Castrare

Probleme privind socializarea, acceptarea partenerului, altele

Moderator: ramona_inka

flory
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 01 Mar 2010, 23:43
Localitate: bucuresti

Mesajde flory » 02 Mar 2010, 13:10

azi ma duc sa ii cumpar tot ce-i trebuie ca aseara am descoperit ca are puiuti si o sa ma mai consult si cu niste medici veterinari

dar nici nu stiu daca sa o mai iau in brate sau s-o las linistita in cusca ei..... :?:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 02 Mar 2010, 20:11


flory
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 01 Mar 2010, 23:43
Localitate: bucuresti

Mesajde flory » 02 Mar 2010, 22:23

da l-am simtit miscandu-se ba chiar i-am vazut burtica miscandu-se...... m-am gandit mai bn in privinta castrarii si nu vreau sa-mi asum riscul de al pierde pe dodo....asa ca astept sa vad ce puiuti imi aduce viitoarea mamica pe lume ii separ si mut un baietel cu taticul si o fetita cu mamica si asa pot sa-i pastrez pe amndoi, Va multumesc foarte mult pentru sfaturi si imi cer scuze daca v-am stresat prea rau dar intrasem in panica ....va pup si multumesc mulllt :kiss: :kiss: :kiss: o sa va anunt cand devin bunicuta :up2: :tease:

Avatar utilizator
stefzaur
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 62
Membru din: 16 Feb 2010, 10:51
Localitate: Ploiesti

Buna

Mesajde stefzaur » 14 Mar 2010, 00:46

Am 2 porcuti o fata si un baiat dar unu dintre ei este castrat de mic si as mai dori o porcutarece cel castrat e baiatul...si de unde as putea sa iau?
da trebuie sa ma rog de tata pt k am o cusca mare si dc sa tin doar 2 porcuti si restu sa fie chinuiti prin petshopuri:(.
Porcusorii de guinea sunt prieteni tai cei mai buni::D....Rufus si Melisa va saluta

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 14 Mar 2010, 11:33

Sa-ti traiasca porcutii!
Stef, spune-mi te rog, sigur ai doi de sex diferit si unul e castrat? Cine a castrat masculul? Si mai ales de pui.
Ar fi foarte util sa stim ca mai este un doctor priceput la porcusori si care reuseste operatii! Ne poti spune cum se poate ajunge la acest doctor?

Avatar utilizator
stefzaur
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 62
Membru din: 16 Feb 2010, 10:51
Localitate: Ploiesti

Mesajde stefzaur » 14 Mar 2010, 11:37

pai nu stiu eu exact dar stie maria pt k i-a spus tatal meu cand i-am dus cusca.....a reusit operatia si Rufus nici makar nu era speriat sau a avut dureri...din pacate nu a fost decizia mea k eu vroiam pui dar asta este...dai un pm lui maria si intreab-o ca stie ea
Porcusorii de guinea sunt prieteni tai cei mai buni::D....Rufus si Melisa va saluta

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 14 Mar 2010, 11:45

doctorul se cheama dan condur si are cabinet pe undeva prin aviatiei
prea multe nu stiu nici eu, urma ca tatal lui stefan sa imi dea adresa cabinetului si un nr de telefon
mai stiu ca are ore la fac de med vet
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
stefzaur
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 62
Membru din: 16 Feb 2010, 10:51
Localitate: Ploiesti

Mesajde stefzaur » 14 Mar 2010, 11:47

o sa il intreb de nr de telefon si va dau pm:D
Porcusorii de guinea sunt prieteni tai cei mai buni::D....Rufus si Melisa va saluta

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 14 Mar 2010, 11:53

da, intreaba adresa cabinetului si nr de telefon, te rog
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
claudia
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 25 Ian 2010, 18:55
Localitate: cluj-napoca

Castrare

Mesajde claudia » 19 Mar 2010, 18:53

Buna am un porcusor (mascul) si as vrea sa ii iau o femela doar ca nu vreau sa faca pui..oare merita sa imi iau una si sa o castrez sau sa ii cumpar un mascul mai micut ca varsta? mersi anticipat :D

Avatar utilizator
Laly
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 79
Membru din: 08 Ian 2010, 11:56
Localitate: Brasov/Sibiu

Mesajde Laly » 19 Mar 2010, 19:40

cel mai bine, si mai simplu, ia inca un mascul..citeste si la topicul asta, si pe restul forumului, ce presupune sa tii un mascul si o femela.eu am asa din greseala, pentru ca initial am crezut ca femela mea e mascul..norocul meu (si mai mult al ei) a fost ca n-au apucat sa stea impreuna in cusca pana sa-mi dau seama..si acum trebuie sa-i tin separati.deci fii foarte atenta daca al tau chiar e mascul (cel mai bine pune niste poze pe forum sa-ti spuna cei care se pricep), si ia inca unul ;)

Avatar utilizator
claudia
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 25 Ian 2010, 18:55
Localitate: cluj-napoca

Mesajde claudia » 19 Mar 2010, 23:53

mersi :) am sa pun poze cu el cat de curand :up2:

Avatar utilizator
guineeapigs
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 58
Membru din: 07 Mar 2010, 12:26
Localitate: Alba

Mesajde guineeapigs » 21 Mar 2010, 23:33

Claudia, sa stii ca nu merita sa castrezi porcutul doar pentru ca vrei sa il pui langa o femela.Sa stii ca a castra un porcusor e un risc pentru el, si pe langa faptul ca ii poate pune viata in pericol, gandeste-te ca il va durea foarte tare, si tu daca il iubesti cu adevarat nu il castra! Cumpara un mascul si pune-l langa el. Sfatul meu e sa nu il castrezi.Si pune pe acest topic si niste poze cu porcusorul asa o sa ne dam seama daca e mascul sau femela.Caci daca se intampla ca sa fie femela si ii cumperi un mascul o sa ai probleme cu niste puisori nedoriti.Deci mai bine pune poza cu aparatul genital al porcutului si atunci o sa iti spunem daca poti sa cumperi un mascul si sa il pui langa el.Succes

Avatar utilizator
claudia
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 25 Ian 2010, 18:55
Localitate: cluj-napoca

poza porcusor

Mesajde claudia » 23 Mar 2010, 23:20




P.S. anuntati-ma daca ii ok :P

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: poza porcusor

Mesajde ramona_inka » 24 Mar 2010, 13:13

E un dragut Claudia, sa iti traiasca!

Guineeapigs a scris mai sus: "Deci mai bine pune poza cu aparatul genital al porcutului si atunci o sa iti spunem daca poti sa cumperi un mascul si sa il pui langa el." Se referea sa faci poza la poponet si sa o pui la topicul pentru a stii sigur ce sex este si sa poti lua o decizie in privinta viitorului partener.


Înapoi la “Comportament, gestatie/reproducere”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori