Suki si Pixie :X

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 05 Oct 2012, 12:31



Prima intalnire oficiala dintre Suki si motanul Gypsy :)) Pana acum nu lasam pisica in camera cand o lasam pe Suki prin camera ca sa nu se sperie de el sau sa se simta amenintata in vreu fel, insa azi..Suki era in pat, se popcornuia fericita si motanul a deschis singur usa si a intrat..a venit direct in pat si asa s-au cunoscut :)) Motanul e indiferent ca de obicei, asa e si cu noi, desi de cand a aparut Suki sta mai mult la mine in camera pentru ca e gelos :))

PS: dati click pe poza sa va trimita unde e uploadad filmuletul

LE: as vrea niste sfaturi, fata mea a inceput sa-i placa sa stea cu mine in pat, ii pun si fan ca sa mai rontaie, pentru ca sta cateva ore bune pe zi cu mine in pat..ba doarme,ba alearga..ba se urca pe laptop si nu ma lasa sa lucrez:)) , sfatul de care am nevoie..e cum sa-i pun adapatoarea ptr apa ca sa poata sa si bea apa cand sta cu mine in pat..
Ultima oară modificat 19 Dec 2012, 18:06 de către Irutss, modificat de 3 ori în total.

Abby11
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 86
Membru din: 26 Apr 2011, 23:30
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Abby11 » 05 Oct 2012, 12:50

Cat de draguti sunt amandoi !!! :heart:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Gemon » 06 Oct 2012, 06:45

Amandoi sunt draguti, dar fiind specii diferite au limbaj si comportament specific speciei. Apropierea lo nu aduce niciun beneficiu porcusorului, si nici pisicii. Bunastarea porcutei ii asiguri aducandu-i o surioara cu care poate comunica pe limba ei. Poti mari cusca provizoriu pana cumperi una mai mare, vezi de ex. in aceasta mapa imagini cu extensii cusca
Imagine
(cusca lui Pomegranate)

sau de ex.
Imagine
(cusca lui valentin 147)

Imagine
(cusca lui Fufiche)
Apasa next pentru urmatoarele poze. Sunt imagini foto ale membrilor forumului maghiar si roman gemon.ro.

Nu le lasa nesupravegeate, daca ti neaparat sa se intalneasca, tine-le mereu sub supraveghere, instinctul de fuga a porcutei este puternic intiparit in gene, orice stimul necunoscut il poate declansa instantaneu - comportamentul ei consta in miscari bruste si atunci cand isi consuma energia (este un comportament specific al lor), acesta poate fi receptionata de pisica ca un stimul ce declanseza fara voia ei instinctul de vanator, se deruleaza ca o activitate unitara, e intiparita in genele ei ca pradator. e un comportament instinctiv inscris in bagajul ereditar. Este mai bine sa fi precauta, decat sa o patesti.

Referitor la consumul de apa, benefic pentru ea este sa o pui dupa anumite intervale de timp inapoi in cusca ei unde isi poate face si satisface necesitatile fizice.

Sa te bucuri mult timp de amandoi si de viitoarea partenera a porcutei!

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 06 Noi 2012, 12:16

Punem si noi poze mai multe asa..sa ne cunoasca lumea mai bine :D

Mami ne-a facut un saculeeeeet
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cand ne e frig ne ascundem in halat :D
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Curiozitatea asta..
Imagine
Imagine
Omnomnomnom ce bun e pieptenul, mai bine il papam decat sa-l folosim
Imagine
Nu ma pieptanaaaaaaaaa, da-mi sa-l paaaaaaaaap
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Noi asa papam fan, rasturnam tot ca sa alegem ce e mai bun :D
Imagine
Imagine

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde chinchi2 » 06 Noi 2012, 12:30

Ce fetita frumoasa :heart: :heart: .Surioara cand vine? :loving:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 06 Noi 2012, 12:33

Pai..cand o sa-i gasesc una.. :( nu mi-a raspuns Ella..astept :D

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde chinchi2 » 06 Noi 2012, 12:38

Sunt multe porcute,trebuie sa gasesti tu una :winking:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 06 Noi 2012, 12:45

O sa-i gasesc sigur :D

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde khaos » 06 Noi 2012, 12:52

Ce dunguta delicioasa are pe botic :lol:
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 06 Noi 2012, 12:58

Dunguta de pe botic e foarte importanta :D Pe Suki am primit-o cadou, iar persoana care mi-a daruit-o are o superbitate de pitbull-ita, cu aceeasi dunga pe botic, doar ca e alba. Am fost impreuna sa cumpere catelul, si m-am indragostit de dunga aia de pe botic..asa ca..si Suki o are..:)) de observat ca dunga nu e fix pe mijloc, ci intr-o parte! Si catelusa o are la fel, intr-o parte :D Cele doua animalute sunt cumva surori..si ne leaga pe amandoi :)

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 07 Noi 2012, 18:08

Surioara lui Dolly :heart:
Buna pitica :hi: este o dulceata mica,seama cu baiatul care il am la donatii :D
Surioara vina sambata si deabia astept sa vad cum se vor intelege

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 07 Noi 2012, 19:05

Si eu sper :D Abea astept sa le vad pe amandoua fericite:D

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 07 Noi 2012, 21:34

:love:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 14 Noi 2012, 16:38

Dolly a ajuns azi la mine :D o sa pun filmuletele mai incolo..
Acum..nu stiu exact ce sa zic..fetele nu prea se inteleg.. am urmat toti pasii, le-am pus pe teren neutru cu absolut nimic care sa aiba mirosul lui Suki..cu fan,mancare..s-au zbarnait putin,dar au fost ok dupa..la un moment dat..Dolly se tot tinea dupa Suki in spatele ei..iar Suki...i-a tras un jet de pipi fix in nas..adica..sa ne intelegem..fix in nas! adica in spate! a ridicat funduletul si am vazut jetul de pipi fix in nasul lui Dolly...am sters-o de pipi..am spalat-o putin,am uscat-o cu prosopul..am pus-o la loc.. intrebarea este..de ce a facut asta..? au stat cam 2 ore in pat..timp in care nu s-au batut,pana la urma suki a inceput sa popcornuiasca..am considerat ca e momentul sa trecem la pasul 2..cusca (care a fost spalata si toate accesoriile la fel)..acolo a inceput nebunia..au sarit la bataie de 2 ori..Dolly la Suki..se bateau pe accesorii asa ca am scos din ele..am zis sa aiba loc sa fuga ptr ca Dolly o prindea la colt mereu pe Suki..sa nu mai spun ca a trebuit sa scot casuta ptr ca la fel..o prindea acolo si sarea la ea..
credeam ca o sa fie invers..ca suki o sa fie rea..iar dolly speriata..Dolly nici nu pare ca a trecut printr-un drum lung..e fresh..energica..a mancat tot ce am pus in cusca..inspecteaza tot..nu e speriata deloc. dar e foarte rea..si o terorizeaza pe suki..sper sa se inteleaga..le las acolo si le supraveghez..
acum suki incearca sa doarma..dar nu o lasa dolly..se zbarnaie..clantane din dinti...cand prinde momentul ca a plecat sa mai manance niste fan..suki incearca sa doarma..casca intr-una..dar apare dusmanca iar si o zbarnaie:))
Suki plange intr-una..scoate niste sunete..asa ca un copil mic ..

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 14 Noi 2012, 17:00

Așa este Dolly :( pe Spiri a mea a rănit-o la ochișor,in schimb se ințelegea cu Mișa,dar nu mai aveam cușcă să le țin amândouă :(
Sper să se înțeleaga până la urmă...Dacă nu,te rog să-mi spui că o iau înapoi.


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori