Medici veterinari - Ploiesti

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri

V-a fost de folos medicul veterinar atunci cand ati mers cu porcusorul ?

Da
25
58%
Nu
6
14%
Uneori da, alteori nu
12
28%
 
Voturi totale: 43

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde roseta.stoned » 22 Sep 2011, 13:44

Da, mi-a zis Crisa ca au fost recomandati de catre cineva din Marea Britanie. :smile:
Fain!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde crisa24 » 06 Apr 2012, 17:33

este un cabinet veterinat pe langa teatru cine stie zona ne va spune exact si cum se numeste, din cate citesc mai sus se numeste vet clinic, care recomanda pentru tratarea micozei fara sa vada porcul, presupun ca este un asistent ceva, fara minte si ca nu toti or fi la fel, dar daca nu sti nu te baga:

-raderea completa a porcului
-si aplicarea imaverolului:din 2 ml care a zis ca este suficient sa se aplice de 2 ori pe zi/timp de 5 zile consecutiv...
-spun ca nu beau apa, sa nu li se mai dea
-ca pe unde este ud talasul nu este pipi este apaaaa

presupun ca de medicamete interzise habar nu au, este atat de rau ca in tara nu avem si pentru noi minoritatea nostra a celor cu porcusori medici care sa invete un pic mai mult.....


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

mm_onutza
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 17 Apr 2009, 19:59
Localitate: Ploiesti

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde mm_onutza » 19 Mai 2012, 13:40

Eu am fost la Dr. Cristian Alexandrescu, pe Str. Stadionului si am fost foarte multumita..a fost foarte atent cu porcusorul si l-a calmat de fiecare data cand a vazut ca se agita. pe langa asta, mi-a explicat exact ce medicamente ii va administra, pentru ce sunt si mi-a aratat eticheta lor. Daca ar fii sa recomand un medic din ploiesti doar pe acesta l-as recomanda..am mai fost cu porcusorii mei pe Str. Marasesti, e un cabinet aproape de intersectia de la Ceoceanu, Pro Plan se numeste...mi-au tratat porcusorii de alergie cand ei aveau raie..starea lor s-a agravat dar nici macar nu aveau ivermectina injectabila sa le faca..doar le-a pus picaturi..apoi am fost cu ei la cabinetul de langa caragiale unde i-a tratat doctorul Bucur pentru raie..ca asta s-a dovedit a fi in final..cand am fost cu unul din ei pentru un abces l-am nimerit pe dr similache sergiu, de care se mai plangea cineva pe aici..care i-a facut un antibiotic si antiinflamator fara sa stie sigur daca are abces..nici nu s-a uitat la dintii lui..m-a intrebat cati ani are si a zis ca daca au inceput sa ii apara galme si alte chestii e pe duca cu alte cuvinte...cand porcusorul meu are 4 ani.
Sper sa ii priasca tratamentul de la dr. Cristian Alexandrescu, oricum a parut cel mai pregatit sa trateze porcusori!

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Ploiesti

Mesajde FlorinG » 23 Iun 2012, 12:20

ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

anne_Mary
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2012, 09:55
Localitate: ploiesti

Re: help!

Mesajde anne_Mary » 23 Iun 2012, 12:29

Doctoru e Laurentiu Ispas... Am fost si la cel de pe teatrului si acolo mi,a omorat un hamster si un catel deci nici acolo nu te sfatuiesc... Nu stiu poate ca era grav ce avea porcusoru meu si de aia s,a intamplat asa .... A si era singuru meu porcusor nu stiu de unde aveti ideea ca mai am 4 ? Oricum sunt cele mai iubitoare animale ... Dormeam cu el si se baga in sufletu meu... Era foarte scump si a fost si primu meu porcusor... Oricum rar doctorii carora sa le pese de animalute si de ce se intampla cu ele... Ma oftic ca nu m,am interesat mai devreme de toate si poate il aveam si acum...
Si aseara vroiam sa va ascult sa ii dau picaturi si ce mi'ati mai spus insa ma gandeam sa nu se bata cap in cap cu antibioticele si cu ce ii daduse doctoru si imi era frica ... Ms mult pentru tot si scuze daca am zis ceva ce nu trebuia...

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: help!

Mesajde FlorinG » 23 Iun 2012, 13:57

ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

anne_Mary
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2012, 09:55
Localitate: ploiesti

Re: help!

Mesajde anne_Mary » 23 Iun 2012, 14:32

Sincer din Ploiesti din propria experienta iti spun ca pentru animalute mai mici cum ar fi hamsteri porcusori etc nu e nici un doctor bine pregatit... Si cand te vede careva cu porcusor sau hamster deja e ceva de genu hai ca scap repede si de asta si trecem la urmatoru... sau daca nu e ceva de genu.. hmm oricum nu imi iese cine stie ce profit da hai sa ii mai raspund si la intrebari.. Nu stiu ce sa iti zic dar Laurentiu Ispas nici macar nu sta pe la cabinet mai mult sunt asistenti care daca ii intrebi ceva sar de fund in sus... sau e ceva de genu stiu eu ce fac... Deci nu stiu cum gandesc doctorii din ziua de azi de aceea am si incercat sa ma chinui sa il fac pe asta mic bine eu acasa ... da aia e.. Si oricum sa te duci acolo si sa tipi la ei sau sa te impui cand ei urmeaza sa iti consulte porcusoru sau alt animal crede'ma ca nici asta nu e bine... Eu zic sa fii atent cu animalutele si sa nu ai nevoie de doctori..

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: help!

Mesajde FlorinG » 23 Iun 2012, 15:17

Linkul duce catre un post de al meu unde am zis de cativa medici din Ploiesti. Sunt foarte putini bine pregatiti in toata tara. Important e sa gasesti pe cineva care e dispus sa te asculte, sa studiese impreuna cu tine si sa recunoasca daca e depasit.
Ar fi fost bine sa tina totul de cat de atent sunt eu.
ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

anne_Mary
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2012, 09:55
Localitate: ploiesti

Re: help!

Mesajde anne_Mary » 23 Iun 2012, 15:26

Am citit ... asa e cum ai zis si tu despre Doctorul Laurentiu si despre VetClinic... nu stiu momentan multa sanatate porcutei si sa nu ai nevoie de asa ceva.. Oricum la vetclinic de doctorul Nicolae numai diplomele ce sunt de el si alea cumparate si banii multi pe care ii cere pentru orice lucru minor... Ca sa nu zic cand era catelusu meu bolnav (l'a calcat masina) el dupa ce l'a operat il pusese in aceeasi camera cu o pisica moarta lasata intr'o cutie... deci niste conditii ce sa mai.... a da si catelusu a murit ca deh l'a anesteziat de 2 ori si asta dupa 5 zile de stat saracu nemancat pentru ca in prima faza mi'a spus ca nu are nimic...

elenastonem
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 20 Iul 2012, 10:30
Localitate: Mizil

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde elenastonem » 31 Iul 2012, 20:51

Am si eu o intrebare... Stiti cumva daca veterinarul de pe Stadionului poate pili dintii porcusorilor?

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde FlorinG » 31 Iul 2012, 21:05

Eu nu stiu sa iti zic daca poate sau nu. Mai bine suni si zici ca vrei cu doctorul si intrebi. Eu cred ca iti va spune sincer daca se pricepe sau nu.
Doctorul e: Dr. Cristian Alexandrescu.
Ploiesti
Str.Stadionului nr.11
Cod 100173
Tel. 0344 110 670
Email: vetalvet@vetalvet.ro
ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde BuluC » 31 Iul 2012, 21:06

Eu ma duc mereu la acel doctor, dar, din pacate, nu am avut niciodata nevoie de pilire a dintisorilor. Cel mai bine ar fi sa dai un telefon la cabinet si sa intrebi. Doamna care raspunde la telefon (aproape) mereu este chiar sotia domnului doctor Alexandrescu, din cate stiu eu si sunt sigura ca iti va raspunde sincer.
Uite aici numarul de telefon: 0344110670. Daca nu ma insel, cabinetul se deschide la ora 9 si poti sa suni atunci. Pupici :love:

P.S. Scuza-ma, Florin, nu am vazut ca ai postat inainte :smile:
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

elenastonem
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 20 Iul 2012, 10:30
Localitate: Mizil

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde elenastonem » 31 Iul 2012, 21:20

Va multumesc mult de tot :worried: .

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde BuluC » 31 Iul 2012, 21:24

N-ai pentru ce! :smile: Eu si porcul din dotare iti tinem pumnii si labutele stranse si speram sa auzim vesti bune maine. :love:
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

elenastonem
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 20 Iul 2012, 10:30
Localitate: Mizil

Re: Medici veterinari - Ploiesti

Mesajde elenastonem » 31 Iul 2012, 21:49



Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori