Discutii despre concurs

Concurs tematic
Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

despre concurs

Mesajde jaded2death » 01 Aug 2008, 21:17

Eu si monstrulet vrem sa le multumim frumos Mariei si celor care l-au votat.
Cand se intoarce Veronica din concediu facem si bairam :winking:
Le uram tuturor, succes incontinuare!

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 05 Aug 2008, 09:38

Monstrulet a iesit castigator pe merit :clapping:
Este o frumusete de porcut si ii sta foarte bine acolo sus in partea stanga :nodding:
Sa iti traiasca si sa iti aduca numai bucurii!!!

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 05 Aug 2008, 10:28

multumim frumos :kiss:
nutzi e o mandrete de fetita, monstrulet e indragostit :kiss: :wasntme:
vrem poze si cu sile ca sa vedem concurenta :winking:
va pupam cu drag!

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 05 Aug 2008, 10:41

Acesta e Sile "cel periculos de cuminte" :winking:

Imagine

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 05 Aug 2008, 10:44

dragul de el ce scump e! :heart:
inscrie-l la concurs, poate ia premiul de luna asta :up2:

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 317
Membru din: 27 Noi 2007, 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Borki » 05 Aug 2008, 10:48

Sa-ti traiasca frumosul Sile.
N-as vrea sa fiu in pielea ta, pusa in sitiatia de a da copii :(

Bork a mea cand a nascut, sotul meu a pus problema sa le gasim celor doua fete (MicMic & Coco) parinti. I-am spus ca asa vom face dar bineinteles ca aveam in cap sa le pastrtez pe printese. M-am bucurat foarte tare cand am vazut ca Bork a nascut trei fetita. Asta insemna ca voi avea 5 fetite (Bork, Scrof, MicMic, Coco si Micuta):) Numai eu si ele stiam de complot. Dar Dumnezeu a vrut ca in timp sa o pierd pe Micuta, pe Bork si pe Scrof. Acum o mai am pe MicMic, pe Coco si pe nou sosita in familie, Molla. O familie fericita si...ma mai bate cate un gand cateodata sa mai iau o prietena pentru Molly si sa o separ de cele doua cotoroante care o mai ciupesc din cand in cand.

Ca sa vezi unde am ajuns cu porcii mei. Asa cum zicea Maria: "Cand te gandesti ca odata am fost niste oameni perfect normali"
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 05 Aug 2008, 10:52

asa e, are dreptate Maria :giggle: ... odata chiar am fost oameni perfect normali...
dar sincer prefer asa decat orice alt tip de "normalitate", mie una imi aduc atata liniste si bucurie incat merita efortul :up:

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 317
Membru din: 27 Noi 2007, 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Borki » 05 Aug 2008, 10:56

Normal ca ne place. Pe mine ma relaxeaza gargaritele mele. Cand le vad cum misuna si ganguresc chiar devin mai linistita. As sta or in sir in fund in fata custii lor ca sa le observ. Ceilalti nu stiu ce pierd :suicide:

Numai atunci cand ai o astfel de minune in casa realizezi cat de nefericit ai fost inainte :smile:
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 05 Aug 2008, 11:16

da da da!
parintii mei, cand eram mica, in afara de pesti, canari si perusi, nu mi-au luat alte animale pt ca fac mizerie, par, bla bla bla...asa ca am ramas cu gandul la animale cu blanita...
anul asta, am primit de Pasti de la prietenul meu, un porcusor (cochetam cu ideea de cateva luni bune, de cand am vazut la niste prieteni doua femele superbe), iar a doua zi, mergand prin pet-uri, ne-am indragostit la prima vedere de inca unul si l-am luat acasa, normal!
momentan stau la ai mei (imi renovez ap.) si sa ii vezi acum pe parintii mei, la cat de impotriva au fost la inceput (oooh, harti! , imi aduci harti in casa!...mama inca ii mai credea soareci :suicide: )
acum sa ii vezi cum intra in camera de cateva ori pe zi sa ii vada, stau minute in sir si ii privesc cum mananca sau se joaca, mama chiar a si pus mana pe monstrulet (incredibila schimbare) si se distreaza cand il vad pe cel mic cum ii fura mancarea celui mare si fuge cu ea si o apara ca pe cea mai mare avere :smile:
Ultima oară modificat 06 Aug 2008, 00:24 de către jaded2death, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 05 Aug 2008, 13:33


Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 05 Aug 2008, 21:31

of doamne ce poze haioase dar si ce porci superbi...concursul asta devine serios, nu gluma! :tease:
votarea va deveni taaare dificila :suicide:
imi place tot mai tare ideea cu concursul :clapping: , asa avem ocazia sa ii vedem pe nazdravanii nostri in tot felul de ipostaze :winking:

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 06 Aug 2008, 09:38

E o idee super cea cu concursul. Ma incanta ideea de a vedea porcutii nostri in diverse ipostaze haioase si artistice :clapping:
Ma uit de cateva ori pe zi la sectiunea cu concursul sa vad ce poze au mai fost postate :giggle: :kiss:

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 06 Aug 2008, 11:26

aveti mare dreptate in privinta acestor ingerasi :smile: ..eu de cand ma stiu,acasa la maica-mea am avut numai catelusi...cand m-am mutat la timisoara nu imi puteam imagina ca o sa pot trai fara sa am un catelus in casa...am tot incercat sa il conving pe prietenul meu sa luam un catel dar nu am reusit,in schimb l=am convins sa luam un porcusor...la inceput nu credeam ca o sa poata sa inlocuiasca porcutul un catelus..va spun sincer..acum nu l-as mai da nici pentru 20000000 de catelusi...chiar nu am crezut ca pot sa iubesc un animal in asemenea "hal"..ptr mine e exact ca un copilas mic,nici nu vreau sa imi imaginez ce m-as face fara el :cry: ....oricat de suparata sau nervoasa as fi,cand ma uit la el si ii vad mutrisoara aia ma calmez instantaneu...e o adevarata comoara si o f buna terapie ptr suflet :loving: :hearts:
"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 06 Aug 2008, 11:33

porcusorul tau e tare frumos si dulce foc dar acum o citez pe Maria "are un defect : e singur" :tease:

Avatar utilizator
ralu_blondy88
Membru
Membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Iul 2008, 17:34
Localitate: Baia Mare

Mesajde ralu_blondy88 » 06 Aug 2008, 11:37

cumpara-i un partener sau doi de joaca...apoi sa vezi tu distractie maaare hi hi


Înapoi la “Concurs lunar de fotografie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator