Mascul sau femela?

Probleme privind socializarea, acceptarea partenerului, altele

Moderator: ramona_inka

oblonda
Membru
Membru

Mesajde oblonda » 25 Dec 2009, 05:16

Aveti putina rabdare sa raspunda Ramona :lol: Oricum pana atunci, cel mai bine e sa`i tii separat.
>>>>>Alexandra<<<<<

milli&nelly
Nou venit
Nou venit

Mesajde milli&nelly » 25 Dec 2009, 14:29

mda, sunt foarte suparata :cry: , culmea e ca atunci cand l-am luat pe al doilea, adica pe baietel, i-am zis la tanti de la pet shop ca pare baietel, da ea... nu, nu e fetita! si asa am stat eu linistita...
acum a doua intrebare... pe el nu l-am vazut niciodata prea interesat de ea... sexual, e posibil sa fi facut ei ceva, pe ascuns?

Dmndash
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Dmndash » 25 Dec 2009, 21:09

numai mie mi se pare ca Bella e un Belu?
defapt mie nu mi se pare ca ar fi fetita nici una dar la Bella daca va uitati de aproape vedeti un "punctisor" la acel I
#1 Rule for Breeding Guinea Pigs: DON'T

Crissi
Membru Suporter
Membru Suporter

Mesajde Crissi » 25 Dec 2009, 21:17

Orice este posibil....
Daca nu esti atenta poate sa o monteze pe porcuta oricand..
:X:X Tessy and Chaby :X:X

popy76p
Nou venit
Nou venit

Mesajde popy76p » 25 Dec 2009, 22:48

De la cine am cumparat porcusorii mi-a spus ca sunt fetite,va rog frumos spune-ti pt ca eu nu ma pricep si nu vreau sa le fac rau.sunt amandoua fetite sau baieti?pt ca Bella baraie iar secunda urmatoare sare, isi schimba directia si se da cu funduletu pe langa aia mica,voi ce parere aveti?

Bella dupa ce scoate acel barait cu partea dorsala se da pe langa puiu celalalt,e mascul si femela sau mascul cu mascul?Va rog spune-ti pt ca asa cum am spus nu ma pricep.Daca ar fii masculi amandoi ii pot tine impreuna?I-am cumparat puiul acum 2 zile iar Bella tot continua cu acel barait si miscari chiar cu schimbarea directiei.

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 25 Dec 2009, 23:21

popy
te rig sa iti pui in profil orasul din care esti
e important pentrua ca sa stim la ce doctori te putem trimite in caz de nevoie sau poti discuta cu alte persoane din orasul tau despre magazinele unde se gaseste fan sau alta mancare de porcuti
despre sexul porcusorilor nu te putea ajuta decat daca faci poze clare si le pui pe forum
sunetul pe care il scoate una din porcute nu spune nimic despre sexul ei sau al/a celuilalt/celeilalte porcute
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

popy76p
Nou venit
Nou venit

Mesajde popy76p » 25 Dec 2009, 23:27

Sunt in Italia in Arienzo,la 60 km de Napoli.incerc sa le fac poze mai clare dar dupa cum am vazut pe site acele poze cu aparatul masculului si a femelei mie mi se pare ca sunt baieti amandoi.

Gemon
Site Admin
Site Admin

Mesajde Gemon » 25 Dec 2009, 23:35

Da, amandoi par sa fie baieti, dar daca pui poze mai clare, vom putea spune sigur.

popy76p
Nou venit
Nou venit

Mesajde popy76p » 26 Dec 2009, 18:10

aici e puiul de 3 luni,adica Pufulet. :P
http://img31.imageshack.us/i/dscn4241d.jpg/
http://img191.imageshack.us/i/dscn4242d.jpg/

E fata sau baiat?Multumesc pt raspunsurile date pana acum.

BuluC
Cercetas
Cercetas

Mesajde BuluC » 26 Dec 2009, 18:33

Cred ca este baiat :confused:
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

popy76p
Nou venit
Nou venit

Mesajde popy76p » 26 Dec 2009, 21:27

Mai sus e si poza cu aparatul genital al Bellei,va rog frumos face-ti comparatie pt ca voi stiti mult mai multe ca mine,momentan pui nu vreau pt ca nu am spatiu,dar pe ei sau ele le doresc ca sunt frumoase sau frumosi si iubareti.va multumesc pentru toate sfaturile date.Nu doresc sa stiu decat daca sunt fetite sau baieti.Multumesc!!!

andrada
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde andrada » 26 Dec 2009, 22:19

e baiat si dupa mine. sper ca nu ii ti impreuna?:O
Imagine

Need Help :| sectiunea operatia la porcusorii de guineea:|

popy76p
Nou venit
Nou venit

Mesajde popy76p » 26 Dec 2009, 22:32

ii tin impreuna pt ca se joaca tot timpu,se bucura amandoi,asta mic are 3 luni iar celalalt 9.voi sunte-ti de parere ca sunt amandoi baieti?nu ii pot tine impreuna daca se intelege bine?

BuluC
Cercetas
Cercetas

Mesajde BuluC » 26 Dec 2009, 23:02

Cu riscul de a fi contrazisa, pot spune ca eu cred ca sunt baieti amandoi. Cel mai sigur ar fi sa o intrebi pe Ramona. Ea iti poate da un raspuns sigur, dar cum a spus si Andrada, pana nu esti sigura, nu ii tine impreuna.
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

popy76p
Nou venit
Nou venit

Mesajde popy76p » 27 Dec 2009, 01:05

Multumesc Buluc,astept un raspuns de la Ramona pt a stii cu exactitate.Am incercat sa ii separ mai devreme dar "plange" ala mare dupa Pufulete.In prima zi a fost cam rau pt ei pana s-au acommodat dar acum se intelege de minune.Cand mananca ala mare se duce si ala mic si invers.Pufulete nu prea bea apa,e normal nu?ca e prea mic.De la cine i-am cumparat mia spus ca sunt fete,dar nu a fost asa.daca cel mare are 700 de g cel mic are maxim 300 de g,deci are 1 luna cam asa ceva.Am stat si m-am gandit nu cumva pufulete e puiul lui Bellu?I-am cumparat de la acelasi om.Oricum de cand i-am primit viata mea sa schimbat,asa cum am citit ce ati scris cu totii.Sunt cele mai dragalase animalute. :up2: :up2: :hearts:

Înapoi la “Comportament, gestatie/reproducere”