Anunturi vechi sau nevalabile

Alte animale, in cautare de stapani, animale pierdute/gasite
deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Se doneaza 3 canish

Mesajde deea1998 » 21 Mai 2011, 11:03

3 canish puiuti in varsta de 4 saptamani, fara pedigree in curand i se va face carnetul de sanatate. Sunt negri cu alb.
Pentru detalii intrebati aici pe forum sau la 0761531789

gratiela
Membru Junior
Membru Junior

donez pisicute

Mesajde gratiela » 24 Mai 2011, 21:33

Am gasit doi puiuti de pisica la tomberon. Sunt fetite amandoua, alb cu portocaliu, ochisori albastri. Mananca orice, fac deja pipi in ladita, se joaca si dorm toata ziua. Va rog ajutati-ma sa le gasesc stapani, eu nu am unde sa le tin, si nu as vrea sa le duc la un centru de animale :( Daca e cineva interesat, trimit poze si orice alte detalii. Va multumesc!

raton
Nou venit
Nou venit

Re: donez pisicute

Mesajde raton » 25 Mai 2011, 14:19

cer mult daca te rog sa postezi o poza cu ele ? :)

adelinatache
Cercetas
Cercetas

Re: donez pisicute

Mesajde adelinatache » 25 Mai 2011, 16:06

Cred ca ar fi mai bine sa pui si poze la acest topic!
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

AVRELIANVS
Membru de Elita
Membru de Elita

Re: Donez chinchile

Mesajde AVRELIANVS » 29 Mai 2011, 12:27

Am primit eu chinchilele de la domnul Mitrut.Sunt niste animale absolut superbe si bine ingrijite.Din pacate nu pot pastra fetia ,baieteii ii pastrez eu cu drag asadar in cazul in care cunoasteti pe cineva care doreste sa adopte o fetita de chinchila va rog a ma anunta.Regula foarte clara ,NU O DAU CRESCATORILOR DE BLANA SAU CELOR CU ASEMENEA INTENTII!DOAR CELOR CARE ISI DORESC CU ADEVARAT SI IUBESC ACESTE ANIMALUTE!
" Viata fara de cuvant mai mult foloseste decat cuvantul fara viata.
Caci viata si tacand foloseste , iar cuvantul si strigand , supara "

Yuky,Tzepica,Happy,Craciunica si Draga va pupacesc !!
http://www.flickr.com/photos/avrelianvs/

AVRELIANVS
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde AVRELIANVS » 29 Mai 2011, 19:32

Cred ca deja am gasit un parinte pentru fetita in persoana Anei Pantu.Acum e in teste caci al ei a facut un atac de panica cand a simtit prezenta feminina la el in cusca si ramas sa vada daca se inteleg.Oricum singurul din familie care este ok ,este puiutul.Tatal are dintii strambi cu mandibula cu tot ,deci hranirea ii este afectata,blanita ii cade,se pare ca datorita hranei.Mama este gestanta si are suspiciune de candidoza sau a avut.Astea sunt rezulatele primelor evaluari facute de Ana.Acum sa speram ca totul va fi bine in viitor.Cei doi care au ramas la mine vor fi atent ingrijiti de mine.
" Viata fara de cuvant mai mult foloseste decat cuvantul fara viata.
Caci viata si tacand foloseste , iar cuvantul si strigand , supara "

Yuky,Tzepica,Happy,Craciunica si Draga va pupacesc !!
http://www.flickr.com/photos/avrelianvs/

Nane327
Nou venit
Nou venit

Re: Se doneaza 3 canish

Mesajde Nane327 » 31 Mai 2011, 21:29

Ai putea pune niste poze cu ei, le vei gasi mai usor stapani :tease: , mie imi plac canishii, dar nu stiu ce sa zic, de unde esti? :lol:

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Re: Se doneaza 3 canish

Mesajde deea1998 » 31 Mai 2011, 22:04

scuze, am uitat sa spun si aici...

i-am dat pe toti 3

cryssa
Cercetas
Cercetas

Pisicuta neagra

Mesajde cryssa » 01 Iun 2011, 11:35

asa cum spune si titlul este vorba despre o pisica neagra care isi cauta noi stapani
este foarte frumusica, face la litiera si este deja sterilizata
as vrea sa adaug acum niste poze si un filmulet dar nu prea ma pricep, rog pe cineva sa ma ajute sa le pun sau daca vreti lasati-mi pm cu mailul vostru si va trimit :)
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

L@ur@
Initiat
Initiat

Mesajde L@ur@ » 01 Iun 2011, 14:43

sa ne tii la curent cu vestile

roseta.stoned
Cercetas
Cercetas

Re: Pisicuta neagra

Mesajde roseta.stoned » 01 Iun 2011, 20:43

Buna Cryssa!

Pentru poze poti intra pe www.picz.ro sau com, nu mai stiu exact si incarci direct fotografiile acolo, fara sa iti faci cont. Cand scrii mesajul, apesi pe butonul de mai sus cu URL si la mijloc pui URL-ul pozei pe care o gasesti tot acolo pe site. singurul dezavantaj e ca trebuie incarcate pozele pe rand, dar nu dureaza mult, iar filmuletele, poti face cont pe youtube si incarci acolo, apoi la fel, cu url aici.

Bafta cu pisicuta!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Ioana Amalia
Membru Junior
Membru Junior

O catelusa maidaneza fara nici o sansa

Mesajde Ioana Amalia » 05 Iun 2011, 21:52

Mi-am luat 10 minute din timp sa va scriu in speranta ca poate exista o solutie undeva. Nu ma intelegeti gresit, am incerca sa ma uit pe tot felul de site-uri de adoptii de animale (caini/pisici) si mi-am dat seama ca nu ar fi nici o sansa.
Sa va expun intai situatia: eu locuiesc la casa in Ilfov si acum 2 saptamani a aparut sub masina mea o catelusa amarata , slaba vai de ea si tremura toata ca o varga , i-am dat de 2 ori mancare dar niste paine si cateva boabe . A fost alergata de un vecin ca a latrat la el si am crezut ca a gasit alta zona (acum din cate se pare a ramas in zona in urma muncitorilor de la drumuri care au plecat si pe ea n-a luat-o nimeni). Noi am fost plecati aproape o saptamana si cand ne-am intors a doua zi a aparut din nou,mai slaba ca prima data . Eu una as lua-o eu dar nu pot , in curte am deja 4 caini si nici unul nu e cu "pedigree" si doar unul de rasa dar ala e tinut de noi tot din cauza ca stapanul lui ... nu l-a mai vrut ... Catelusa este prietenoasa cu noi care i-am dat mancare dar ea e invatata sa pazeasca (de pe santier) si latra la cine trece pe strada si mi-e frica sa nu muste pe cineva. Ea nu e de vina in sensul ca isi face meseria adica sa pazeasca, sa latre , si asa a fost invatata si de asta ar fi buna pt paza unei case, la curte.. si nu este deloc bine ca e pe strada. Sunt caini maidanezi care asa au fost de cand se stiu si ei nu au nimic cu nimeni si sunt acesi caini parasiti care continua sa faca ce trebuiau sa faca si nu pot fi lasati pe strada.
Va rog daca stiti pe cineva interesat de un caine sa ii pazeasca curtea sau daca nu ... sincer spun asta cu durere dar imi dau seama ca sansele ei sunt f slabe ... un veterinar care ar fi dispus sa o eutanasieze cu o metoda umana . Stiu ca toti cei interesati de un caine de obicei cauta de rasa , cu pedigree si nu cauta un caine care sa-si faca treaba de caine. E trist si superficial dar asta este adevarul. Din cate stiu sunt chiar si programe de sterilizare gratuita pt comunitari daca va faceti griji cu privire la pui si ma pot interesa cu privire la asta.
Realizez ca sansele ca cineva sa zica : da, vreau un catel comunitar sunt infime si nu pot merge pe strada intreband oamenii asa ceva dar am incercat si asta. Totodata apelez la cei cu studii veterinare de pe acest forum daca ma pot indruma in legatura cu eutanasierea ei. Credeti-ma , fara stapan nu are decat 2 variante : sa moara de foame sau in bataie; asa ca varianta cu eutanasierea e cea mai buna varianta pt ea.

Elisza.
Suporter Special
Suporter Special

Doi pisicuti mici si pufosi

Mesajde Elisza. » 20 Iun 2011, 15:01

Cei doi care cred ca-s motanei amandoi sunt in cautare de o noua casuta. I-am gasit la o brutarie unde aveau o mamica, dar si o boala care i-a ucis pe cei doi fartiori ai lor. I-am ascuns in geanta sa nu ma vada parintii cu ei sia sa au ajuns tocmai la Bucuresti. Cum au catelusii parvoviroza asa au ei boala puiutilor de pisica, dar am uitat cum se nuemste. Le dau tratament acasa, iar miercuri mergem din nou la control. Pe cel tigrat l-am gasit cu ambii ochi lipiti, iar cel gri avea un singur ochi ok, iar cu celalat s-ar putea sa nu mai vada, dar asta vom afla dupa control. Au numai o luna si inca papa cu seringa, dar dupa ce se refac si invata sa pape singurei vor fi pregatiti de plecare. pentru mai multe detalii:elisa.mustaciosu@yahoo.com
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Animalele ne fac un singur rau in viata! Atunci cand mor...

“An animal’s eyes have the power to speak a great language.”Martin Buber

biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza

Catelusa SPLENDIDA

Mesajde biancadumy » 20 Iun 2011, 21:48

Se ofera spre adoptie o catelusa SPLENDIDA, SPLENDIDA, SPLENDIDA!
Are 2 luni, este deparazitata intern si extern si in curs de vaccinare.

Este DEOSEBIT de sociabila, simpatica, nostima si jucausa.

Tel. 0744305591/0744754544.
Pentru adoptie, va rugam doar persoane serioase si responsabile!
Se ofera cu contract de adoptie.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Lili
Membru VIP
Membru VIP

Re: Catelusa SPLENDIDA

Mesajde Lili » 20 Iun 2011, 22:06

Si pe ea ai prins-o cu limba scoasa :lol:
E tare dulcica. Bafta!
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Înapoi la “Donatii/adoptii - Alte animale”