Ciucurel

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
exces
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2009, 16:40
Localitate: bucuresti

Mesajde exces » 18 Apr 2009, 17:03

mmm... mereu v-am citit, dar e prima data cand m-am gandit sa-mi fac cont... si asta pentru ca imi dau seama ca , poate, doar voi m-ati intelege cat de mult am iubit un purcelus... a stat langa mine 7 ani... in care a facut numai prostioare de care sunt mandra... il chema Ciucurel si a murit pe 10 martie la mine in brate.. parca mi-a zis ... ia-ma in brate ca trebuie sa mor... toti zic... era timpul... era batran... si ce? nu e un motiv.. il iubesc...si inca ii mai simt mirosul si ii aud glasul.. simteam nevoia sa ma descarc undeva... undeva in care sa fiu si inteleasa... nu considerata nebuna... atasez 3 poze... ca idee...ca el era mai mult de 3 poze... era un sfert din inima mea... e greu... acum in locul lui sta o poza... te iubesc ciucurel...


Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 18 Apr 2009, 17:13

imi pare rau de porcutul tau
aici gasesti intelegere, pt ca si noi iubim porcutii ca disperatii
te-am ajutat D-zeu sa fi cu el cand a trecut podul curcubeu

am o propunere
sa rogi moderatorul sa mute mesajul tau la albumul memorial
acolo e o lumanare care arde vesnic pt cei ce nu mai sunt cu noi

Avatar utilizator
Crissi
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 1200
Membru din: 05 Oct 2008, 19:00
Localitate: Mioveni
Contact:

Mesajde Crissi » 18 Apr 2009, 17:28

Ce rau imi pare ! Se vede ca era foarte nebunatic , dupa poze.
Acum el te iubeste si este fericit in Rai.
:X:X Tessy and Chaby :X:X

Avatar utilizator
exces
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2009, 16:40
Localitate: bucuresti

Mesajde exces » 18 Apr 2009, 18:15

asa este... ma iubeste...

multumesc!



p.s. rog moderatorii

deedee
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1289
Membru din: 14 Oct 2008, 14:40
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde deedee » 18 Apr 2009, 21:25

imi pare foarte rau pentru el
dar in acesti 7 ani el a fost animalutul tau iubit
si amintirea lui va ramane mereu in sufletul tau
ceea ce e normal

era foarte dragut,un scump :kiss:

icepick
Initiat
Initiat
Mesaje: 42
Membru din: 12 Apr 2009, 15:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde icepick » 18 Apr 2009, 21:40

m-a emotionat foarte mult mesajul tau.iti inteleg durerea si ma gandesc cu groaza la ziua in care Porcky o sa ma paraseasca si inteleg prin ce treci.suntem alaturi de tine.

Avatar utilizator
exces
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2009, 16:40
Localitate: bucuresti

Mesajde exces » 19 Apr 2009, 09:46

e cumplit de greu... poate daca mai aveam 2-3 era mai usor... dar asa... doar cu el... dormea cu mine in camera... si daca cumva ma punea sfantul sa ma mut de pe stanga pe dreapta...incepea recitalul :D ... acum... ma tot mut... poate poate...ma mai cearta ...
tata mereu zicea ca mai bine cresteam o vaca... ca tot atat mananca :)) a fost iubit si el stie ... primii 4 ani a fost liber prin casa... i-a ros lu` mama covoarele :)))))))))))) cablurile... adunam tone de cacarez ...

nu ma asteptam ca un suflet atat de mic sa provoace atata suferinta... a trecut 1 luna si tot la el ma gandesc... asta e...

a avut toata noaptea Lumina Sfintelor Pasti... Ciucu.. acolo dupa curcubeu ai multi prieteni... si aici sunt eu.

p.s. ma mai duc pe la pet shop-uri... poate se reincarneaza si ma astepta undeva... sper si eu...

Paste Fericit... si sa va bucurati de micile comori...sunt nepretuite!

Avatar utilizator
Anacarina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 128
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Alexandria, Teleorman

Mesajde Anacarina » 29 Apr 2009, 15:19

imi pare rau pt. pierderea suferita. a fost un porcusor foarte frumos si cred ca te-a iubit si te mai iubeste si acum chiar daca e pe celalalt taram :cry: :cry: :( :(
Anacarina

Avatar utilizator
olimpia.craciun
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 839
Membru din: 24 Apr 2008, 09:46
Localitate: Alexandria

Mesajde olimpia.craciun » 29 Apr 2009, 15:53

p.s. ma mai duc pe la pet shop-uri... poate se reincarneaza si ma astepta undeva... sper si eu...


Am lacrimi in ochi, citindu-ti cuvintele...
Desi nu am trecut prin pierderea unui sufletel atat de angelic, cred ca inteleg ce durere sfasietoare trebuie sa ai in inima... condoleante...

...sper sa am parte de copiii mei cat mai multi ani (daca s-ar putea si 100 de ani)
Oly, Puffy, Tuppy si Chicken
aaaaa, si tati Petrut

Avatar utilizator
exces
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2009, 16:40
Localitate: bucuresti

Mesajde exces » 05 Mai 2009, 16:51

multumesc pentru cuvinte ...voua ...ca ma intelegeti...

e greu... era o pisicuta afara..micaaaaaa... mieunaaa... si zic sa o iau acasa... i-am dat laptic... si dormea... stateam sa ma uitam la ea...sa vad daca cumva e ciucurel reincarnat...daca s-a intors la mine sub alta forma... peste tot il caut... nu e :|

si stiu sigur ca o sa se intoarca... astept sa vad cum si cand :roll:


sa fii fericita langa ei... ca te iubesc enorm... profita de fiecare secunda :)

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

Mesajde jaded2death » 05 Mai 2009, 17:09

Ioana, cei 7 ingerasi : Biluta, Piticul, Guralivul, Monstruletul, Grasanul, Bondocelul, Busu si dinamic duo : Zorro si Jacky ! :heart:

Avatar utilizator
exces
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2009, 16:40
Localitate: bucuresti

Mesajde exces » 06 Mai 2009, 17:17

uff... sper sa ajung si eu asa

Avatar utilizator
fiore6
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 131
Membru din: 13 Mar 2009, 09:09
Localitate: Braila

Mesajde fiore6 » 09 Mai 2009, 00:08

nu stiu daca sufletele se reincarneaza, dar cert e ca dragostea lor ne insoteste mereu oriunde am merge. cata durere pt cel care ramane in viata si cauta mereu un semn de la cel care nu mai e. dar ganditi-va putin...chiar nu simtiti caldura ce va inconjoara inima cand va ganditi la cel ce v-a parasit ? acea caldura este dragostea, iar ea ramane in inima voastra pt totdeauna. deci nu mai cautati ceva ce nimeni nu va poate lua, ce va apartine doar voua si nicicand nu va disparea, e acolo, in sufletul vostru.
"Nu lasa visele sa piara pentru ca, daca visele mor, viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare."

Avatar utilizator
exces
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2009, 16:40
Localitate: bucuresti

Mesajde exces » 09 Mai 2009, 10:04

frumos ai zis... si-l simt si stiu ca e langa mine... dar vreau sa-l tin in brate ..imi lipseste el..fizic... sa-l aud cum vorbeste... cum se rasfata... si pentru asta l-am visat aseara... stateam pe un balcon la etajul 9... si l-am vazut in gradina... se plimba... am fugit cat am putut pe scarile alea... si am ajuns.... statea intr-o groapa..usor sapata...l-am luat in brate, l-am pupat... l-am strans... si stiti cum e in vis... il simti... l-am dus acasa... si i-am dat drumul...liber.. intre timp a venit o vecina si m-am trezit...
l-am simtit... ma iubeste... ma bucur ca desi este in minunatiile paradisului... nu m-a uitat si mai trece din cand in cand ... in visul meu.. sa-l simt

sunt fericita ...azi! te bex ciucurele....

Avatar utilizator
eva_eve17
Membru
Membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Apr 2010, 16:56
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde eva_eve17 » 10 Aug 2010, 06:38

daca as visa-o si eu pe Linka :cry: Mi-e tare dor de ea......
Imi pare fff rau pentru porcutul tau..stiu cum e..eu am trecut prin asta de 3 ori,dar am suferit foarte tare..mi-au zdrobit inima :(
Din iubirea raposatilor Cipy si Cappuccino a iesit Tommy,un porcusor de 2 anisori,pe care nici nu-l asteptam(sa se nasca)..a venit asa...ca prin minune!
si culmea ca s-a nascut la scurt timp dupa ce a murit taica-su.. :cry:

Nu prea il iubeam eu asa...sa-l sufoc pe Tommy, dar acest Forum si oamenii de aici mi-au aratat adevarata fata si atitudinea fiecarui porcusor,pentru ca fiecare porcut e deosebit in felu lui
Acum chiar il iubesc si il tin in brate pe Tommy,uitandu-ma la el ii vad pe Cipy si pe Cappuccino..Linka mi-a ramas in suflet,numaru unu pentru totdeauna.....
Dupa ce se va duce si Tommy(tarziu..sper) nu-mi voi mai cumpara niciodata vreun porcusor..sau daca imi voi lua,voi cumpara unul identic cu Linka(blanita,culori etc..)
~~~ Iubitor oficial de porcuti :3 ~~~


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori