Mancarea speciala

Intrebari la care nu s-au gasit raspunsuri citind site-ul gemon.ro

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde biancadumy » 09 Feb 2013, 20:04

Mersi Geda :) eu am cautat peste tot... si nu am gasit,la maxi pet cand am fost prima oara si am luat crispy muesli au zis ca vor aduce,acuma cand am mers iar,au zis ca nu stiu sigur cand/si/sau daca aduc...
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mancarea speciala

Mesajde Gemon » 09 Feb 2013, 20:09

In Ungaria stiu ca se comercializeaza deja, vezi de ex. http://www.allatabc.hu/shop/index.php?m ... t=ragcsalo

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde biancadumy » 09 Feb 2013, 20:17

Inseamna ca o sa mai dureze ceva pana apare si la noi,sper sa apara curand :D :D
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea speciala

Mesajde ramona_inka » 09 Feb 2013, 22:01

Din pacate aceste pelete nu se gasesc momentan in tara. Cel putin la distributorul nostru sau in alte magazine aprovizionate cu mancare Versele laga. Chiar am vorbit special cu ei despre aceste pelete la saci mari si nu aduc pentru ca "nu este cerere"... Trebuie justificata incarcarea unui intreg camion si doar 2-3-10 pungi sau 5 saci nu face sa comande...

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde biancadumy » 09 Feb 2013, 23:39

Ahh,am inteles :( Sa ma anunti si pe mine cand aduc,ca sa incep sa caut prin pet shop-uri :)
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde Irutss » 13 Feb 2013, 14:42

am gasit la micul magazin de unde iau fan fetelor mancare cavia nature si cavia muesly varsata, la 19.5ron/kg :D ale mele au papat de la inceput doar cavia complete..le-am luat azi amestecata muesly cu nature..m-am uitat pe sac,erau sigur sigur ce scria. banuiesc ca nu sunt mai putin bune daca sunt varsate,nu? firma fiind aceeasi..doar cantitatea e mai mare

nu am incercat pana acum pentru ca nu-mi place sa le dau ocazia sa aleaga din castron ce vor..cavia complete are toate peletele la fel..nu au optiuni :)) asa la nature si muesly sunt o gramada de chestii acolo :)))

ali
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 121
Membru din: 03 Mai 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde ali » 13 Feb 2013, 15:40

Eu nu am gasit niciodata hrana Versele varsata. Cumpar din Maxi Pet de obicei si acolo nu exista asa ceva! Voi de unde luati ?

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde Irutss » 13 Feb 2013, 17:47

de acolo luam si eu,dar nu are varsata. eu azi ramaneam fara mancare si ma gandeam cu groaza ca n-am timp sa ma duc pana in militari..dar am avut noroc ca au adus la magazinul de la bloc d-asta varsata :D
magazinul e in drumul taberei, piata valea ialomitei, daca stati in zona va zic exact unde e

ali
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 121
Membru din: 03 Mai 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde ali » 14 Feb 2013, 10:30

Merci, dar din pacate nu stam in zona, noi stam in Piata Unirii si desi avem un pet shop aproape, nu are Versele deloc, nici varsata nici ambalata.
M-ar interesa daca stie cineva unde gasesc hrana varsata prin zona Unirii s-au Dristor, Mihai Bravu, HalaTraian...Eu am doar doua poarce, dar mai cumpar si pentru alti porcuti din afara Bucurestiului si mi-ar fi de mare ajutor.

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Mancarea speciala

Mesajde chinchi2 » 14 Feb 2013, 10:41

Nu ai gasit Crispy Muesli?
Sau pot sa iei Vitakraft Emotion,e foarte buna si aia.
Imi vine greu sa cred mai ales ca stai intr-un loc cu multe magazine si petshopuri.
Nici la mine nu avea,dar am rugat-o pe doamna de la acel magazin sa imi aduca Vitakraft Emotion.
Apoi la alt magazin a adus de la Versele

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Mancarea speciala

Mesajde Allma » 14 Feb 2013, 10:52

Si cum e Crispy Muesli? O apreciaza porcusorii? La noi in oras gasesc doar cavia classic de la vesele...deci doar un singur fel...insa la iepuri, au de la vesele cam toata gama, cu toate ca si vanzatoarea a zis ca nu cumpara nimeni :shock: Dar oricum? de ce sa aduca? suntem cam 8 persoane in oras cu porcusori (aproximativ) ...numai 3 din zona acelui magazin.. :roll:
Old username: Andreea_Molly

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Mancarea speciala

Mesajde chinchi2 » 14 Feb 2013, 12:35

Crispy Muesli e foarte apreciata de baietii mei :up:

ali
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 121
Membru din: 03 Mai 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde ali » 14 Feb 2013, 12:50

Gasesc de toate de la Versele in Maxi Pet la Dristor dar nu varsate, si ma gandesc ca sunt mai ieftine cele varsate, de asta ma interesa. :D

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea speciala

Mesajde ramona_inka » 15 Feb 2013, 01:28

Sunt mai ieftine dar nu inseamna ca te poate ajuta mai mult daca dai mai putini bani. Pe mine de exemplu, da, ca am multi si cand desfac sacul se termina repede. Si imediat dupa ce am desfacut sacul intr-un colt si am luat cat imi trebuie l-am inchis. Dar un sac desfacut in magazin din care se vinde cate un kg din cand in cand sta larg deschis toata perioada vanzarii pana se termina continutul de vandut. Uneori trece si peste o luna pana se vinde si acea mancare deja si-a pierdut din proprietati. gandeste-te cum te intamplina in multe magazine inca de la intrare cu saci intregi de hrana pt caini, pisici, rozatoare... si miroase de nu mai poti sta.
In conditiile in care un porcusor matur mananca aprox 1kg de hrana uscata (+/-) pe luna cea mai buna solutie este punga ambalata de 1kg care se poate resigila dupa deschidere si se termina repede. Nu neaparat daca hrana este mai ieftina iesim in castig pe termen lung. O hrana bine pastrata, in conditii propice (temp constanta, tinuta in saci/pungi inchise sau cutii cu capac) este mai hranitoare si isi pastreaza aproape intacte proprietatile pentru care a fost conceputa o perioada mai indelungata.

ali
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 121
Membru din: 03 Mai 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: Mancarea speciala

Mesajde ali » 15 Feb 2013, 10:20

Asa este...nu m-am gandit la partea asta! In plus acasa dupa ce umblu in punga am mare grija sa o inchid bine, nu mi-am dat seama ca in magazin nu are nimeni grija sa inchida sacul bine!
Merci!


Înapoi la “Ingrijire, hranire”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori