Fluturasul Zuzau (Zuzu)

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Fluturasul Zuzau (Zuzu)

Mesajde ZuzuBelleMel » 21 Apr 2012, 21:09

:cry: Nu pot sa cred ca scriu asta, nici nu-mi dau seama cum s-a intamplat...Zuzu (mai avea 2 luni si implinea 5 ani) tocmai a murit... :cry: :cry: :cry: Infarct, sau oricum ceva asemanator, legat de inima. S-a intamplat foarte repede, am fugit cu el la spitalul veterinar, dar injectiile care i s-au facut nu au mai avut cum sa actioneze, era prea tarziu, dar totusi au incercat... :cry: :cry:
:worried: Poate voi mai scrie zilele viitoare, sunt prea multe lucruri care mi se invalmasesc acum in cap... :cry: :cry:
Nu va vom uita niciodata, Bellutza si Zuzu! :(

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Fluturasul Zuzau (Zuzu)

Mesajde Allma » 21 Apr 2012, 21:37

Off :( Nu imi place deloc cand gasesc topicuri despre porcusorii trecuti de podul curcubeu, nu pentru porcusori ma intristez, pentru ca stiu ca sunt bine si zburda veseli veghindu-si prietenii de sus, pe mine tristetea stapanilor, cei care i-au iubit si au trait bucurii cu porcinele plecate ma intristeaza.... :( Insa nu ai de ce sa fii asa cum esti, mititelul te vede si nu ii place ca esti suparata doar pentru ca nu il mai vezi....el nu e "mort" inca traieste, in cusca, in sufletul tau, in sufletelul porcinei ce i-a fost alaturi mare parte din viata. Daca asculti cu atentie cand e liniste parca auzi ceva ce nu se poate descrie, e tot acolo, e tot cu tine doar ca sub alta forma, gandeste-te ca a fost un porcusor norocos cat a fost aici, pentru ca a avut parte de dragoste si ingrijire si mult rasfat la care toti porcutii petshopisti sau pur si simplu cu un stapan rau l-ar visa. Sunt alaturi de tine, sper sa treci cu bine peste toata schimbarea asta si sa fii cat mai tare, asa cum sigur isi doreste si el.
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Re: Fluturasul Zuzau (Zuzu)

Mesajde ZuzuBelleMel » 23 Apr 2012, 06:46

:cry: Cat as vrea sa pot privi lucrurile asa, dar partea negativa predomina si nu pot scapa de ea. Poate doar timpul s-o mai amelioreze, cum s-a intamplat cu Bellutza... :cry:
Ma tot gandesc ca in dimineata de sambata am observat ceva la el, se misca, dar nu fugea cum obisnuia el sa faca. A trebuit sa ma duc eu la el sa vad, nu-i e foame, ca nu mai venea in colt de bunavoie, desi de mancat a mancat, doar ca acum imi dau seama ca asta a fost un semn precursor, de care daca mi-as fi dat seama si-as fi fost imediat cu el la vet, nu abia cand am vazut stupefiata ca nu se mai tinea pe picioare, l-am fi putut salva. :cry:
Cusca lui e acum goala si ma doare sufletul, nici n-o pot privi, doar asa, cu coada ochiului...Cand plecam la scoala dimineata, ca acum, obisnuiam sa pun fan si apa in 3 locuri, nu in 2. La fel si cu portiile de mancare. :cry: Am o greutate in piept oribila. :cry: :cry:
Nu va vom uita niciodata, Bellutza si Zuzu! :(

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Fluturasul Zuzau (Zuzu)

Mesajde crisa24 » 23 Apr 2012, 15:49

Sa te odihnesti in pace zuzu, dormind intr-un maldar de fan!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Fluturasul Zuzau (Zuzu)

Mesajde khaos » 23 Apr 2012, 15:57

Condoleante...
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori