Concurs iunie '09 - Adapatoarea

Concurs tematic

2
3%
20
25%
1
1%
1
1%
3
4%
18
23%
6
8%
3
4%
1
1%
2
3%
2
3%
1
1%
2
3%
2
3%
3
4%
2
3%
2
3%
2
3%
6
8%
 
Voturi totale: 79

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Concurs iunie '09 - Adapatoarea

Mesajde Gemon » 01 Iun 2009, 03:31


Avatar utilizator
chilli_pepper
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 497
Membru din: 03 Dec 2008, 17:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde chilli_pepper » 01 Iun 2009, 10:57

Placintica

Motto: "caldura mare, mon cher.... daca nu te superi, inca un pahar cu apa"

Imagine

Placintica e o mare iubitoare de apa. Cand am luat-o, nu stia sa bea apa... ca multi alti porcusori. Am dus-o cu boticul la adapatoare de cateva ori si s-a udat pe botic. Astfel, in doua zile a invatat sa bea.
Un timp, de dragul apei sau al adapatorii , sau poate doar din joaca, se invatatse si rodea tevusca. Apoi s-a linistit...
Nu este zi sa nu bea apa si stie toata casa cand bea ea apa pentru ca invarte cu spor de biluta :lol:
O gogoasa de 1004g si o placinta de 1022g. Sa tot papi! :lol:

Avatar utilizator
a`mica
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 789
Membru din: 25 Aug 2008, 22:37
Localitate: Aici, ba nu, acolo, ba nu, dincolo :|

Mesajde a`mica » 01 Iun 2009, 16:06

Jimmy
Imagine
Cand spal adapatoarea porcusorilor mei folosesc otet de mere.Mai intai desfac adapatoarea dupa care o spal incepand cu teava atat pe dinauntru cat si pe dinafara.Cand am terminat cu teava de la adapatoare spal si recipientul in care sta apa iar dupa aceea o clatesc si o umplu cu apa!Cam atata :smile:

Avatar utilizator
olimpia.craciun
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 839
Membru din: 24 Apr 2008, 09:46
Localitate: Alexandria

Puffy face zdranga-balanga!

Mesajde olimpia.craciun » 01 Iun 2009, 20:55

Puffy face zdranga-balanga!

Imagine

Lesinata mai sunt fratilor!!!
Beau cate o cisterna de apa pe zi.
Noroc cu mami ca nu e zdravana la cap si ne-a luat o adapatoare cat China!!!
Mami pune in adapatoare sare grunjoasa si putina apa si o zguduie de-i sar ochiii. O clateste bine de tot, iar teava ne-o spala cu ajutorul unui betisor de urechi.
PS: Imi place sa fac circ cand beau apica, adica fac zdranga-balanga bilele de la adapatoare, in speranta ca le fac creierii praf! :lol:
Oly, Puffy, Tuppy si Chicken
aaaaa, si tati Petrut

Avatar utilizator
Anacarina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 128
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Alexandria, Teleorman

Mesajde Anacarina » 03 Iun 2009, 20:31

Noty

Imagine

Dupa o masa plina de bunatati un pic de apa ne-ar trebui.
Cand schimb apa din adapatoare o clatesc bine, bine, iar la o saptamana sau cand schimb talasul o spal cu otet peste tot.
Ultima oară modificat 03 Iun 2009, 20:32 de către Anacarina, modificat 1 dată în total.
Anacarina

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 03 Iun 2009, 20:32

Shoarec si Mami
porcutele lui Cristian Andras, mari bautoare de apa, mai ales in zilele calduroase.
Fiecare are alt stil Shoarec atinge teava de la adapatoare cu dintisorii iar Mami isi baga in gurita jumatate de teava si trage de ea
Important e ca in poza se poate vedea cum se indeamna una pe alta sa bea apa, aviz celor care au numai un porcut si nu stiu cum sa il determine sa bea apa.
Mai aduceti un porcut si atunci problema va fi rezolvata


Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde Alina82 » 03 Iun 2009, 23:21

Buna seara!

Hop si Miki la concurs!

Imagine


Bautura cea mai buna
Este apa de izvor.
Peste pietre apa curge
Murmurand incetisor.
O beau cerbi si caprioare
Ea e limpede mereu.
De ea capul nu te doare
Si nu-ti face trupul greu.

Noi spalam adapatoare in fiecare seara si o umplem cu apa plata ( de izvor :tease: ). Curatarea ei se face cu o perie de spalat biberoanele bebelusilor si cu sapun lichid de vase, dupa care este clatita bine, bine. Tevusca este si ea spalata cu cea de-a doua perie tot de biberoane care e mai mica.

Miki bea cam 200-250 ml de apa pe zi in zilele calduroase, iar Gigi cam 100 ml, partial din adapatoare si restul la seringa printre gratii. II dau eu din cand in cand pentru ca nu prea ii place sa dea cu dintii de adapatoare.

Numai bine!

Alina

Avatar utilizator
RBF
Initiat
Initiat
Mesaje: 31
Membru din: 01 Mar 2009, 01:40
Localitate: Oradea
Contact:

Ford

Mesajde RBF » 04 Iun 2009, 16:00

Ingerasul meu pe nume Ford, prea ocupat cu chitaitul dimineata devreme, n-a avut timp sa invete de la fratiorul lui, Magellan, cum se bea apa. Prin urmare, iata-l pe tatic chinuindu-se sa-l initieze in tainele adapatului. :idea:


Imagine

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Mesajde ZuzuBelleMel » 04 Iun 2009, 18:50

Betziva mea mika :lol:
Imagine
Intotdeauna Bellutza a fost cea mai bautoare din cei 3. :tease: N-am mai baut de cateva luni apa, dar de cateva saptamani, de cand au dat caldurile peste noi, am auzit dintr-o data tronca-tronca in spatele meu. :lol: Era ea, troncanind din bilutza. Bea si cate 5 minute fara oprire uneori. :up2: Copilu' meu ori nu stie, ori nu-l intereseaza apa. :lol: :shock:
Nu va vom uita niciodata, Bellutza si Zuzu! :(

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 05 Iun 2009, 19:25

Pufi la adapatoare
Imagine
Micutul meu nu stia sa bea apica cand l-am adoptat,incetul cu incetul dandu-i cu tevusca pe la gurita a simtit gustul apei iar acum bea singurel,apuca de tevusca cu dintisorii si roteste cu mare zor biluta,nu face mult zgomot poate unde suntem la inceput speram pe viitor sa ne trezeasca din somn zdranganind la biluta asemeni fratiorului sau Mishulik
Ultima oară modificat 14 Iun 2009, 22:08 de către silvia, modificat 1 dată în total.
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6

Avatar utilizator
daizzy13
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2009, 17:15
Localitate: Fetesti
Contact:

Mesajde daizzy13 » 07 Iun 2009, 13:40

Ciufy insetatu'
Imagine

Buna eu sunt Ciufy, si abia mi'a adus mami adaptoarea pentru apitza :tease: . Noi nu stim sa bem apa singurei din adaptoarea agatata in cusca ci doar de la mami, dar noi suntem baieti destepti si curajosi si o sa invatam curand :smile: .
Ea s'a gandit sa ne faca curiosi, punand pe ciocul adaptoarei niste castravete dar noi tot nu vrem sa bem singurei.
☺♥✿♥☺ C★ufy ღ P★xy ღ M★cky ☺♥✿♥☺

Avatar utilizator
body
Membru
Membru
Mesaje: 279
Membru din: 19 Feb 2009, 21:53
Localitate: Alexandria

Mesajde body » 08 Iun 2009, 22:00

tupilik

Imagine
eu sunt setila sau asa mai imi spune tati deoarece eu beau apik multa,in anotimpul calduros tati ne schimba apica de 2 ori pe zi,mai intai spala adapatoare cu otet de mere si apoi teava de metal o curata cu un betisor de urechii...si atunci apa nu este nici calda si nici cu bacterii
va poopa miky,piti,cuky,coco,kity.........si bogdan.... si dincolo de nefiinta micutza saby

icepick
Initiat
Initiat
Mesaje: 42
Membru din: 12 Apr 2009, 15:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Porcky

Mesajde icepick » 11 Iun 2009, 22:22

Porcky




aici este porcky in aer liber atent supravegheat,cu apica la discretie,spre care se indreapta de care ori simte nevoia.apa o schimb chiar si de 2 ori pe zi daca e nevoie,mai ales in zilele caniculare,spaland foarte bine recipientul.dupa cum se observa nu este in soare si
nu stam mai mult de 30 de minute,cat sa ne dezmortim si noi labutele:)

Avatar utilizator
adeline
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 17
Membru din: 16 Mai 2009, 01:49
Localitate: bucuresti

Adeline

Mesajde adeline » 14 Iun 2009, 01:06

Gata,in sfarsit mi-am dat seama cum sa pun pozica aici.Imi cer scuze ca nu am putut pune din prima,dar cu putin ajutor am reusit.,multumiri Silviei

Porcutza mea Scumpik nu prea bea apa asa des,inca nu e foarte cald in apartament.
Eu ii schimb apa de 2 ori pe zi,dimineata si seara,ii spal adapatoarea cu apa si otet si clatesc bine dupa.

Imagine

Avatar utilizator
ralucablonda
Membru
Membru
Mesaje: 167
Membru din: 21 Dec 2008, 01:28
Localitate: Baia Mare

Mesajde ralucablonda » 15 Iun 2009, 23:29



buna eu sunt zuzu...cel ce bea apuca...si cel de langa mine e prietenul meu cel mai bun Miky.Dupa cum se vede,cand suntem iesiti la plimbare mamica vine cu apuca dupa noi nu cumva sa fie sete.Apa lu' mami e tare buna si spala adapatoarea cu apa si otet si intodeauna avem apa proaspata :hearts:


Înapoi la “Concurs lunar de fotografie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori