Porcusorii mei se bat

Probleme privind socializarea, acceptarea partenerului, altele

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde Lili » 25 Ian 2012, 15:38

Da bre, ui' ce desteapta e femeia asta! Geniala idee. Numai ca tre' sa pui ceva serios pe jos ca altfel distrugi parchetul...
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde irena » 25 Ian 2012, 19:27

ar fi o posibilitate. insa timp sa ma pun pe zidit tot nu am momentan...
deocamdata ma folosesc de ce am, ii las mult pe jos si am grija sa le
invart accesoriile si sa reamenajez des si sper sa fie bine. dupa examene
voi face cusca. inca e liniste, am controlat bestiile dupa ce m-am intors acasa
si par intacte (in sensul ca nu au rani suplimentare).

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde roseta.stoned » 25 Ian 2012, 22:57

Haidi bre, ca doar nu iei mortar acuma sa zidesti porcii la colt :lol: Dar te cred pe cuvant... Atunci, toate gandurile bune sa se linisteasca bazdacii si sa fie cuminti!
Lili, tu esti "femeia cu ideea" (ca-n reclama aia la iaurt :lol: ). Eu doar mi-am adus aminte de ceva ce vazusem. Partea cu parchetul se rezolva cu o fata de masa din aia de bucatarie, prinsa sub caramizi, iar la perete prinsa cu scotch de marginile alea de plastic care protejeaza parchetul si aia e. Improvizatie :smile:

Poate va inveselesc un pic cu cea mai tare cusca in materie de improvizatie:

Facuta dintr-o piscina pentru copii =)) Si nu arata deloc rau!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde irena » 25 Ian 2012, 23:19

tu rose, daca iar o iau razna, poate chiar ii zidesc :lol:

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde roseta.stoned » 25 Ian 2012, 23:27

Imagine
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde irena » 25 Ian 2012, 23:31

derutat ca fra rofl azi ii povesteam lui lili ca azi, dupa ceva vreme in care "i-am neglijat", i-am luat la
pupacit si smotocit. fra era la un moment dat atata de nervos ca il pup, tot incerca sa ma muste dupa care
baga moaca lui derutata :lol: :lol: astazi seara i-am auzit alergand si chitaind prin cusca si am fugit disperata
la ei, crezand ca iar se bat. ei de fapt alergau si se popcorneau :) se pare ca incet incet se calmeaza. in afara de
clasicele baraituri nu au fost incidente :)

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde roseta.stoned » 25 Ian 2012, 23:33

:lol: Ma bucur tu! Na vezi! Ia-i si pupa-i mai des ca sa fie fericiti.

La poza aia am uitat sa pun si descrierea: costum de halloween! =))
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde irena » 25 Ian 2012, 23:35

eu sunt prea fixata pe mutra ca sa pot comenta "imbracamintea" :) e absolut geniala moaca lui =))

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde irena » 26 Ian 2012, 11:18

cu foarte mare bucurie va spun ca bestiile mele par sa se fi calmat :) lui charlie i se vindeca frumos ranile, frankie e
ca si vindecat, nu i-am mai surprins sa se bata si nu au aparut muscaturi noi. charlie avea 2 rani urate pe spate, care
cum se cojeau, cum se scarpina. nu doar ca isi dadea jos coaja si sangera, dar din cauza scarpinatului ii si pica blanita
in jurul ranii. acum ranile sunt minuscule, blanita a crescut inapoi aproape complet si pielea este frumoasa si curata
(fara urme de scarpinaturi). fra avea o muscatura la ureche (slava cerului are inca urechea intacta), insa s-a vindecat
si arata ca nou :) mi s-a luat o piatra de pe inima si sper ca nu voi mai trece prin asa ceva. am sa continui cu reamenajarea
custii si am sa incerc sa le fac periodic ceva nou. momentan ii las in pace si cu castrarea, insa nu am renuntat la idee. ii
las sa se linisteasca de tot, sa termin cu examenele si sa scap de stres, dupa care voi vorbi din nou cu medicul. am fost sfatuita
sa ii operez, pentru ca fiind de varste apropiate, mereu vor fi dispute pentru sefie, care se pot lasa cu rani urate si as vrea sa
previn. oricum, sper sa nu mai fiu nevoita sa postez aici. a fost cea mai horror experienta si sper sa nu se repete...

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde Lili » 26 Ian 2012, 15:06

Ai uitat un amanunt.
Cine a "castigat"? :lol: (acum imi permit sa glumesc daca tot s-au potolit slava Domnului!)
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde irena » 26 Ian 2012, 21:20

tu lili, crede-ma ca habar n-am cine a castigat. fra era mereu muscaciosul, insa cand ii lasam pe jos, era mereu dupa fundul lui
charlie. deci e foarte de greu de spus care e de fapt faza la ei :) oricum in continuare e liniste si pace, ceea ce ma bucura enorm :)

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde MaraC » 06 Feb 2012, 11:48

Nu îmi vine sa cred ca am ajuns sa postez aici... Marea mea problema este, nu v-ți fi gândit, Quizi. Îl ataca pe Alvin, acesta ajungând in ultimul hal.
Aseară Alvin arată normal. Va spun, nu l-am luat la "puricat" dar arata normal.
De dimineața vad ca are o rana la nas. Îl iau in brate. E EXTREM de slăbit. Are tot spatele plin de muscaturi. Nu exagerez deloc. O rana ce ii dublează (cel puțin așa arata) nara. La ochi are o coaja. Sta numai singur si numai ascuns.
Corb si Quizi se înțeleg destul de bine, doar Alvin e cel bătut.

Ce as putea sa fac? Nu i-as desparti încă, dar o sa le pun mult mai multe accesorii.

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde Lili » 06 Feb 2012, 12:31

Nu c-as vrea sa intreb...dar cine e tatal lui Q?
Mai Mara daca Alvin e asa grav, eu nu l-as mai lasa expus :( Cusca ta e suficient de mare incat sa poti pune o gratie. Macar o vreme pana se potolesc :( In veci nu ti-as fi recomandat asa ceva, stii ca eu sunt impotriva traiului cu gratie la mijloc. Dar m-a speriat afirmatia ta ca e EXTREM de slabit...
Nu stiu ce sa zic. Fa o poza clara la cusca, poate venim cu idei de accesorizare care sa ajute.
Asa rau imi pare :( Din pacate asta imi confirma ideea. Cand li se pune pata, poti sa ai tu si 70 metri patrati, tot se bat.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde khaos » 06 Feb 2012, 13:46

Cum zicea parca Rose, o fi dom'le sezonul batailor :speachless:
Mara, nu-l mai lasa pe Alvin cu cei doi daca zici ca e intr-o forma atat de proasta... Ii face si mai rau, nu mai mananca, risti sa dai in altceva.
Din pacate situatia asta mie-mi confirma ca e greu sa tii 3 masculi impreuna (nu zic imposibil pentru ca porcusorii minunati ai Gedei m-ar contrazice :up: )... Cati n-au patit-o...? :nono:
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Porcusorii mei se bat

Mesajde biancadumy » 06 Feb 2012, 13:55

Tatal este Emir de inka si mama Iris de inka

Mult succes Mara cu baietii! acuma ca le-ai pus mai multe accesorii poate nu se mai bat... dar daca situatia va ramane la fel..va trebui sa pui o gratie si sa separi pe unul din ei
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!


Înapoi la “Comportament, gestatie/reproducere”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori