Sa ii tundem blanita?

Intrebari la care nu s-au gasit raspunsuri citind site-ul gemon.ro

Moderator: ramona_inka

V'ati tuns vreodata porcusorul cu blana lunga pe timp de vara?

Da
51
52%
Nu
47
48%
 
Voturi totale: 98

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 03 Iul 2009, 11:38

Ii dorim toate cele bune lui Miku!
Daca ai nevoie de o comunitate ce iubeste la fel porcusorii, iti stam oricand la dispozitie pe acest forum. :cavies:

Avatar utilizator
daizzy13
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2009, 17:15
Localitate: Fetesti
Contact:

Mesajde daizzy13 » 03 Iul 2009, 12:55

Offf :(
Pacat ca pleci, luminita :cry:
O sa ne fie dor de tine si de micutul tau simpatic, sper sa mai intri in discutii cu noi
O sa ne lipsesti!
:friends:
☺♥✿♥☺ C★ufy ღ P★xy ღ M★cky ☺♥✿♥☺

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 03 Iul 2009, 12:58

as recomanda, pentru cei ce pot respecta aceasta recomandare, sa nu incepem sa ii scriem luminitei ca si cum ne-ar parasi
daca vreti sa-i scrieti, faceti-o in mesaje private
altfel ei ii va fi mult mai greu sa revina asupra deciziei, in momentul in care totul ar fi discutat oficial, pe forum
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
chilli_pepper
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 497
Membru din: 03 Dec 2008, 17:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde chilli_pepper » 03 Iul 2009, 13:16

O gogoasa de 1004g si o placinta de 1022g. Sa tot papi! :lol:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 03 Iul 2009, 19:38

Va rugam sa respectati ceea ce a scris veronica .
Multumim.

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 03 Iul 2009, 20:22

Nu stiu ce m-a tras iar aici.O fi dependenta de gemon o fi faptul ca poate datorita voua porcul meu nu ar fost in viata acum pentru ca nu as fi stiut exact ce sa fac, fiind noua pe vremea aia in ale guinezilor.Chilli poti sa zici si superior.Tocmai aia e, ca nu e normal sa ne judecam unii pe altii mai ales ca nu ne cunoastem personal,doar pentru ca, la nervi omul mai spune una si alta, doar pentru preferintele lui.In general intr-o comunitate( cum cred ca si forumul gemon a devenit) oamenii au pareri diferite , se mai cearta dar in cele din urma se impaca si se sustin.E foarte greu pentru mine sa imi privez animalul de un prieten, daca ar fi dupa mine as face gradina zoologica(la maica-mea acasa am 3 cateluse si 3 pisicute), de aia ma si doare ca simt ca as fi cumva judecata pentru faptul ca nu ii aduc un prieten, pentru ca nu vreau sau nu incerc destul.Iubesc animalele extrem de mult, poate nu ma credeti dar nu ma lasa sufletul sa omor nici macar un paianjen, il iau pe hartie sau ceva si il dau afara, dar nici nu pot sa imi parasesc partenerul de viata numai pentru ca nu e de acord sa aduc un companion pentru Miku.El nu e de acord cu animale in casa, mi-a zis clar de la inceput ca in afara de el nu mai luam niciunul.Chiar saptamana trecuta a fost ziua mea si i-am zis ca nu imi doresc decat un singur cadou care nu e deloc costisitor dar care pentru mine ar insemna foarte mult( un Miku 2) si mi-a zis orice dar un alt porcusor nu intra in discutie.Credeti ca mie nu mi se rupe sufletul ca il vad singur? Ca il vad cum cerseste atentie? Ca se joaca cu un amarat de ursulet de plus? Nu pot nici sa il dau spre adoptie pentru ca am o doza de egoism in mine si as suferi enorm fara el. Cu toate astea eu traiesc cu speranta ca poate candva prind momentul propice si cred ca intr-un fel o sa reusesc.Orice mi-am pus pana acum in cap am reusit.Asta e chiar primul meu esec si e destul de greu si pentru mine sa accept, iar faptul ca ma mai judecati si voi( poate e doar parerea mea) ma demoralizeaza si mai tare.Atat am avut de spus.Imi pare rau ca am provocat discutii contradictorii aici, tinand cont ca e un site dedicat guinezilor

Avatar utilizator
a`mica
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 789
Membru din: 25 Aug 2008, 22:37
Localitate: Aici, ba nu, acolo, ba nu, dincolo :|

Mesajde a`mica » 03 Iul 2009, 20:32

Luminita eu sper sa ii gasesti un companion lui Miku :(

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 03 Iul 2009, 20:46

luminita, cateodata ne lovim de refuz
asa m-am lovit eu de refuzul de a aduce cusca de 1 m in casa...si nu pot face nimic
ne iubim, ma iubeste, ne respectam dar a spus, pentru prima data, un nu hotarat si o tin de 1 an pe balcon...
nu intotdeauna putem tine piept, sau nu intotdeauna putem face ca noi
...
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
chilli_pepper
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 497
Membru din: 03 Dec 2008, 17:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde chilli_pepper » 03 Iul 2009, 22:00

O gogoasa de 1004g si o placinta de 1022g. Sa tot papi! :lol:

Avatar utilizator
MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 749
Membru din: 05 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti

Mesajde MihaelaD » 03 Iul 2009, 23:02

sa fi vazut ce-am patit eu pana l-am convins pe prietenul meu sa care acvariul pana sus la 6...aoleu cat era de nervos...era greu tare...si bombanea...cum o sa faci tu curat...aia ne lipsea in camera...bla bla...si vreau sa va spun ca acum e incantat...nu mai sare talajul ca la inceput...

M-am bagat si eu in seama... :lol:

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 04 Iul 2009, 00:30

Eu m-am lovit de prea multe refuzuri din partea lui in privinta asta, parca ar fi Marele Zid Chinezesc.Imi pusesem sperante mari in ziua mea de nastere.Oricum, el stie ca sunt si imprevizibila.Il las in pace momentan, deocamdata suntem ocupati sa ne luam casa.Dar dupa ce luam casa trec la planul B.Pur si simplu o sa vina acasa si o sa gaseasca 2 porci :cavies: Daca o sa dorm dupa aia cu porcii in balcon sau la usa ramane de vazut ...:giggle: Intotdeauna mi-a placut sa ma ghidez in viata dupa principiul "Mai bine sa iti para rau de ceea ce ai facut, decat sa regreti ca ai fi putut face ceva si nu ai facut"..preferabil ar fi sa nu ne para rau de nimic, dar...
Noapte buna!

P.S. Chilli m-ai "citit"..aceleasi chestii mi le zice si maica-mea, ca ma aprind prea repede si iau totul prea personal, ca-s cam rea de gura uneori..sunt perfect constienta de defectele mele si lucrez la ele, numai ca nu imi iese mereu :oops:
"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

Avatar utilizator
a`mica
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 789
Membru din: 25 Aug 2008, 22:37
Localitate: Aici, ba nu, acolo, ba nu, dincolo :|

Mesajde a`mica » 04 Iul 2009, 01:18


Avatar utilizator
chilli_pepper
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 497
Membru din: 03 Dec 2008, 17:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde chilli_pepper » 04 Iul 2009, 07:50

O gogoasa de 1004g si o placinta de 1022g. Sa tot papi! :lol:

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 05 Iul 2009, 08:53

si eu sunt la fel,cand mi-am pus ceva in cap o si duc pana la final chiar daca celorlalti nu prea le convine,merg pe ideea ca se vor obisnui ei,conteaza sa imi fac eu damblaua :lol:
PS. Luminita imi pare bine ca ai ramas alaturi de noi :kiss:
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde cristisz » 06 Iul 2009, 16:30

Ma bucur ca nu pleci. O familie mare ca a noastra are parte uneori si de mici discutii, insa fondul ramane curat si deschis. Si ca o parere personala, prefer oamenii care se aprind si spun ce au pe suflet, chiar daca mai tarziu regreta si isi cer scuze, altora care sunt egali in manifestari si despre care nu poti spune nimic, nici de bine nici de rau. Pupaturi porcovanului vedeta si daca soarta o sa vrea, sigur apare inca un sufletel. :up2:


Înapoi la “Ingrijire, hranire”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori