MyLittleGirls

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Re: Molly ThePrincess

Mesajde Allma » 22 Noi 2011, 12:19

De muscat sau atacat nu ar face-o...Dar fuge de porcuta si nu mai stiu cum sa le tin la distanta...Scrofita mica fuge mai mereu dupa cea mare :lol: Cand o vede lasa orice ocupatie si fuge la ea...iar cateaua fuge...si mai bine le tin separt ca sa nu chinuie porcuta catelusa :lol: Si eu care ma asteptam sa fie invers.... :lol: Molly sa fuga de Moatza nu Moatza de Molly.... :lol:
Old username: Andreea_Molly

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 22 Noi 2011, 12:20

Andreea_Molly scrie:Si daca se apropie prea tare si nu mai are unde fugii incepe sa maraie...

Un caine care maraie se pregateste, mai mult sau mai putin, de atac. Ameninta.
Dar sunt sigura ca vei avea grija.
Roxana si cei doi piticozauri, Pixel & Klaus :), si de undeva de sus, ingerasul Batman.

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 22 Noi 2011, 12:34

Am catelusa de vreo 6 ani...maraiturile sale le face ca sa intimideze...la atac se pune numai la catele care o ataca sau o deranjeaza dar daca ma vede langa "inamicul" ei nu are curajul sa atace.... stie ca o cert dupa :lol:

irena
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde irena » 22 Noi 2011, 20:15

eu am o teorie despre animale in general - niciodata nu poti stii ce e in capsorul lor.
nu poti stii la oameni, care vorbesc aceeasi limba, daramite la animale. e catelusa
ta, o cunosti si crezi ca stii ca ii e teama ca o vei certa daca sare la atac.. eu insa
nu m-as baza doar pe atat.
sa se inteleaga ca prin ce am spus mai sus nu insinuez ca nu se poate avea incredere
in animale, sau in catei in cazul de fata. spui ca o ai de multa vreme, eu nu am si nu
am avut catel, insa daca as avea, nu mi-as lasa porcutii in preajma lui. niciodata nu
poti fii sigur.
si ca sa nu crezi ca o spun ca sa ma aflu in treaba: niste prieteni de familie au avut
timp de multi ani un cocker spaniol. intre timp s-a marit familia (cu un bebe), insa au
pastrat catelul. pe cand copilul avea vreo 3 ani, statea cuminte pe canapea si se uita
la desene, iar cainele a sarit dintr-o data si l-a muscat. fara nici un motiv. dupa a fugit
si s-a ascuns in bucatarie. parintii au spus ca a fost o chestie de moment, si ca se vede
ca ii pare rau cainelui. copilul inca nu terminase injectiile care s-au prescris cand a fost
muscat inca o data.... asa ca s-au hotarat sa renunte la caine.
in acelasi timp, cunosc si cazuri de caini si pisici, unde pisica era mai agresiva decat
cainele, si unde nu au fost incidente urate niciodata.
repet, nu e obligatoriu sa apara incidente. eu insa as prefera sa fiu precauta, decat sa
imi plang porcusorul, in cazul in care se intampla.
poze cu charlie si frankie: http://www.mypiggies.blog.com
Imagine

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 22 Noi 2011, 20:28

Nesupravegheate nu le-as lasa in nici un caz...si mai mult o tin pe molly in preajma catelusei, ca daca o vede prichindica se duce la catelusa la adulmecat, si nu vreau le pun la alergari prin camera :lol:

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 12 Dec 2011, 12:29

Dupa cum unii stiti, Molly are 4 bestiute mici....diseara voi pune pozele cu ei si aici :D :love: :heart:

-West-
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde -West- » 12 Dec 2011, 14:52

In sfarsit pui poze cu micile bestii :giggle: Ca am vazut ca ai facut o pauza de la sedinte foto sper sa recuperezi. :winking:
Pupaciosi mei,Rontzi si Johny!!

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 12 Dec 2011, 23:57

Dupa cum am promis, voi pune cateva poze :D Pana acum nu prea am pus ca aparatul le facea cam mari si imi lua mult sa le micsorez,dar am facut cu aparatul meu acum :D Si cu acoazia asta, sa va prezint piticii:

Ea este Paffy...ea va ramane la mine si la Molly :heart:
Imagine
Imagine
Iubesc poza asta :heart: Vedeti ce adorabil i se asorteaza nasucul cu gurita? :loving:
Imagine
Imagine
Uitati aici: are o ureche asa una asa, o labuta asa si una asa :giggle:
Imagine
Asta e facuta ieri, ca sa vedeti cum s-a schimbat :D E sociabila deja, daca bag mana in cusca se urca in palma, papa din palma la mine si din mana :love: Deja ne-am invatat una cu cealalta :loving:

Imagine
Uite ce nasuc adorabil de rozaliu are :loving:

El este cel care s-a dus....noi ii ziceam Benny...l-am pus nr. 2 ca semana destul de bine cu Paffy.
Imagine

Ea este Cece...pe ea o va lua o fata, am doar 2 fetite deci se poate sa ia inca o purcica, dar nu de la mine... :D

Imagine
Imagine
Ea seamana bine cu Molly si este cea mai albuta :loving:

El este un baietel dragalas si adorabil...seamana si el destul de bine cu Molly si este valabil pentru adoptii :D

Imagine
Imagine
Imagine

El este preferatul meu dintre baietei :loving: Este dragalas si sociabil :heart: Are boticul alb si pufos, si e si el valabil pentru adoprie :giggle:

Imagine

Acum cateva poze cu armata porceasca:

Imagine
Aici e armata porceasca :heart:
Imagine
Uitati ce am zis :giggle: Sunt sociabili...e si cel dus in poza.... :(

Imagine
Si aici e armatra porceasca cu Molly :D

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 12 Dec 2011, 23:59

Imi pare rau de rezolutia pozelor...atat am putut si eu :( Daca vreti mai bine salvati-le si uitati-va mai bine :lol:

adelinatache
Cercetas
Cercetas

Mesajde adelinatache » 13 Dec 2011, 00:24

andreea, le poti redimensiona cu photoscape. este foarte usor de folosit programul.
despre porcuti ce sa zic. adorabili atat ei cat si mamica lor.
incearca sa dai baieteii impreuna, la dna veterinar de care spuneai spre ex.
cat despre cealalta fetita, de ce nu o opresti si pe ea?
iti spun eu ca nu e diferenta, unde mananca 2 guri, mananca si o a 3 a din pct. de vedere financiar.
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 13 Dec 2011, 00:33

Pai doamna nu cred ca mai vrea...dar vrea un domn :D Si fetita....o sa i-o dau fetei, e prietena foarte buna cu mine, va avea grija de ea si se vor vedea surorile si mamica des ca stam la o distanta mica :D Si nu prea am eu spatiu nici pentru 2 momentan :( Dar sambata ma apuc de cusca...dar ea isi va mai lua o porcuta, deci nu va sta singurica micuta...urmeaza sa votbesc cu domnul acele, poate ar vrea 2 mititei, dar momentan i-a zis unei doamne ca ar vrea, ii va da numarul meu si vom discuta :D Nu e nevoie sa tin 3 purcelusi, doi sunt destui ca atunci cand Paffy va creste si vom sta impreuna inafara custii, si ni stiu cati incap deodata in brate la mine :lol:

adelinatache
Cercetas
Cercetas

Mesajde adelinatache » 13 Dec 2011, 00:54

da-i doar impreuna! :(
iar prietena ta sa ii aduca o surioara. nu e de ajuns o vizita la vecine....
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 13 Dec 2011, 01:00

Nu va temeti, ca nu ii dau eu la oricine ca sa ii chinuie si sa ii tina singuri intr-o cusca de 2 mm..... :D Daca e sa dau ii dau la cineva care stiu ca este bun...nu ii dau doar asa ca sa zic ca i-am dat sau ca sa nu mai hranesc atatea gurite roze... :D Din moment ca cei doi baietei sunt singurii disponibili pentru adopie, mai bine e sa ii dau impreuna, i-ar ajuta si sa se acomodeze mai bine in noua casuta :D Am citit ca la 3-4 saptamani se separa puiutii...dar daca monteaza fetele mai devreme? :( Cand ar fi 100% garantat si sigur sa ii despart? Ca daca ii despart dupa montare? :( Ca nu e o ctiinta exacta :speachless:

-West-
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde -West- » 13 Dec 2011, 07:55

Vaaaiii poze cu micile bestii!!! :love: Sunt adorabile cele mai scumpe bestiutze. :giggle:
Pupaciosi mei,Rontzi si Johny!!

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 13 Dec 2011, 10:56

Toti sunt dragalasi, multumesc :giggle: :loving:

Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”