Porcusori in zona Asmita Gardens (Splaiul Unirii)

Anunturi si atentionari, avertismente privind porcusorii

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
MihaelaStan
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 122
Membru din: 10 Ian 2008, 14:01

Porcusori in zona Asmita Gardens (Splaiul Unirii)

Mesajde MihaelaStan » 23 Iun 2011, 10:29

Buna

Aseara am fost invitata la ziua unui copil la KIDDYLAND (Splaiul Unirii 243-245, Bucuresti, sector 3) si am observat ca au in curte si cateva animale in custi (porcusori, iepuri si pasari). Va dati seama ca m-am dus imediat la ele sa vad in ce stare sunt. Nu sunt foarte rau, dar nu au fan. Aveau niste morcov, salata, putin talas si apa. Le-am spus celor de acolo ca au nevoie de fan in permanenta. Replica lor a fost ca patronul nu prea are grija de ei, in sensul ca nu le cumpara ce le trebuie, si ca daca n-ar fi un baiat care are grija de ele, ar fi si mai rau. Le-am dat cateva fire de iarba si porcusorii imediat s-au dezmortit, au devenit activi si au papat cu placere. Dupa ce le-am dat eu iarba, s-a dus si baiatul si a cules mai multa (nu stiu de unde) si le-a dat. Parea sa-l preocupe cat de cat. Porcusorii este posibil sa fie de sexe diferite (asa mi-a zis baiatul).

Eu i-am amenintat ca trimit politia animalelor peste ei daca nu remediaza situatia, le-am scris si adresa site-ului si le-am zis de unde se cumpara fan.

Rugamintea mea este daca cineva sta / lucreaza prin zona sa treaca pe acolo, sa vada care e starea lor, sa mai vorbeasca cu baiatul, poate chiar sa imprime cateva informatii de pe site si sa le duca.

Multumesc

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Porcusori in zona Asmita Gardens (Splaiul Unirii)

Mesajde crisa24 » 27 Oct 2011, 18:20

daca as putea sa o fac te-as ajuta cu placere, mesajul tau abia acum l-am vazut!
poate ai sanse sa ii convingi sa ii doneze.
ce mai sti de ei?


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
MihaelaStan
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 122
Membru din: 10 Ian 2008, 14:01

Re: Porcusori in zona Asmita Gardens (Splaiul Unirii)

Mesajde MihaelaStan » 27 Oct 2011, 18:28

N-am mai ajuns acolo. Nu stiu ce s-a intamplat cu ei.


Înapoi la “Anunturi speciale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori