Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde crisa24 » 02 Aug 2011, 12:25



Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde irena » 02 Aug 2011, 12:59

iti mai poti face cont pe www.photobucket.com
acolo iti poti face album, uploadezi poze, dai click pe poza pe care vrei sa o inserezi, copiezi codul IMG si dai paste in mesajul de pe gemon.

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde Cristina B » 02 Aug 2011, 13:23

Grazie, madame!
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Ralu'
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 31 Iul 2011, 01:01
Localitate: calarasi

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde Ralu' » 03 Aug 2011, 14:59

am trimis pozele....

Ralu'
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 31 Iul 2011, 01:01
Localitate: calarasi

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde Ralu' » 04 Aug 2011, 01:01



http://s1204.photobucket.com/albums/bb4 ... C01278.jpg
am reusit sa fac albumul...el este Flafy

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde irena » 04 Aug 2011, 01:40

ralu, te rog posteaza la topicul potrivit.
pentru poze avem un topic Imagini surprinse. ia uite:
viewtopic.php?f=17&t=475
la acest topic postam cu totii poze cu bestiutele.
e si mai usor de urmarit forumul, daca se posteaza organizat.
iti recomand inca o data sa citesti forumul si site-ul.
iti va fi de foarte mare ajutor, vei intelege si structura forumului ;)

Ralu'
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 31 Iul 2011, 01:01
Localitate: calarasi

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde Ralu' » 04 Aug 2011, 01:44

le-am pus aici pt ca mi-a cerut cristina mai sus...:)....si pe topicul celalat nu mai stiu cine mi-a cerut...

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde Cristina B » 04 Aug 2011, 06:14

Dulcic tare Fluffy! Mare smecherutz, cred eu asa, dupa ciuful de pe posterior :clapping: Si ctesc si ceva gratie ochisorii aia si in dungutza de pe nas! Seamana cu Jim al meu, of-of-of...
Mari manipulatori sentimentali porcutzii astia, ma topesc, nu alta!
Multzam de poze!

PS: Ralu', irena are dreptate! Nici eu nu m-am prins de la inceput, dar acum m-am mai dumirit cum e cu forumurile. De fapt, asta e primul forum la care am participat vreodata si, usor-usor m-am lamurit. Poti sa postezi ce vrei la tema potrivita si apoi, daca vrei, poti sa raspunzi pe topicul initial facand trimitere la topicul nou, sau trimitand mesaj privat persoanei careia vrei sa-i raspunzi. Daca nu, oricum toata lumea vede toate mesajele nou postate, dand click pe "prima pagina" pe "vizualizare mesaje noi".

Pupici la porcutz dupa urechea stanga! :giggle:
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde irena » 04 Aug 2011, 11:12


Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde crisa24 » 04 Aug 2011, 13:19

si ca sa gasesti topicul potrivit dai cautare de sus, te uiti in lista celor ce apar desfasurate cu subiectele ce au legatura cu ce te intereseaza pe tine si scri la cel mai apropiat de subiectul tau...
nu e greu!
e mult pana te obisnuiesti cu forumul si eu am deschis topic nou cand era deja unu existent :wasntme:
si asa vorba irenei gasesti toate informatiile un unul singur


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde Cristina B » 13 Aug 2011, 10:31

Astazi este 13 august. Azi se implineste o luna de cand l-am ingropat pe Jimmy Jim Jim, dupa 3 ani de prietenie intensa, incredere, sanatate impecabila si o moarte pe care nu o merita...

Mi-e foarte tare dor de el, ma gandesc intr-una la el si inca plang cand imi aduc aminte de orice gest mic pe care il facea sufleteul meu drag. Cum se urca pe casuta cand imi auzea vocea, cum se urca in palmele mele cand le intindeam spre el sa-l las pe jos, cum venea chitaind la bucatarie cand auzea ca se deschide frigiderul, cum se urca pe laba piciorului meu , se cuibarea acolo si dormea, sau ma tragea de sosete cautand joaca. Cat de cuminte era si cum ma facea sa ma trezesc in fiecare dimineata zambind, pentru ca primul lucru pe care il vedeam era mutrita lui delicioasa cu doua bilute de onix vesele, stand pe casuta si uitandu-se la mine, asteptand sa ma trezesc...

Inca nu am gasit sensul expresiei "nimic nu e intamplator" sau "totul se intampla pentru un motiv" in ceea ce priveste faptul ca Jim nu mai e. Iar acum sunt convinsa ca vorbele astea sunt relative. Cred ca singurul adevar absolut pe lumea asta este acela ca "TOTUL este relativ".
...pentru ca nu pot accepta ca soarta sa te pedepseasca atat de crunt numai pentru ca "exista o explicatie". Nu cred ca Dumnezeu l-a luat pe Jim la el numai pentru ca eu sa-i pot adaposti pe micutii din Otopeni. Nu cred, e prea mult, prea crud, nu poate justifica nimic o astfel de tragedie. Putea sa se intample orice altceva, soarta putea sa gaseasca orice alta "strategie".

Si nu sunt mai linistita acum. Sunt la fel de suparata si plang la fel de mult. Alaltaieri m-am dus la piata si oamenii m-au intrebat ce face ala mic. Am plans de la piata pana acasa, carand sacosele cu legume pentru cei doi micuti noi. Mergand de la lift spre usa, ma rugam la Dumnezeu sa fie un vis urat, sa ma trezesc odata din cosmarul asta si sa-l vad pe Jimmy venind inaintea mea cand deschid usa. N-a fost asa, nici de data asta. Am gasit in schimb 4 ochisori de onix care se uitau curiosi la mine. Le-am dat papica si am plans...si am plans...cum plang si acum.

N-am sa ma opresc niciodata sa-l caut pe Jimmy. Trebuie sa fie pe undeva si trebuie sa-l gasesc. Trebuie sa ne regasim din nou si sa continuam de unde am fost intrerupti.



Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde Lili » 13 Aug 2011, 10:41

Fara cuvinte. Doar :cry:.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde irena » 13 Aug 2011, 11:38

se pare ca eu plang alaturi de tine.... nici nu stiu ce sa zic...
orice ti-as spune acum, nu te va ajuta.... iti spun doar ca sunt
alaturi de tine si sper sa conteze...

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde crisa24 » 13 Aug 2011, 16:45

uneori e mai bine sa plangi sa te descarci, ajuta iti revii mai usor chiar daca plangi de zeci de ori.
Cristina fi tare si gandeste-te ca asta a fost soarta lui, pentru mine pusu, cu toate ca ma repet a fost unic, pentru ca a fost singur si a depins
de mine de afectiunea mea, de dragostea mea..........de tot.........si mi-a aratat dragoste in doar cateva luni alaturi de mine.
eu una stiu ca pentru el nu era placut dar asa a crescut singur si nu a suportat pe nimeni
imi e foarte dor de el, nici unul nu va fi la fel si tu Cristina sti, FA CE ITI SPUNE INIMA CA E BINE, TU ESTI O FATA SENSIBILA SI CU SUFLET MARE.
Te pup criss!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Va rog sa-mi spuneti unde am gresit

Mesajde biancadumy » 13 Aug 2011, 18:00

Vai,ce seamana cu Yoyo al lui Lili :(
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori