Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
tzutzi_porcusoara
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 99
Membru din: 22 Feb 2009, 04:37
Localitate: Bucuresti

Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde tzutzi_porcusoara » 05 Iun 2013, 22:14

Astazi dupa 5 ani si 5 luni mititica mea, Tzutzi, s-a dus in ceruri. :cry: Am plans de m-am umflat pana acum. Surioara ei Jamby e tristuta rau, rau. Am inmormantat-o pe un camp verde langa lac. Cu siguranta s-ar fi bucurat acolo si daca ar fi fost in viata. :cry: Am zis sa va impartasesc si voua din suferinta mea pentru ca doar un stapan de porcusori poate intelege ce simt acum... Sa te odihnesti in pace mitico! Mami te iubeste mult!

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde Allma » 05 Iun 2013, 22:21

Imi pare rau :cry:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde adelinatache » 05 Iun 2013, 22:35

Imi pare rau.....Ai grija de tine!
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde Gemon » 06 Iun 2013, 11:13

Suntem alaturi de tine. :(

Imagine Imagine

Avatar utilizator
tzutzi_porcusoara
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 99
Membru din: 22 Feb 2009, 04:37
Localitate: Bucuresti

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde tzutzi_porcusoara » 06 Iun 2013, 13:04


Avatar utilizator
Alexandra-Mihaela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 137
Membru din: 23 Mai 2013, 16:10
Localitate: Bucurest/Militari

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde Alexandra-Mihaela » 06 Iun 2013, 13:41

Vai de mine! Nu pot sa cred. Dumnezeu sa te odihneasca in pace Tzutzi! :smelling: Tzutzi va fi mereu alaturi de tine, chiar si din Ceruri. Imi pare nespus de rau. Exact asa sunt si eu cu Mimi. O tin in bratze si ma uit la ea in fiecare minut. Sincer regrete pt. Tzutzi! :noway: :cry: ~X( :kiss:
Mimi va ureaza ,,Uiiiii,uiiiii,ui,uiii!'' insemand : ,,Sanatate porcusorilor vostri!'' :)

Avatar utilizator
Moni
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 13 Iun 2013, 15:48
Localitate: Bucurest/Militari

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde Moni » 13 Iun 2013, 16:07

Ooofff! Imi pare tare rau! :(
I love you, Rocky! :)

Avatar utilizator
LoveGuineeaPig
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 26 Dec 2014, 17:50
Localitate: Botosani

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde LoveGuineeaPig » 27 Dec 2014, 15:40

Chiar daca nu mai e printre noi, Tzutzi o sa te viziteze in vise sau vedenii!Va ramane in amintirile noastre si te rog nu mai plange pentru ca TZUTZI TE PAZESTE DE SUS,CHIAR DACA NU O VEZI!

DenisaWuinner
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mar 2015, 15:50
Localitate: Cluj

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde DenisaWuinner » 22 Mar 2015, 08:28

Ce pacat !!! Nu mai plange !!! Si eu am patit asa cu un caine am simtit calumea nu mai exista , ca nu mai are rost sa traiesc si chiar daca am altul nu il poate inlocuii pe cel pierdeut ! ~X(

KittyBella
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 12 Feb 2017, 23:47
Localitate: Targu-Jiu

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde KittyBella » 13 Feb 2017, 11:29

pp :cry: Sunt foarte trista in seara asta a murit purcelusa mea Kitty mi-a frânt inima a murit mângâiat pe frunte si parca închidea ochișorii parca era linistita...poate ma lămurește si pe mine cineva a început acum 5 zile nu mai musca bine din alimente dar mesteca bine .am fost la veterinar vineri i s-au tăiat incisivii dupa care nu mai musca deloc...dar bucatele lungi si fin tăiate le mesteca in spate si papa mult ....parca era mai vesela ieri seara țopăia a mâncat astăzi la fel ne gândeam ca e ok si i trebuie un pic de timp sa isi pileasca bine incisivii... in seara asta coșmar am auzit un zgomot in cușca si cand am alergat am găsit-o intr-o dunga se zbătea....am luat-o in brațe si a început sa devină moale moale dar mai respira....fratele meu o ținea in brațe si eu o mângâiam pe frunte ....a mai avut o tentativa de zbătut dar nu mai avea putere parca a căscat un pic gurita de vreo 3 ori parca și-a dat duhul si cand am lăsat-o jos pe covor in prosopel a ramas cu ochii deschiși... :cry: :cry: :cry: :cry: nu mai respira si nu i mai bătea inimioara....am stat asa cu ea vreo 50 de minute dupa care am decis in ciuruita ei cu talaz fan si palete sa o îngropăm.....ne-a frânt inima si cred ca nu o sa imi treacă curând parca imi este camera goală ....acum daca ma lămurește si pe mine cineva....ce o fi avut daca asa dintr-o data s-a zbătut dupa care a devenit moale si in 10 minute a murit??? Ma gândesc numai la ea cat de scumpa era si o mancacioasa.....

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde Gemon » 13 Feb 2017, 13:00

Suntem alaturi de tine. :cry:

In astfel de situatii cauza mortii, in absenta autopsiei nu se poate sti, neavand suficiente informatii nimeni nu ar putea stabili ulterior, multe boli avand simptome asemanatoare celor descrise de tine.
Ne pare rau! :(

KittyBella
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 12 Feb 2017, 23:47
Localitate: Targu-Jiu

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde KittyBella » 13 Feb 2017, 13:43

Nici acum nu mi-am revenit plâng într-una eram foarte legată de ea....imi pare rău ca la Tg Jiu nu sunt medici care sa știe despre porcușori...nu au experiența in domeniu este foarte greu...oricum u am sa uit niciodată cum închidea ochișorii cand o mângâia cel putin nu a fost singurică si a primit toata dragostea noastră printre lacrimi :cry: va multumesc pentru susținere

Avatar utilizator
Miki_C
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 90
Membru din: 04 Iul 2016, 15:43
Localitate: Alexandria

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde Miki_C » 13 Feb 2017, 19:31

Imi pare tare rau! :cry: Macar ati fost langa ea si i-ati oferit alinare si dragostea voastra.
Dumnezeu sa o odihneasca!

KittyBella
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 12 Feb 2017, 23:47
Localitate: Targu-Jiu

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde KittyBella » 13 Feb 2017, 23:00

Asa este dar doare doare rău aI a fost prima zi fara ea si plâng de fiecare data cand intru in casa....sufletul de ea câta durere mi-a lăsat lăsat in suflet....

KittyBella
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 12 Feb 2017, 23:47
Localitate: Targu-Jiu

Re: Dumnezeu sa imi odihneasca in pace ingerasa!

Mesajde KittyBella » 14 Feb 2017, 15:01

Îngerașul meu astăzi este a doua zi fara tine si eu tot nu ma opresc sa plâng....imi lipsești atât de mult....inimioara mea a mica sper ca ai trecut dincolo de Podul Curcubeului si ești fericita cu semenii tai....toata viața mea am sa te păstrez in sufletul si inima mea.... :cry: :cry:


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator