Reactii la zgomotele precedate de servirea mesei

Probleme privind socializarea, acceptarea partenerului, altele

Moderator: ramona_inka

dan781
Initiat
Initiat

Reactii la zgomotele precedate de servirea mesei

Mesajde dan781 » 21 Oct 2010, 17:47

Sper ca scriu bine aici ceeea ce vreau sa spun. Vreau sa va spun si voua ce am descoperit.Luati o bucata de servetel sau hartie igenica si frecati-o in mana , sau o punga de plastic sa vedeti ce face.Al meu merge si sare in sus si e foarte hazliu :lol: Incercati si voi ca o sa va distreze tare mult daca reactioneaza la fel ca al meu :lol: :up2:

khaos
Membru VIP
Membru VIP

fosnitul pungii

Mesajde khaos » 21 Oct 2010, 18:06

Asta cu fosnitul e din cauza ca se obisnuieste sa auda sunetul ala fix inainte sa primeasca fan sau mancarica speciala :) Datorita pungii in care sunt stocata acestea.
La un moment dat, am introdus interdictia de a se fosni pungi in camera porcutilor, ca era prea mare scandal! :lol:
Roxana si cei doi piticozauri, Pixel & Klaus :), si de undeva de sus, ingerasul Batman.

cosmina
Forumist
Forumist

Re: Porcusorul meu

Mesajde cosmina » 21 Oct 2010, 21:32

ai mei is disperati dupa boabe de mancare. numai sa ating punga sa porcul ala mare sare din capatul custii direct cu botul pe sus sa ii dau macar o boaba in gura. e asa comic cum sta si asteapta.. ii deschid ushita si sta cu labutele din fata asezat si imi ia bobita cu dintii dintre degetle mele.. e un scump. si le dau ca la pui in cioc cate una la fiecare.. haha.. ca gustare.. ca le mai dau cateva dim si seara sa doarma fericiti. e ca o bombonica :tease: la copii. haha

MaraC
Membru VIP
Membru VIP

Re: Porcusorul meu

Mesajde MaraC » 21 Oct 2010, 22:51

asa fac si porcii mei doar ca si cersesc .De aud ca se deschide usa de la intrare top si ei guit, guit, guit !
si daca is io in camera concerteaza la gratii pana le dau o boaba sau o legumaca noi avem doua corpuri de casa :intr-unul mancam si in altul dormim...
si ei stau cu mine in dormitor
:D Zorro & Kambo & Snowflake & Cinnamon
:D Bujor & Iris

Gone, but never forgotten: Alvin :heart: Quizi :heart: Corb :heart: Chocco :heart:

sc.rozi&toulouse.sa
Nou venit
Nou venit

Curiosi din fire

Mesajde sc.rozi&toulouse.sa » 21 Dec 2010, 16:16

Am observat ca, atunci cand am ceva in mana, Rozi a mea repede vine, se uita, incepe sa guite parc-ar fi vazut luna de pe cer in mana mea. De asemeni, e curioasa de tot ceea ce fac. Mai sunt is alti astfel de porcusori sau Rozi este de o curiozitate rara? :?: :idea:
"Dacă vrei să faci din această lume un loc mai bun, trebuie să te uiţi în primul rând la tine însuţi şi să te schimbi. Începe cu persoana care se reflectă în oglindă - cu tine însuţi!" - Michael Jackson :)

true_fan_66
Forumist
Forumist

Re: Curiosi din fire

Mesajde true_fan_66 » 21 Dec 2010, 16:55

Ai mei fac la fel. Nu stiu dupa ce isi dau seama....dar cand ma apropii de ei cu o mana stransa devin super agitati. Si primul care vine la iesire si se ridica pe doua labutze sa vada ce le-am adus e Miley :lol: Iar Caro si Landis stau pe langa el cu boticurile lungite la mana mea sa le dau si lor ce a primit cel mare. :lol: Sunt super haiosi la faza asta. :winking:

cosmina
Forumist
Forumist

Re: Curiosi din fire

Mesajde cosmina » 22 Dec 2010, 01:27

da.. stiu/.. asta e firea lor porceasca. nu degeaba se cheama porci. mananca mult ca porcii
sotul meu si acuma se mira cand intra in dormitor la ei, si ei deja sunt in doua picioare exact spre usa dormitorului, si il vad sa ii ceara de mancare.. si intr-o zi, au auzit ca am venit de la servici si nu le-am dat imediat papica, ca au inceput sa tipe .. chestie rara.. haha inseamna ca de obicei nu le e foame f tare incat sa tipe,.
curiozitatea lor mai este evident sa exploreze imprejurimile casei. pe intuneric stiau sa mearga din dormitor pana in baie apoi in dressing , in toate colturile si ascunzisurile..

Înapoi la “Comportament, gestatie/reproducere”