Comportament ciudat

Probleme privind socializarea, acceptarea partenerului, altele

Moderator: ramona_inka

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 23 Noi 2009, 20:34

Alexandra,daca aveau intr-adevar acea problema cu blanita o rodeau pe a lor.Daca citeai cu atentie vedeai ca porcutele rod parul stapanei.
Cateva motive ar putea fi monotonia,joaca sau placerea.

Avatar utilizator
mady
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 78
Membru din: 05 Oct 2009, 21:53
Localitate: galati

Mesajde mady » 27 Noi 2009, 14:29

nu e nici o monotonie gabriela...cand le scot sunt in culmea fericirii si le ador cand fac pop-corn-uri si fug intr-una de bucurie...mereu le pun in pat si pe pat pun mai multe jucarii dupa care sa se ascunda si mai pun si cate putina iarba ca s-o gaseasca,iar Pufi parca e la raliuri ce fel fuge printre jucarii :lol: ...dar cand ma asez si eu ca tot omu in pat si pun capul pe perna atat mi-a trebuit...parca le si vad cum vin tiptil si ele pe perna si incep sa manance parul si sa ma traga de el...pe deoparte ma si amuza cand le vad ce le poate capul dar ma si enerveaza ca ma lasa "cheala" si-mi vine si mie sa le trag de par :lol: sa ne batem toate 3 ca intre fete :))...nu-mi trece nimic prin cap de ce ar putea ele sa faca asta

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 27 Noi 2009, 14:50

si Mishulik avea obiceiul sa imi roada parul asta cand era cusca la capataiul patului si avea acces la parul meu toata noaptea,mi-l rodea,dar fara al manca ca imi gaseam dimineata fire multe pe perna,si vorba aceea baietii mei au fan slava domnului,dar banuiesc ca fac asta crezand ca parul e tot un fel de fan ceva mai fin si da sa il roada ba mai mult ai mei rod orice gasesc cu franjuri,pernite de ornament,patura deci trag de toate cu dintii eu nu cred ca fac asta ca nu au fan
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6

Avatar utilizator
mady
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 78
Membru din: 05 Oct 2009, 21:53
Localitate: galati

Mesajde mady » 27 Noi 2009, 14:53

asa fac si ale mele de la pernite trag de franjuri si de sosonii mei trag...eu sper sa nu fie nici o problema daca imi mananca din par adica sa nu se imbolnaveasca,oricum eu nu le las dar fac ce fac si tot ajung la paru meu

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 27 Noi 2009, 15:02

pai prinde-ti parul cat timp te joci cu ele,asa vor vedea ca nu mai au par de rontait si se vor desobisnui de aceasta pasiune :lol:
ڪےMishulik & Pufiڪے

clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))

http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6

Avatar utilizator
mady
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 78
Membru din: 05 Oct 2009, 21:53
Localitate: galati

Mesajde mady » 27 Noi 2009, 15:10

daca ma crezi chiar in coc mi l-am prins si tot si-au bagat nasu in cocu meu si mi-au scos suvite pe afara...is nebune la cap,dar eu tot le iubesc :tease:

Avatar utilizator
gratiela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 74
Membru din: 07 Feb 2008, 04:42
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesajde gratiela » 02 Feb 2010, 00:34

nu stiu daca s-a mai discutat undeva subiectul asta, sper ca nu :p
azi am obs o chestie ciudata la uan din fetele mele, si anume ca umbla intr-una dupa fundul celeilate ca sa ii pape stiti voi ce (caca-u:p) stiu ca e normal sa pape una de la cealalta, dar pb e ca "donatoarea" e disperata, cea mica nu o lasa in pace deloc, e mereu cu nasu in fundu ei. din cauza asta se cearta si capseaza. am incercat cu time-out, nu merge. cum o pun inapoi direct la fundu celeilate se duce. habar n-am ce sa fac. aveti vreo idee? merci

am uitat sa zic ca cea mica (mancatoarea :p) e disperata cand e in time-out (in alta cusca), se ridica in 2 labe, nu mananca, vrea inapoi la cealalta.

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 02 Feb 2010, 08:46

gratiela s-ar putea ca micuta sa aiba ceva probleme cu burtica si de aceea "umbla" dupa bobitele cecale ,sanatoase, ale partenerei
eu ti-as recomanda ca pentru cateva zile sa ii dai probiotic de 2 ori pe zi si de asemenea o cura cu vit c si beres poate fi benefica
bobitele cecale sanatoase au rolul de a stabili echilibru florei intestinale
cumperi probiotic si ii dai un varf de cutit amestecat cu apa plata de 2 ori pe zi
daca ii dai si vitamina c si beres intre admnistrarea probioticului si vitamina c trebuie sa existe un interval de minim 2 ore
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
gratiela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 74
Membru din: 07 Feb 2008, 04:42
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesajde gratiela » 02 Feb 2010, 15:58


Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 02 Feb 2010, 16:32


Avatar utilizator
marzemanuel
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 191
Membru din: 23 Ian 2010, 13:14
Localitate: Oradea

Mesajde marzemanuel » 02 Feb 2010, 18:08


Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 02 Feb 2010, 21:58


Avatar utilizator
marzemanuel
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 191
Membru din: 23 Ian 2010, 13:14
Localitate: Oradea

Mesajde marzemanuel » 03 Feb 2010, 11:10

da.noaptea pela ora 4 m-am trezit s le vad si ,,dormeau,,cu chii deschisi dar acum dimineaza la 10 cred ca inca mai dorm ca nu au inceput inca sa manance..doara leam dat ce le place:mar,morcov,castravete (inca nu so atins de el :roll: ) dar le cade foarte mult par!este normal?iar fan manca tot timpul dupa ce au mancat legumele si fructele, ii ca si o spalare pe dinti?

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 03 Feb 2010, 13:02

Emanuel, nu le mai da mai multe alimente la o singura masa: dimineata le pui marul, la pranz morcovul, seara castravetele, nu toate deodata ca asa vor alege doar ce le place si vor ocoli restul. Fanul, cred ca ti s-a mai explicat si la alt topic, are rol in digestie si in tocirea dintilor, care sunt permanent in crestere.
MadalinaImagine

Avatar utilizator
mady
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 78
Membru din: 05 Oct 2009, 21:53
Localitate: galati

Mesajde mady » 03 Feb 2010, 23:51

in momentu de fata fetele mele sunt pe pat,iar Pufi am observat ca incearca sa se urce in spatele Fetitzei dar nu numai o data ci d mai multe ori si baraie dar face si pop-corn si de 2ori au avut o tentativa de bataie...a mai patit cineva asa???


Înapoi la “Comportament, gestatie/reproducere”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori