nu stiu ce titlu sa pun

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
gabriel17
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 22 Oct 2012, 23:54
Localitate: braila

nu stiu ce titlu sa pun

Mesajde gabriel17 » 23 Oct 2012, 00:37

salut! am avut doi porcusori de guineea. unul avea aproape 5 ani, celalalt are in jur de 3 si jumatate. astazi cel batran mi-a murit. nu stiu cum sa procedez in acest moment. sa iau un alt porcusor stiind ca acestia convietuiesc excelent impreuna sau sa las lucrurile exact asa cum sunt? repet, acesta are 3 ani si jumatate, este matur si nu stiu cum ar reactiona in momentul in care as aduce un alt porcusor. pe de alta parte ma gandesc sa nu il afecteze prea tare pierdere vechiului sau prieten. sunt incoerent pentru ca, va rog sa ma credeti, abia imi mai gasesc cuvintele. a fost un soc pentru mine felul in care a murit. desi era batran, desi am simtit astazi ca slabise ingrozitor (de pe-o zi pe alta), la ora 2 era vioi si zburda prin casa, chitaiau impreuna, iar la 6 era lat. in fine

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: nu stiu ce titlu sa pun

Mesajde Allma » 23 Oct 2012, 09:00

Imi pare foarte rau pentru porcusorul tau :cry: , stiu cum e sa pierzi un animalut drag :( Mie, cand inca erau amandoua, cea mare, mama celei mici era mereu nebunaica si fugea toata ziua, cu toate ca cea mica nu o baga in seama, cea mare era fericita. Cand a ramas singura, nu mai fugea, nu mai darama totul prin cusca, era cu totul schimbata :( Nu ar trebuii sa il lasi singur.... daca vrei, te poti uita aici de ce: viewtopic.php?f=4&t=3601&start=0
Daca e mare, nu ii aduce un porcusor mare, sunt riscruri sa se certe, dar daca ii aduci un puiut (de acelasi sex), ierarhia se stabileste natural, facandu-le cunostiinta pe teren neutru. Vezi: viewtopic.php?f=4&t=632
Old username: Andreea_Molly


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori