Paffy

Un colt al amintirilor
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Re: Paffy

Mesajde Allma » 03 Mar 2012, 16:08

Era ceva foarte foarte nasol....ba era rau si tremura, raspira ciudat si isi dadea ochii peste cap,ba era doar schioapa ba asa ba asa si acum e asa cum e..... :(
Old username: Andreea_Molly

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 03 Mar 2012, 16:10

Andreea, la cum se manifesta, si la cat de repede s-a intamplat totul, nu stiu daca puteai face prea multe pentru ea...
Acum ii e bine si va fi mereu in inima si amintirea ta. Pastreaza momentele frumoase pe care ti le-a oferit cat a fost in viata. Eu asa fac. :)
Roxana si cei doi piticozauri, Pixel & Klaus :), si de undeva de sus, ingerasul Batman.

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 03 Mar 2012, 16:29

Asa e, ma gandesc cu bucurie la cat de bine ne-am distrat si magandesc ca desi a avut viata scurta, a fost o viata buna, daca alta persoana care nu stia de GemOn ar fi luat-o pe Molly si Paffy si fratii ei se nasteau in alta parte intr-o cusca mai mica poate...

crisa24
Cercetas
Cercetas

Mesajde crisa24 » 09 Mar 2012, 18:34

am citit dar nu am scris pana acum, paffy a fost minunata fizic pe pamant,chiar daca a trait putin dar ramane dincolo de curcubeu nemuritoare, ceva viu din ea tot a ramas!
http://www.loveguineeapig.blogspot.com

Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 09 Mar 2012, 19:15

Stiu asta :smile: Acum ma gandesc cu drag la clipele frumoase bucurandu-ma ca micuta a avut o viata sa zicem buna, perfecta nu exista, langa mama ei :smile: Am gasit niste filmulete:

Aici avea 2 zile, cu fratii, daca va uitati cu atentuie undeva pe la mijloc Paffy suge laptic de la Molly :heart:

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 30 Noi 2012, 14:23

Astazi, Paffy ar fi implinit un an de viata, ne-am fi bucurat impreuna...dar uite ca a implinit doar un an de existenta :cry: La multi ani, ingeras! :(

Andraale
Nou venit
Nou venit

Mesajde Andraale » 16 Ian 2013, 22:44

imi pare enoorm de mult pt Pafyy. nu era poarca aia pufoasa si micutza? .. dar.. era cam slabutza:( :cry:

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 16 Ian 2013, 22:50

Ea era Paff :( :
Imagine

Cea mai mica din 5 pui.

khaos
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde khaos » 17 Ian 2013, 11:33

O frumoasa :) Si mereu in amintirea ta.
Roxana si cei doi piticozauri, Pixel & Klaus :), si de undeva de sus, ingerasul Batman.

Andraale
Nou venit
Nou venit

Mesajde Andraale » 17 Ian 2013, 19:38

ce frumoasa era.. :cry: :cry: :cry: :cry:

Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast

Mesajde Allma » 17 Ian 2013, 20:02

khaos scrie:O frumoasa :) Si mereu in amintirea ta.

Asa este. De uitat nu o pot uita, era asa de caraghioasa :heart: Cand mai crescuse si i s-a facut "rozeta" aia pe fata devenise mai amuzanta :love: Totusi nu am auzit de rozete care sa apara dupa nastere...dar asta nu mai conteaza acum :worried: Acum cand ma uit la pozele cu ea zambesc si imi amintesc cum imi intra in maneci, cum imi prindea degetul cu gurita si il tragea cum trage Molly morcovii dupa ea, cum se urca pe Molly in primele zile de viata, cum urla daca o scoteam pe Molly din cusca sau cum popcornea ea :heart: Insa nici clipele urate nu le pot uita oricat as vrea...Imi amintesc si acum ca i-o aratam Biancai pe Webb si deodata vad ca e schioapa, ma uit la piciorut si nu are nimic si brusc isi da ochii peste cap si lesina in palma mea :cry: A lesinat de cateva ori, se trezea in cele din urma, a rezistat o noapte, a 2a zi dar nu a mai rezistat inca o zi, cand m-am trezit dimineata am vazut-o cu burta in sus, piciorusele intinse la maximum si gura larg deschisa ca si cum ar urla lipita de perete si cu Molly dormind langa ea :cry: Imaginea asta o voi avea mereu intiparita in minte... :worried:

Înapoi la “Album memorial”