Transporturi internationale

Deplasari ce pot include si transportari porcusori sau diferite accesorii
Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 07 Iun 2010, 20:59

Cred ca da.. adica na in general asa e ..
I don't have one .

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 08 Iun 2010, 14:23


Avatar utilizator
clauditz
Initiat
Initiat
Mesaje: 25
Membru din: 13 Mai 2010, 22:33
Localitate: Targu Mures/Italia

Mesajde clauditz » 08 Iun 2010, 19:29


Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 08 Iun 2010, 20:35

daca ti-i opresc la vama le zici:
-,,ii las la voi,ii ingrijiti si cand ma intorc mi-i inapoiati" :lol: sa fie sanatosi!alt fel..... :tease:
poze cu printisorii:
http://terosirufus.sunphoto.ro/terosirufus
-----------
Old username: VIVIEN

Avatar utilizator
oprisandy
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 130
Membru din: 09 Mar 2010, 18:51
Localitate: Galati/Pandino Cr

Mesajde oprisandy » 08 Iun 2010, 22:52

ok,am sa vad ce pot sa fac cu toate ca sunt parintii(in special tatal)care zic ,,Vai dar nu dau eu banii pe asa ceva,,

:cry: :cry: :cry: :cry: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks:
Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată neinteleasa decat de oamenii buni la suflet.

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 09 Iun 2010, 08:50

poze cu printisorii:

http://terosirufus.sunphoto.ro/terosirufus

-----------

Old username: VIVIEN

Avatar utilizator
clauditz
Initiat
Initiat
Mesaje: 25
Membru din: 13 Mai 2010, 22:33
Localitate: Targu Mures/Italia

Mesajde clauditz » 09 Iun 2010, 11:25

anul trecut mama prietenului meu a adus un papagal in italia ... si a costato un mil jumate pasaportul ... poate la porcuti e diferit ... eu asta stiu asta va pot spune ...Oprisandy daca esti aproape de mine iti pot gazdui eu porcuti cat timp esti plecat in romania .... anunta`ma

Avatar utilizator
oprisandy
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 130
Membru din: 09 Mar 2010, 18:51
Localitate: Galati/Pandino Cr

Mesajde oprisandy » 09 Iun 2010, 14:43

Cluditz si tu locuesti in italia? Eu locuiesc in pandino,crema,lombardia.
Dar oricum nu cred ca mi-ar permite mami si tati tinand cont ca ei raman in it si ar putea a vea grija de ei ,dar problema e ca tati vine seara-noaptea mami pe la 5-6 si ce fac asa stau toata ziua singurei si in plus as vrea sa ii iau si pe ei si apoi cu cred ca ar sta mami sa le schimbe talajul,apa,sa le ia mancarea si sa le-o puna la o anumita ora

Multumesc ff mult oricum,dar.. am sa vad ce pot face .... si prin minune mami a zis ca poate gasim maine deschis la veterinar,deci macar si-a schimbat putin idea(chiar daca ea era aproape de acord cu mine)

:D :thanks: :thanks: :thanks:
Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată neinteleasa decat de oamenii buni la suflet.

Avatar utilizator
clauditz
Initiat
Initiat
Mesaje: 25
Membru din: 13 Mai 2010, 22:33
Localitate: Targu Mures/Italia

Mesajde clauditz » 10 Iun 2010, 11:36

pacat ca esti asa departe mi`ar fi placut tare sa mai am inca 2 porcuti :X:X:X:X:X ("de imprumut") dar cred ca de i`ai fi lasat o vara la mine as inebuni cand ar trebui sa iti inapoiez scrofitzele...ti minte ce ti`am spus mergi acolo daca comenteaza ceva cum ca nu se poate incepi sa plangi si sa dai din picioare o sa li se faca mila si nu o sa iti mai spuna nimic ... poate ajung eu azi (nu promit) la un veterinar si ma interesez cam cat te`ar costa sa il faci aici... :smile:

Avatar utilizator
oprisandy
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 130
Membru din: 09 Mar 2010, 18:51
Localitate: Galati/Pandino Cr

Mesajde oprisandy » 18 Iun 2010, 11:08

Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată neinteleasa decat de oamenii buni la suflet.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 18 Iun 2010, 12:45

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
oprisandy
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 130
Membru din: 09 Mar 2010, 18:51
Localitate: Galati/Pandino Cr

Mesajde oprisandy » 22 Iun 2010, 21:25

nu stiu sigur ce inseamna dar vreau sa zic ca,chiar trebuie ceva deci nu poti trece asa pur si simplu
in ceva timp o sa ma apuc si eu sa fac actele si o sa va zic ce mia trebuit
Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată neinteleasa decat de oamenii buni la suflet.

Avatar utilizator
oprisandy
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 130
Membru din: 09 Mar 2010, 18:51
Localitate: Galati/Pandino Cr

Re: Transporturi internationale

Mesajde oprisandy » 17 Oct 2010, 13:24

buna
m-am intors
a trebuit sa plec mai repede decat am crezut din romania si nu am apucat sa le fac acte
cum la vama (rom-it)nu nea controlat nu potm sa spun sigur ca nu trebuie acte(nu stiau ca am si porcusori,ca doar nu saream eu din spate vedeti cas am si niste porcusori,stiind ca nu am acte)dar imediat dupa vama neau oprit nnuste controlori si au deschis usa la mine inspate unde stateau si porculinii) si cusca de transport era bagata in cusca normala care era pusa cu capul in jos(nu stiu cum sa explic dar nu conteaza asta)si acoperita cu un prosop(doar cat eram pe langa vama) si nenea ala a deschis a dat cu palma in cusca normala,repet,in care era cea de transport)dar nu stiu daca ia vaz sau nu ca a inchis usa si a plecat la in alta parte
asta poate sa insemne ori ca nu tr nimic ori ca nu ia vaz :thinking:
nu stiu ce sa cred unii zic ca trebuie unii zic ca nu de ex un sef de la mai multe cabinete,ma rog era ceva foarte imp ,mia zis ca sigur trebuie si sa sun la consulatul romaniei in it sau ceva de genul asta,sa intreb ce trebuie deci SIGUR trebuie(zise el) :lol: :speachless: si unul dintre cei mai buni vet din gl mia spus ca nu trebuie nimic :?:

aa inca ceva
eu ma facut niste pernute la porcusori am pus chestii inauntu si am cusut pe margini si nenea ala sa apucat sa le desfaca credea ca avem droguri pe acolo :lol: :lol:
Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată neinteleasa decat de oamenii buni la suflet.

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Re: Transporturi internationale

Mesajde cosmina » 18 Oct 2010, 02:29

pff au vazut pernutele si nu au vazut porcii..? bine ca nu i-o vazut ii mai controla si pe ei saracii poate faceau bobite cu droguri.

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Transport

Mesajde deea1998 » 01 Aug 2011, 11:48

o intrebare am si eu, oare avem voie sa trecem cu porcii granita...sau sa zburam cu avionul...
iti trebuie ceva acte la ei?


Înapoi la “Transporturi gratuite”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori