La drum foarte lung.... cu masina

Deplasari ce pot include si transportari porcusori sau diferite accesorii
LoRry1107
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 05 Mai 2008, 17:13
Localitate: Galati

Mesajde LoRry1107 » 21 Mai 2008, 05:25

...E ora patru dimineata aici la mine si eu nu pot dormi ma preocupa foarte mult starea micutei mele :( . am observat ca se scarpina foarte des in jurul gatului si a urechilor offf si mam uitat mai atent pe ciuful alb din capul ei si am vazut niste punctulete maronii pe firele de par.in schimb e foarte energica si papa foarte multe verdeturi,cereale si fan ca nu ai spune ca are vreo ceva dar ma ingrijoreaza faptul ca se scarpina foarte mult :( ...ajutatima va rog nu vreau sa i se intample ceva rau :cry: ...eram atat de fericita cand am primito...

Mihai
Initiat
Initiat
Mesaje: 42
Membru din: 29 Feb 2008, 14:51
Localitate: Turda
Contact:

Mesajde Mihai » 21 Mai 2008, 09:11

http://www.gemon.ro/paraziti.htm

Aici ai raspunsurile, dar, dupa cum spunea Geda, info de acolo nu pot exclude vizita la vet. Aparent nu e o problema grava si sper ca o simpla spalare cu sampon de pisicute ar putea rezolva situatia. Dar, neaparat sa citesti informatiile de pe site!

LoRry1107
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 05 Mai 2008, 17:13
Localitate: Galati

Mesajde LoRry1107 » 21 Mai 2008, 17:05

multumesc foarte mult si eu sper sa nu fie nimic rau oricum zilele acestea am foarte mult timp liber si ma voi ocupa in special de micuta mea sara...
va voi tine la curent cu tot ce se intampla ...

piggy
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 15
Membru din: 09 Dec 2008, 10:48
Localitate: Turnu Magurele

Mesajde piggy » 10 Dec 2008, 16:19

am si eu o intrebare :D :porcutu il avem de 2 saptamini, vrem sa plecam de sarbatori la munte pentru o saptamina, ce ar fi mai bine sa-l lasam acasa si sa vina cineva la el, sau sa-l luam cu noi?
daca il lasam acasa o sa se plictiseasca....
multumesc pentru sfaturile voastre bune...... :D

Avatar utilizator
Corina
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1041
Membru din: 23 Oct 2008, 10:43
Localitate: Brasov

Mesajde Corina » 10 Dec 2008, 16:39

Eu am fost plecata la mare 2 saptamani in august si l-am lasat la mama. Nu cred ca e o idee buna sa il luati cu voi. El trebuie sa stea la caldura, sa fie linistit. Daca il lasi acasa stii sigur ca va fi vizitat si ingrijit cum trebuie?
Poate e cineva pe langa tine, care are porcuti, si il poate tine pe al tau cat sunteti plecati. Asta ar fi solutia ideala! Nu e greu de ingrijit. Trebuie doar sa ii puna mereu apa curata si sa ii dea de mancare. Eventual schimbat o data talajul, daca se murdareste repede. In rest, el va sta cuminte. Incearca la parinti, sau rude.. nu necesita plimbari afara... e un animalut f cuminte... Daca au copii mici sa le spui sa fie atenti sa nu faca rau porcusorului fara sa vrea!
Mult succes! Si vacanta placuta!
www.picasaweb.google.com/corinacavy
www.corinabacalu.blogspot.com

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 10 Dec 2008, 17:07

vio, acum vezi ce bine ar fi fost sa fie 2?
de plecat cu el, nu te sfatuiesc nici eu. e vorba de vreme, de ce gasesti acolo unde veti fi cazati...
e un stres mare pt porcut.
apoi poate raci
incearca sa gasesti pe cineva care sa aiba grija de el.

Hanelore
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 68
Membru din: 04 Noi 2012, 18:37
Localitate: Suedia

Re: La drum foarte lung.... cu masina

Mesajde Hanelore » 17 Noi 2012, 00:12

Buna am si eu o intrebare stie cineva de ce acte am nevoie pentru a scoate porcusorii din tara eu stau in Suedia si as vrea sa merg in Romania si m-ar interesa tare mult ce formalitati sunt....multumesc

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: La drum foarte lung.... cu masina

Mesajde Gemon » 17 Noi 2012, 01:12

Nu ai specificat modul de transport, doresti sa vi cu masina proprie sau cu avionul?

Hanelore
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 68
Membru din: 04 Noi 2012, 18:37
Localitate: Suedia

Re: La drum foarte lung.... cu masina

Mesajde Hanelore » 17 Noi 2012, 18:51

Ma scuzati..... cu masina proprie....

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: La drum foarte lung.... cu masina

Mesajde Gemon » 18 Noi 2012, 07:21

In acest caz inainte de plecare mergi la medicul vet pentru a obtine un document (certificat de sanatate/transport) care atesta ca acel animale este sanatos. Vezi si mesajele din acest topic viewtopic.php?p=52550#p52550 si


Înapoi la “Transporturi gratuite”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator