nu mai operase, si-a luat inima in dinti si a facut aceasta interventie delicata, am avut cea mai mare teama ca o voi pierde. Nu s-a intamplat asa, caci dupa ce sa trezit si am intrat in sala de operatii ea oricat de sedata era venea spre mine sa o iau si sa o duc acasa. Cu greu mi-am tinut lacrimile in frau si mi-am luat fata acasa.



Uploaded with

Primele poze de sus sunt de la implinirea celor 5 anisori. Penultima poza e de cand a fost opoerata, fiind foarte stresata si-a ros pielea de pe spate si a avut rani care acum sunt cicatrici, insaaaa i-a crescut blanita inapoi si nu se mai vad decat daca stai sa le cauti. Iar ultima poza e de cand avea o luna prima daca cand am cumparat-o si am adus-o acasa in noua ei locuinta singurica si speriata ca a fost luata de langa fratiorii ei.

Nu as putea sa nu va multumesc voua de pe forum pentru toate sfaturile pe care mi le-ati dat, ca m-ati indrumat si ca ati fost alaturi de mine de fiecare data cand Tixi si cu mine am avut nevoie de sprijin. Va multumesc din suflet si Tixi cu siguranta este recunoscatoare chiar daca s-a simtit chinuita de tratamente, medicamente, doctori si multe lucrusoare pe care nu le intelege. Chiar daca multa lume imi spune ca exagerez acordandu-i lui Tixi iubirea mea neconditionata si oferindu-i tot ce este mai bun, ei nu stiu prin ce am trecut atat eu cat si ea si ce legatura s-a format intre noi doua. "Datorita" bolilor imi seamana la personalitate si comportament, ea fiind plina de personalitate si extrem de sociabila.

Va doresc multa sanatate si sa va traiasca porcutii multi ani, sa ii iubiti si sa va lasati iubiti de ei. :love: :love: :heart: :hearts: Si Tixi va transmite toata dragostea ei.
O_o O sa-mi lipsesti mereu... fetita-dragoste^_^
http://pets.webshots.com/album/574955707fLdZFB

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Tixi a implinit 5 anisori

Mesajde Gemon » 19 Dec 2013, 01:14

La multi ani printesei noastre, ii dorim multa sanatate, in speranta ca o s-o avem inca multi ani printre noi!
Imagine

Avatar utilizator
silkeyes
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 498
Membru din: 27 Feb 2009, 13:30
Localitate: iasi

Re: Tixi a implinit 5 anisori

Mesajde silkeyes » 19 Dec 2013, 13:35

Multumim frumos :heart: :love:

Multa sanatate :clapping:
O_o O sa-mi lipsesti mereu... fetita-dragoste^_^
http://pets.webshots.com/album/574955707fLdZFB

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tixi a implinit 5 anisori

Mesajde ramona_inka » 20 Dec 2013, 01:14

Multi ani sanatosi in continuare!


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori