Ingerasul meu

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
ganu_andreea
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 17 Iul 2010, 15:19
Localitate: bucuresti

Ingerasul meu

Mesajde ganu_andreea » 23 Iul 2010, 17:52

In dimineata asta mi-am pierdut sufletelul... a fost bolnavior in ultima saptamana. avea 4 anisori si era cel mai deosebit purcelus din lume, il iubeam tare mult chiar daca uneori il neglijam si de multe ori plecam din oras si ramanea cu mami. Dutzelu a avut incredere in mine de la inceput, din prima clipa in care l-am primit de la iubitul meu mi s-a cuibarit in brate si niciodata nu s-a ferit de mine... era micut si la pieptul meu se simtea in siguranta. nu am crezut ca un purcel te poate iubi asa. ma simt vinovata ca nu i-am luat un fratior, dar cand am aflat cat bine le face el era deja mare si mi-a fost teama ca nu va accepta un fratior. In ultimile zile am stat numai langa el... i-am promis ca-i voi lua un fratior, dar in zadar sufletelul lui nu a rezistat. mi se rupe inima cand ma gandesc cum tipa cand domnul doctor ii facea injectii insa era singura sansa sa se faca bine. Am crezut sincer ca va scapa, nu am vrut sa cred ca doctorul avea dreptate gandindu-se ca are ciroza hepatica; acum insa inclin sa cred ca a avut dreptate. L-a 9.00 m-am dus din pat direct la el, mi s-a parut ca sta prea pe o parte, l-am luat in brate si i-am vazut buzele vinetii. Atunci am stiut ca-l pierd, am plecat intr-un suflet spre doctor, dar in statia de tramvai a respirat pentru ultima data. sunt recunoscatoare insa ca a murit la pieptul meu si nu singur intr-un colt al custii. daca as fi stiut l-as fi vegheat toata noaptea. L-am ingropat a fost atat de greu. Se auzea rasunator pamantul cazand peste trupusorul lui. A fost cel mai frumos purcel din lume, acum va fi cel mai frumos ingeras. A fost iubit, atat de iubit pana si cu motanelul se intelegea bine: deiu, pisoiul se urca pe cusca lui, iar el se ridica in doua labute sa-l miroasa; iar cand aveau ocazia se atingeau nasuc de nasuc. A fost un baiat tare curajos, insa cred ca azi i-a fost tare frica. I-am spus sa nu se teama ca sunt langa el, sa lupte pentru mamica lui dar bietul meu sufletel nu a putut... de azi raman doar pozele cu el si camasuta mea de noapte care miroase a el. Simt ca nu a avut o moarte fulgeratoare ca sa se poata bucura din nou de ingrijirile primite cand era un puiut plangacios care se scarpina pana la sange din cauza unei ciuperci si cu care mamica lui statea non-stop. Din fericire fiind vacanta mi-am putut petrece aceasta ultima saptamana doar langa el... acum bratele mele sunt pustii. Somn usor scumpul meu!

Scongsy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 53
Membru din: 07 Mai 2010, 11:44
Localitate: Bucuresti

Mesajde Scongsy » 23 Iul 2010, 20:51

imi pare rau si mie pt pierderea ta. Stiu ce inseamna :cry:

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 23 Iul 2010, 21:33

ganu_andreea ,
Multi dintre noi am pirdut la un moment dat un animalut drag :( si din pacate sufletul ne poate fii alinat doar de amintirile placute ... De multe ori si acestea dor . Sunt zile in care imi doresc sa imi stearga Dumnezeu pana si amintire acelea , ca sa nu mai plang dupa ei ... E foarte greu sa uiti...Eu si acum mai povestesc de Bulgaras , desi nu m-am bucurat de el decat o luna si 2 zile ... Sincer iti spun ca iti inteleg durerea , e al naibii de mare si orice ar spune oricine ... nu poate schimba asta !
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
ganu_andreea
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 17 Iul 2010, 15:19
Localitate: bucuresti

Mesajde ganu_andreea » 23 Iul 2010, 21:41

va multumesc pentru gandurile bune! sa va bucurati mereu de porcutii vostrii cat m,ai mult posibil. eu azi regret clipele in care ma uitam la el cum ma striga si ii spuneam: mami are putina treba ne jucam apoi; de fiecare data astepta cuminte sa termin treaba si sa il iau in pat. acum realizez ca treaba era o prostie... mi-a dor de el.
am incercat sa pun poza cu el dar nu reusesc.... daca ma poate invata cineva...
multa sanatate porcutilor vostri.

Avatar utilizator
ganu_andreea
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 17 Iul 2010, 15:19
Localitate: bucuresti

Re: Ingerasul meu

Mesajde ganu_andreea » 08 Aug 2011, 21:27

A trecut mai mult de un an imi e dor de tine DUTI... credeam ca durerea trece nu e asa nici pana in ziua de azi nu am reusit sa ma uit la un purcel fara lacrimi in ochii.
Dutica si azi ma gandesc la tine!

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Ingerasul meu

Mesajde Lili » 08 Aug 2011, 21:45

Abia acum ti-am descoperit povestea trista si mi-au dat lacrimile citind-o. :(
Sa se odihneasca in pace ingerasul tau... :cry:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Ingerasul meu

Mesajde crisa24 » 11 Aug 2011, 13:13

am vazut tarziu postul, imi pare rau pentru micutul tau, stiu cum este, este groaznic, eu cand citesc aici ma ia plansul si traiesc din nou ultima clipa petrecuta aproape de regretaul meu purcelus! :cry:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
ganu_andreea
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 17 Iul 2010, 15:19
Localitate: bucuresti

Re: Ingerasul meu

Mesajde ganu_andreea » 07 Aug 2012, 16:23

Dutelu vreau sa stii ca nu te-am uitat.... esti peste tot. nimic si nimeni nu te va putea inlocui vreodata! mami te ubeste mult
Dutica si azi ma gandesc la tine!


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori