Suki si Pixie :X

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde biancadumy » 20 Dec 2012, 19:18

Imi place ca se potrivesc la dungulitza de pe nasuc :heart:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Ella Roxette » 20 Dec 2012, 22:42

Prea frumoase :love:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 17 Ian 2013, 17:54

pozici noi cu bestiutele :X

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine



le-am luat la fete azi vitamina c picaturi, pana acum le-am dat pastile..taiate in 8, a 8-a parte dintr-o pastila..la picaturi nu stiu cat sa le dau, si nu mai gasesc unde scria pe forum, ma ajuta cineva?
daca le pun in apa e ok? au 2 adapatori de cate 100 ml fiecare, si le beau pe amandoua zilnic, adica daca le pun in apa,nu va sta acolo mult, e in regula?

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde khaos » 17 Ian 2013, 18:18

Nu se da in adapatoare Vitamica C (si nici vreun alt medicament). Se da impreuna cu picaturi Beres, mi se pare cam 3-4 picaturi Vit C si vreo 2 de Beres in 1-2 ml apa. Se da cu seringa (fara ac!) ori poti incerca sa picuri direct pe o bucatita de mancarica care le place lor. S-ar putea sa o ia mai usor asa ;)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 17 Ian 2013, 18:42

3-4 picaturi pe mancarica? nu le dau beres ca fetele sunt ok, dar vitamica c le mai dau asa suplimentar cateodata.

pastiluta o pisam si o puneam pe felie de castravete ca e preferatul lor, asteptam sa intre putin in castravete si apoi le dadeam sa pape si nici nu bagau de seama :D

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde chinchi2 » 17 Ian 2013, 18:44

Dar nu au nevoie ocazional.
Se poate face cura de 2-3 ori pe an,nu trebuie neaparat sa aiba vreo problema ca sa se dea si beres.
SI eu am inceput o cura cu vit c+beres la baieti de 3 zile,si nu le dau ca au ceva anume :smile:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 17 Ian 2013, 19:03



imi cer scuze ca e tremurat de multe ori.. imi tremura mainile din lipsa de vitamine :))
abea le maturasem in cusca fetelor, le-am pus fan si se bucurau asa frumoooos incat n-am putut sa nu le filmez..bineinteles ca pana am luat eu telefonul ele terminasera de popcornuit..dar fie :))

nu ma certati ca au mai multe feluri de mancare, le pusese mama la 4 deja sa pape..si eu am venit la 4 si 20..si le-am dat putina conopida :)) nu incalc regulile de obicei, dar azi a fost mai special :))

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde khaos » 17 Ian 2013, 19:21

Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde chinchi2 » 17 Ian 2013, 19:28

Se gaseste.AM luat eu acum 3 zile.
DIn cate am inteles e bine sa le faci cura o data cu schimbarea anotimpului sau atunci cand le care parul.
Eu cred ca ii ajuta cu ceva,adica au niste suplimente care poate le ajuta la ceva,nu numai pentru caderea parului

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Ella Roxette » 17 Ian 2013, 19:35

Frumoase rau si seamana una cu alta :love: sa'ti traiasca,sa fie sanatoase si sa te bucuri cat mai mult posibil de ele si noi de poze :heart:

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Allma » 17 Ian 2013, 19:52

Exact asa patesc eu, cand fac pe nebunele in cusca si vin cu camera se opresc si vin la mine, si daca stau acolo mult, pana sa nu imi acorde atentie, tot nu mai fac nimic :shock: Oricum si asa sunt superbe :heart:
Old username: Andreea_Molly

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 17 Ian 2013, 20:02

Am observat acum ca Suki are o rana langa mamelonul stang, este rana deschisa, nu are coaja, nu e ciuperca..e ca si cum s-a julit..i-am dat cu betadine dar are multa blanita acolo..eu am tinut-o in brate pana a intrat crema in piele,dar i-a ramas pe blanita..am sters-o putin cu prosopul umed ..dar mi-e sa nu mai fi ramas..nu e grav daca se linge pe acolo si linge crema (daca o mai fi ramas)?

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 18 Ian 2013, 18:41

Haideti sa va arat ce copil cuminte am..cum sa nu o adori? stie cand trebuie sa stea cuminte..in aceeasi pozitie taiem si unghiutele , fara scandal, stam cuminti pana termina mami..
se vede si rana de la mamelor, dar in video e data cu betadine,d-aia arata asa urat..in realitate e spre bine, am descoperit-o aseara,am dat cu crema, azi facuse coaja deja, acum am dat-o iar si o tineam asa sa intre crema in piele (si patura tot de betadine e murdara, ma sterg pe ea duca ce o dau) sa-mi raspundeti va rog si la postul de mai sus..eu sunt atenta sa ii intre in piele si o mai si sterg putin,dar tot se linge..e grav daca face asta?


Avatar utilizator
Stef
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 155
Membru din: 19 Iun 2012, 00:34
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Stef » 18 Ian 2013, 18:48

Doamne ce mogaldeata mica si dulce, cum sta ea acolo sa fie rasfatata :heart:
Ai noroc daca si la taiat unghiute tot asa cuminte sta, pe mine ma trec toate transpiratiile pana cand reusesc sa-i tai unghiile la Mobie ~X(
Cat despre betadine nu stiu ce sa zic, de ce nu intrebi in topicul de boli?

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 18 Ian 2013, 18:52

da..ea(Suki) e cuminte foc, asa a fost de cand am primit-o..Pixie insa.. (cea mica mica) doamne..e argint viu..n-ar sta sub nicio forma..pe pixie o am de o luna doar,si acum cateva zile i-am taiat unghiutele prima data..doamne..am zis ca-mi sfasie mainile..avea unghiutele foaaaaaarte ascutite..ca de puiut ..netaiate niciodata..lama de cutit zici ca sunt..nu a stat sub nicio forma..m-am chinuit vreo ora sa i le tai..n-am vrut nici sa o fortez sa o traumatizez..si cand a facut micoza aceea acum cateva saptamani..ce m-am chinuit cu ea sa stea cuminte pana ii intra crema in piele..


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator