Lexy si baietii

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Lexy87
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 81
Membru din: 21 Mar 2015, 16:48
Localitate: iasi

Lexy si baietii

Mesajde Lexy87 » 04 Apr 2016, 20:24

Buna tuturor, nu stiu cati au urmarit cele 2 topicuri deschise de mine la boli si alte probleme prinvind sanatatea. Anyway..eu sunt Lexy si am 2 porcuti, baietei. Pana ieri erau G-force si Fluffy, cel din urma insa ne-a parasit dupa 2 luni de chin..si l-a trimis in locul lui pe..(inca nu am gasit un nume potrivit.)

Imagine
Imagine

in primele 2 poze sunt G-force si Fluffinel
iar in urmatoarele 2 este noul fratior al lui G-forcel.

Imagine
Imagine Poze facute la cateva minute dupa ce l-am adus acasa :D

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Lexy si baietii

Mesajde Gemon » 05 Apr 2016, 11:35

Poti face altceva decat sa iti deschizi inima???? Cu asa o dulceata de ghemotoc? :giggle: :loving:

Sa iti traiasca, sa aveti parte de multe clipe frumoase, alaturi de ei! :heart:

Lexy87
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 81
Membru din: 21 Mar 2015, 16:48
Localitate: iasi

Re: Lexy si baietii

Mesajde Lexy87 » 05 Apr 2016, 14:18

Multumim, Geda.
M-am straduit sa urmez toti pasii de dezinfectat/dezodorizat toate inainte de a-i pune impreuna in cusca. Cu toate astea nu stiu cat de bine se pot curata obiectele din lemn..

Desi cand l-am adus acasa nu a scos un sunet si nici nu se misca , Muffin , ca asa l-am numit s-a schimbat total cand i-am facut cunostinta cu G-force. Din acea clipa nu pot sta nici 5 secunde despartiti..plang de mama focului si se cauta. Nici pe G-force nu l-am vazut asa vreodata..poate pentru ca cu Fluffy el era cel submisiv. Se asaza mereu in pozitii din care il poate vedea pe cel mic, incearca sa-l invete una alta, il protejeaza..dar si fata de mine e mai bland..nu se mai ascunde..sta cuminte daca ma apropii de cusca si ma intind sa-l mangai. Nici nu mai plange atat..(el are un obicei sa planga..de cand l-am luat..desi nu are nimic..doar asa e el..plangacios) Cel mic inca se teme de mine insa vine sa pape daca ii intind ceva..si ii place asa din mana..daca las in cusca pleaca de langa bucatica. Fan papa cu placere si a invatat deja ca fanul cel mai bun e deasupra :giggle: .

Inima mea inca plange..dar cand ma uit la ghemotocul asta mic..si cum sta el mereu pe langa G-force ma mai alina..

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Lexy si baietii

Mesajde Gemon » 05 Apr 2016, 16:34

Asa e, sufletul e inca plin de tristete, dar invatam sa privim inainte si sa ne bucuram de ceea ce avem.

Acum e momentul sa fie el sef, si e incantat de imprejurari. Ma bucur ca se inteleg atat de bine! :love:

MateiJo
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 17 Aug 2020, 15:53

Re: Lexy si baietii

Mesajde MateiJo » 17 Aug 2020, 16:04

Sunt frumoase! :clapping: Acum am devenit un fan al lor. :!:


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori