Amazoanele

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Avatar utilizator
Cookie
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 310
Membru din: 30 Mai 2011, 11:43
Localitate: Bucuresti

Re: Amazoanele

Mesajde Cookie » 12 Oct 2011, 23:22

Cum locuim la parter, simtiram fire de frig ale iernii care va veni curand. Si-atunci am mutat cartierul general departe de calorifer si am dat drumul centralei sa mearga cu inca un grad peste cele 19 care s-au simtit in casa, sa ne obisnuim treptat cu schimarea temperaturii.

Ne-am pregatit de iarna punand in primul rand "etajul de iarna" dublat cu scutece, prosopele si mai ales cu fundul lui Zoe, foarte calduros :heart:

Imagine
Imagine

Apoi avem "etajul secund de iarna" dublat cu burete, strat de fan pentru-mbucaturi rapide si la boticul porcutei, si desigur dublat cu blana de Cookie, calduroasa si dulce ca prajituricile:

Imagine
Imagine

Si apoi si "adapostul de iarna" care te fereste de frig, chiar de stai in pozitii mult comentate si care-ti schimba definitiv numele de botez in Cracanici:

Imagine
Imagine
Imagine

A mai aparut in peisaj si un tunel, destinat refugierii si relaxarii, dar care fiind vizitat doar in trecere de porcute, a fost indesat cu fan. Succes deplin! Observati va rog gaurica facuta de porcute in trecerea lor prin fan:

Imagine
Imagine

Casuta in ansamblu:

Imagine

Va rugam iertati bulinutele si maslinutele, care de fapt sunt o parte integranta a peisajului unei case de porcut.
Va pupa trei porcute si cu cealalta mai mare, 4! :love:
Cracanici

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Amazoanele

Mesajde biancadumy » 12 Oct 2011, 23:26

Ce dulci suuunt :loving: pupicei pentru Zoe de la Cornel,si pentru celelalte de la mine :D (asta ca sa nu se supere "nevestele" baietilor mei :lol: ) :heart:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Amazoanele

Mesajde crisa24 » 13 Oct 2011, 10:35

ce tare ai pus ca si mine paturica peste cusca, pentru caldurica, noi nu am dat inca drumul la caldura :( , lor le este bine dar lu mami ii cam clantanesc dintii :lol: !


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Amazoanele

Mesajde khaos » 13 Oct 2011, 11:50

Oau ce de paturici pufoase si ce s-au mai culcusit pustoaicele! :)
Si noi am dat drumul la caldurica aseara si am urcat porcutii cu noi la etaj, sa nu le inghete posteriorul :P
Imi place tunelul captusit. Am tot vazut si ma bate gandul sa incerc si eu o varianta :D
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Cookie
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 310
Membru din: 30 Mai 2011, 11:43
Localitate: Bucuresti

Re: Amazoanele

Mesajde Cookie » 13 Oct 2011, 19:30

Multumim, multumim si trimitem inapoi pupici! :love:

Roxi, vad ca fetele mele au primit bine tunelul indesat cu fan. Este o sticla de 5L taiata la ambele capete in care am pus un prosopel (in interiorul sticlei) si apoi un material de bumbac cu care am invelit. Marturisesc ca mi-am taiat niste nadragi mai vechi cu care imi placea enorm sa stau prin casa. :lol: Bumbac 100%, moale si calduros.
Imi si imaginam cel putin o porcuta bagata acolo si picotind ca o gainusa.
Dar, nu s-au bagat, doar s-au fugarit prin el, ceea ce iarasi nu e rau, s-au jucat dupa pofta inimii.

Aseara mi-a trecut prin cap sa-l umplu cu fan si stateau una intr-un capat si doua in celalalt si trageau de fan de parca era ultima mana de fan de pe lume. =))
A avut succes total.
Cracanici

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Amazoanele

Mesajde anisoara » 14 Oct 2011, 10:40

Ce pregatiri de iarna ai facut tu acolo!
Imi vine si mie sa ma bag acolo, oare ma primesc copilasii tai?!
Am facut si eu ceva schimbari in cusca dar nu chiar asa.
Poti sa-mi spui cat de des schimbi prosopelele de la etaj?
Fetele mele, cum satu mai mult la etaj, pt ca au acces si la fan si le place sa doarma tot pe acolo, le pisorcesc... si am o treaba sa le schimb in fiecare zi. Cred ca trebuie sa mai trec pe la magazin sa mai cumpar ...accesorii de acest gen (prosopele)
Pupici multi !
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
Cookie
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 310
Membru din: 30 Mai 2011, 11:43
Localitate: Bucuresti

Re: Amazoanele

Mesajde Cookie » 14 Oct 2011, 21:52

Nu stiu daca te primesc copilasii inauntru (te primesc daca le mangai sub barbie), dar eu te primesc cu bratele deschise. Cu tot cu fetele tale! :heart: Putem incerca sa te bagam in casuta lor, dar cred ca stai mai bine pe canapea la mine infasurata intr-o paturica si cu o cana de ciocolata calda si cu fetele mele in brate la tine. Veniti? Te anunt ca o sa regreti ca n-ai mai multe maini de mangaiat si care sa fie "pupacite" de cracanate.
La etaj fetele fac foarte rar pipi. Cu toate acestea eu verific de cateva ori pe zi si chiar daca nu sunt ude, la 2 - 3 zile le schimb, pentru ca mai scapa maslinute si mi-e teama de bacteriile care "infloresc" la caldura. Le spal ca si pe paturicile fleece cu detergent si clatire cu otet, la masina de spalat. O data la 2 -3 spalari pun prosoapele la 95 de grade.
Acum am in casa 20 - 21 de grade, o sa incerc sa tin asa constant cat mai mult timp. Pentru porcuti este o temperatura in limite, nu vreau nici sa sufere de cald. Stiu ca peste 22 de grade devine inconfortabil pentru ei.
Si noi va pupam Ani! :love:
Cracanici

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Amazoanele

Mesajde Lili » 15 Oct 2011, 16:41

Heiii ce caldurica razbate din cusca amazoanelor mele preferate! Chiar ca-ti vine sa le ceri voie o tura sa dormi acolo :lol:
Vad ca toata lumea intra in reamenajrile de iarna :smile: Dar cum spune Cookie e foarte corect: porcoveniile sufera infinit mai rau la caldura decat la un pic de racorica. Acum nu zic sa scoatem porcoveniile pe balcoane, dar o temperatura in jur de 21-22 sunt de acord ca le e maxim ok.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Amazoanele

Mesajde anisoara » 17 Oct 2011, 08:23

Paturica, ciocolata calda...ce bine suna ! Si fete de scarpinat- si mai apetisant!
Am facut si eu schimbari in cusca dar din pacate am probleme cu netul si nu am cum sa intru :cry: sa pun poze.
Acum sunt la servici, abia asteptam sa ajung sa mai vad ce mai e pe aici pe la porcusori.
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
Cookie
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 310
Membru din: 30 Mai 2011, 11:43
Localitate: Bucuresti

Re: Amazoanele

Mesajde Cookie » 17 Oct 2011, 22:33

Ani, hai aici si rezolvam si cu netul si cu tot! Uite ca sa te conving iti spun o poveste:

Amazoanele s-au intors la post, dupa o incursiune in teritoriul neexplorat inca de sub pat. Zoe a atacat o gramada mare de fan, urmata indeaproape de Blandi, in timp ce Cookie s-a luptat din greu cu casuta de lemn. Totul s-a incheiat cu rosu...cu un gogosar rosu care a fost rechizitionat pe loc in burticile celor trei luptatoare curajoase. Si apoi la post, unde a urmat sarbatorirea victoriei in stil porcesc:

Intunecata Blandi:

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Razboinica Cookie:

Imagine
Imagine
Imagine

Induratoarea Zoe:

Imagine
Imagine
Imagine

Dupa care Intunecata s-a hotarat sa sarbatoareasca victoria si in partea cealalta a postului central:

Imagine
Imagine
Imagine

Sfarsit (?) Nu, noapte buna, somn usor, 0 purici pe-un picior! :love:
Cracanici

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Amazoanele

Mesajde irena » 17 Oct 2011, 23:01

incredibila blandi. mai fa-i o poza si in pozitie normala, altfel nu te cred ca e reala :lol:
cookie evident ca e febletea :heart: si zoe urmatoarea feblete :)
va pupam! :love:

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Amazoanele

Mesajde roseta.stoned » 18 Oct 2011, 00:03

:lol: Vai de mine, ce tolaneala!
PAi tu zici de cusca mea ca-ti vine sa te ingramadesti in ea?!
Apoi la tin ce sa mai zic?! :love:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Amazoanele

Mesajde anisoara » 18 Oct 2011, 10:46

Ce placinteala si ce pofta de :sleeping: am!
Of ,Of pup talpitele si copanelele alea intinse!
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
Cookie
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 310
Membru din: 30 Mai 2011, 11:43
Localitate: Bucuresti

Re: Amazoanele

Mesajde Cookie » 18 Oct 2011, 22:38

Astazi am mancat dovleac!!! Si dupa...ia sa vedeti:

Imagine
Imagine

Fanul acesta paios este fanul cu papadie.

Imagine
Imagine

Uitati cum arata Zoica :heart: :

Imagine
Imagine

Si dupa atata dovleac, fan si alergat, nu neaparat in aceasta ordine :lol:

Imagine
Imagine
Imagine

Somn usor porcutilor de pretutindeni!
Cracanici

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Amazoanele

Mesajde MaraC » 18 Oct 2011, 22:52

Spune'i blandei ca Alvinel o pupa pe botic :heart:


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori