nevoie de ajutor - transport porcusori

Deplasari ce pot include si transportari porcusori sau diferite accesorii
Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: nevoie de ajutor-transport porcusori

Mesajde Lili » 04 Noi 2010, 15:13

Nu pleaca nimeni weekendul asta din Bucuresti spre Focsani (pe ruta Iasi) cu masina?
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Re: nevoie de ajutor-transport porcusori

Mesajde Jackie » 04 Noi 2010, 17:59


Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde jaded2death » 12 Feb 2012, 16:53

Buna ! Este cineva care poate sa transporte un porcusor de la Oradea la Timisoara sau Resita ? Multumesc !
Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

K
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 29
Membru din: 09 Dec 2008, 22:04
Localitate: Brasov

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde K » 21 Feb 2012, 19:41

Buna ziua
circula cineva ruta Slatina - Brasov?
am nevoie de transport pt porcusor de guineea...VA MULTUMESC!

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde biancadumy » 21 Feb 2012, 20:13

Cred ca ar putea tirmite pe tren :) eu de multe ori am facut asa cu hamsterici si au ajuns extraordinar de bine la mine :) am facut la fel si cu broscuta (Slow :) )
Ultima oară modificat 22 Feb 2012, 11:43 de către biancadumy, modificat 1 dată în total.
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

K
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 29
Membru din: 09 Dec 2008, 22:04
Localitate: Brasov

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde K » 22 Feb 2012, 10:22

Multumesc Bianca!

K
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 29
Membru din: 09 Dec 2008, 22:04
Localitate: Brasov

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde K » 23 Feb 2012, 00:15

Buuuun....am cautat tren, nu exista tren direct....Cine din Bucuresti m-ar putea ajuta sa preia porcuta de pe un tren si sa il puna in celalalt ca sa poata ajunge la mine in Brasov...?!
Prefer o persoana de pe acest forum.... sunt dispusa si contra cost....
Povestea e asa ...sunt karmin , pentru cine ma mai tine minte, am parasit acest forum in urma cu cativa ani, cine ma tine minte stie si motivele. citesc in continuare cu drag si spor in limita timpului disponibil....vinerea trecuta Puff a devenit ingeras...avea 7 ani...ultima saptamana a fost una de chin, a racit si am vizitat medicul zilnic pentru tratament injectabil... vineri a cedat.... O prietena mai veche din Slatina... mi-a scris mail ieri, m-a rugat sa o ajut ...cred ca nici nu stia ce ni s-a intamplat....doreste sa o dea spre adoptie pe Ava, m-a rugat sa o ajut sa gaseasca un nou camin pentru ea... pentru ca are un baietel de 3 anisori ( de varsta cu al meu) si o bebelina de 4 luni....si timp disponibil zero deci...iar porcuta sta intr-un spatiu mic, singura....si ea e constienta ca nu ii este bine asa....deci gand la gand....o adopt pentru Bambi a mea , pentru ca nici ei nu ii e bine singura.... ajutati-ma sa o pot aduce acasa....va multumesc!

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde biancadumy » 23 Feb 2012, 00:18

Te ajut eu Karmin :) o preiau de pe tren ii dau papica ii pun acolo fan si tot ce are nevoie ca sa ii fie bine si sa ajunga cu bine la Brasov :) vorbim pe facebook :)
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

K
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 29
Membru din: 09 Dec 2008, 22:04
Localitate: Brasov

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde K » 23 Feb 2012, 00:23

Multumesc, Bia!

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde deea1998 » 23 Feb 2012, 00:38

Daca are cineva nevoie de transport in tara, ma poate contacta, in ultima vreme am ajutat diferite persoane cu transportul fie am gasit pe cineva care are drum, sau tren sau alte mijloace...Daca cineva nu se descurca puteti sa-mi trimiteti un PM

Irina Mirea
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 09 Ian 2013, 16:54
Localitate: Ploiesti

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde Irina Mirea » 12 Ian 2013, 18:29

Buna,

Urgent ,va rog sa ma ajutati si pe mine cu un transport Sibiu-Ploiesti sau Sibiu-Bucuresti pentru o porcuta. Va multumesc anticipat!!

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde cristinamar » 18 Ian 2013, 12:32

Purcelusele Pamela (cea bolnavioara) si Veverita au ajuns la o fata cu suflet mare, Elisza, care o va ingriji si o va trata pe Pamela si daca se va face bine ( sa speram ca se va face dupa ce i se va taia si a doua maseluta) o va da spre adoptie. Puteti citi despre ele aici : viewtopic.php?f=1&t=4010&p=125360#p125360
I-am dus-o si pe Veverita Eliszei pt ca noi avem foarte multa treaba si suntem mereu pe drumuri acum inainte de plecarea din tara. Speram sa se gasesca cat mai repede cineva care sa o adopte pe Veverita care e perfect sanatoasa , mancacioasa si vioaie. Nu vreau sa abuzez prea mult de Eliza, ea are deja multe animale iar acum Pamela necesita atentie deosebita si timp. Din pacate nu putem sa o trimitem pe Veverita singura in cutie cu trenul sau cu autobuzul in orase din provincie. Stiu ca unele persoane au trimis asa dar eu as sta cu mare grija si nu mi-as ierta-o daca s-ar intampla ceva cu purcelusa pe drum. Poate sunt persoane aici pe forum care cunosc pe cineva care merge spre Slobozia. Nu neaparat cu masina chiar si cu trenul sau autobuzul, important e sa nu calatoreasca singura. Vrea sa o adopte pe Veve o fata din Slobozia insa nu poate veni in Bucuresti.
Deci cine vrea o purcelusa frumoasa foc?!

Lidia
Initiat
Initiat
Mesaje: 31
Membru din: 23 Dec 2009, 14:52
Localitate: Brasov
Contact:

Re: nevoie de ajutor - transport porcusori

Mesajde Lidia » 11 Aug 2013, 18:44

Buna!
Ar putea sa ma ajute cineva, va rog, cu un drum din Brasov in Vaslui? Imi donez cele 2 porcusoare cu tot cu, cusca (100cm/55cm).
Multumesc frumos!


Înapoi la “Transporturi gratuite”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori