Suki si Pixie :X

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 14 Noi 2012, 17:14

Eu sper sa se inteleaga pana la urma..ca nu vreau sa ti-o dau inapoi :)) imi place mica terorista :D
Sincer..le las azi..sper ca maine sa fie mai bine..nu o sa le las multe zile asa..daca in 2-3 zile maxim nu se inteleg..o sa ti-o dau inapoi..ca nu vreau sa o vad pe Suki terorizata..

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 14 Noi 2012, 17:25

Eu sper sa se inteleaga :love:

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde khaos » 14 Noi 2012, 17:41

Irutss stii ca nu e neaparat obligatoriu sa fie totul zen in 3 zile... Poate dura si mai mult pana se pun una pe alta la punct. Ba chiar din cand in cand se mai pot infoia una la alta asa, ca si reminder. Pot sa se inteleaga acum si peste o luna sa se ciufuleasca si sa se alerge timp de o saptamana. Pe ai mei (pe vremea lui Batman) ii mai apuca asa si aveau cate o perioada agitata. Dar per total se intelegeau (sau tolerau, mai bine zis :giggle:).
Trebuie sa le observi in ansamblu, sa vezi starea de spirit generala, iar asta nu cred ca se poate in 3 zile :)
Bafta!
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 14 Noi 2012, 17:48

Starea de spirit generala pana acum e...Suki terorizata..Dolly a mancat tot ce era in cusca..ce era pus pentru amandoua..acum le-am mai pus ptr ca suki nu a apucat nimic..nici de data asta nu apuca nimic..nu ca ar fi Dolly prea infometata..ca deja s-a saturat..dar nu o lasa sa manance..

uite si filmuletele:

Prima intalnire


A trebuit sa schimb patura ca facusera mult pipi pe ea..



Asta e situatia in cusca.. primele 2 filmulete nu au sonor, asta are..nu stiu cat de bine se aude..cam asa se cearta ele



Aici se cearta putin mai apasat , daca nu le intrerupeam, sareau la bataie


Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde khaos » 14 Noi 2012, 18:33

Sincer? Mi se pare foarte soft ce se intampla acolo :) Iar prima mea observatie este ca nu prea au accesorii, si stiu ca ai scris ca le-ai scos, insa au nevoie de bariere vizuale, sa se ascunda una de alta daca e nevoie. Nu casute cu o singura intrare/iesire pentru ca atunci da, ar ramane blocata una din porcute si s-ar incaiera. Dar podulete, o casuta cu 2 iesiri, tuburi, ceva de genu. Bariere vizuale este cuvantul cheie :)

Si in incheiere, ca sa intelegi de ce mi se pare soft, iti las 2 filmulete cu Pixel si Batman facand un scandal monstru, cam la o luna dupa ce s-au cunoscut (amandoi aveau in jur de 3 luni). Ce-i drept, pe vremea aia nu aveau asa multe accesorii, insa uneori as crede nu ajuta nici accesoriile. Pur si implu tre sa se certe ca sa incheie capitolul respectiv.

Te rog urmareste-le si spune-mi daca ti se mai pare ca fetele tale se cearta urat ;)

PS: nimeni nu a fost ranit in urma filmuletelor de mai jos, iar Pixel si Batman au trait in armonie aproape 2 ani, pana cand Batman ne-a parasit.



Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde chinchi2 » 14 Noi 2012, 19:19

Doamne ce frezati sunt =)) =)) .Rad de o ora =)) :giggle: .Ma amuza mult cum le sta parul :giggle:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 14 Noi 2012, 19:49

Cam asa se intampla si la mine,doar ca n-am filmat eu momentele cruciale, diferenta e ca Suki nu riposteaza, doar fuge si Dolly o terorizeaza..le-am pus casuta inapoi..si treaba e in felul urmator..suki a "luat" hamacul acela cu galben iar dolly casuta..si s-au bagat la somn, DAR, daca suki se da jos de acolo chiar si ptr o secunda..dolly iese frumos din casuta si o mai terorizeaza putin..pana se urca la loc in hamac..i-am pus mancarica acolo ca nu o lasa nici sa manance..

Cred ca daca s-ar bate parte-n-parte..ar fi o treaba..pana la urma cineva ar "castiga" si s-ar stabili o ierarhie, dar daca suki nu riposteaza..mi-e ca o sa ramana asa..dolly vede ca o domina si ca e bleaga si nu va inceta cu terorismul :))

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 14 Noi 2012, 23:12

Eu repet daca nu se vor intelege o vreau inapoi si ii voi gasi eu alta casuta sau mai iau o cusca si o pastrez.
Este normal ceea ce se intampla si este noemal sa ti q Suki.
Era normal ca Dolly sa aleaga casuta si la mine la fel facea,doar ca se atasase de Misha cu restul se certa.
Nu prea stiu ce sa zic..
Dar te rog sa ma anunti daca nu vrei sa o mai ti.

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 14 Noi 2012, 23:24

Nu renunt inca!
Suki se vede ca vrea sa se imprieteneasca cu ea..le-am urmarit toata ziua..cand se duce Dolly sa bea apa si e cu spatele..Suki se apropie asa usor usor si o miroase..si cand se intoarce Dolly, fuge :))
Poate cu multa dragoste o sa se calmeze Dolly si o sa fie bine, Suki merita sa aiba o partenera de joaca, iar Dolly merita o casuta!
deocamdata nu s-au ranit,doar se alearga..se injura pe limba lor..se terorizeaza, doar ca mi se rupe sufletul cand o aud pe Suki cum plange, face precum cateii cand sunt raniti si apoi fuge intr-un colt si mai plange putin

Dolly se va numi Mica Terorista de acum :)) pe cat e de dulce, pe atat e de rea :)) arata ca un ingeras dar e un dracusor :))
nu vreau sa ti-o dau inapoi, imi doresc sa se inteleaga ptr ca..ma regasesc cumva in Dolly :))

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 14 Noi 2012, 23:44

Daca o vrei cu adevarat nu renunta,e bine daca nu se ranesc,restul e ceva normal.
Eu imi doresc sa se inteleaga si sa fie totul ok :loving:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 15 Noi 2012, 00:26

Ce nu inteleg eu...de ce in pat se inteleg ok..si cand le pun in cusca se dezlantuie iadul ..?

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde chinchi2 » 15 Noi 2012, 02:18

Nu te speria ca e ceva normal. La fel faceau si baietii mei cand s-au cunoscut.In pat stateau cuminti si in cusca se alergau non-stop . La mine s-a lasat si cu bataie ...eu i-am lasat sa isi vada de treaba lor. Acum dupa 2 saptamani de la imprietenirea lor au devenit inseparabili . Nu sta unul fara celalalt. Daca scot unul din cusca,cel care ramane in cusca incepe sa tipe si cel pe care l-am scos incepe si el sa guite. Mai ales ca ale tale sunt fete si sigur se va accepta . Asa sunt primele zile cand se cunosc.dupaia e totul linistit

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 15 Noi 2012, 12:54

Azi-noapte n-am dormit deloc..absolut deloc..doamne zici ca a fost razboi..o secunda n-au tacut din gura..s-au certat toata noaptea..sper sa fie bine, eu nu vreau sa renunt si stiu ca o sa fie bine pana la urma..n-au de ales, insa problema e ca eu nu dorm singura in camera..eu n-am o problema cu galagia..mai ales ca sunt fetele mele si nu pot sa ma supar pe ele..dar "cineva"..face mofturi ca nu poate sa doarma din cauza porcilor mei..nu stiu cum e sa ai doi porcusori.. cand se vor intelege bine, dorm si ele noaptea si nu mai fac galagie?

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde khaos » 15 Noi 2012, 13:05

Cred ca exista perioade si perioade. Chiar daca se vor intelege pana la urma, vor mai exista momente cand or sa vocifereze, mai ales cand una din ele este in calduri. Cel putin asta am auzit, eu am baieti :D
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Rox_marizza
Membru
Membru
Mesaje: 165
Membru din: 16 Iul 2012, 23:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Rox_marizza » 15 Noi 2012, 15:47

Eu cand l'am luat pe Pifi in primele 2 nopti nu l'am lasat in cusca cu Fufi, nu stiu daca am facut bine sau nu dar nu am avut nici un fel de cearta sau bataie ,doar l'a zbarnait Fufi si cam atat acum se zbarnaie amandoi ,se inteleg foarte bine :love: .
Eu am facut asa cand l'am adus pe Pifi,prima data l'am lasat in pat sa se obisnuiasca,dupa l'am scos si pe Fufi din cusca sau bazait un pic prin pat,dar seara l'am pus pe Pifi intr'o alta cusca pana dimineata si am pus cusca deasupra custii cu Fufi:)) sa se simta .A doua zi,am fost libera si i'am lasat in cusca,i'am mai scos pe afara iar seara i'am pus iar separati.A treia zi cand am crezut eu k se inteleg ok si nu ii mai da Fufi asa tarcoale i'am lasat sa doarma impreuna si de atunci a fost ok.Nu stiu daca te ajuta ai putea sa incerci si tu asa poate are efect.Eu asa am facut:) :heart:


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori