Medici din Iasi

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
Avatar utilizator
anamariawsz
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2009, 18:58
Localitate: Iasi

Mesajde anamariawsz » 26 Mar 2009, 23:35

chiar ducem lipsa de veterinari care sa se priceapa la pufosii astia mici...

am fost azi la un cabinet veterinar in alexandru sa il intreb pe doctor ce are nyuszi. credeam ca are capuse pt ca vazusem niste chestii mov in piele ...m-am speriat si am fugit repede la veterinar... se uita el si imi zice ca are si in partea cealalta la fel si asta inseamna ca sunt 2 mameloane, deci e fata ... nah... ajung acasa si citesc pe forum, ma uit la poze si vad totusi ca are sex masculin... ma gandesc bai ce naiba?! o fi un hermafrodit porcu asta... apoi citesc pe forum (noroc de voi) ca de fapt si baietii au mameloane... iar pozele mi-au confirmat ca e baiat
... concluzie : am sa aplic testu asta si pe alti doctori.. daca imi zic si aia ca e fata... e klar ca nu trebuie sa mai calc pe la ei...

Avatar utilizator
silkeyes
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 498
Membru din: 27 Feb 2009, 13:30
Localitate: iasi

Mesajde silkeyes » 28 Mar 2009, 18:52

cred ca e acelasi cabinet si de care mia zis o prietena care isi duce pisica acolo ....nu ii stie numele domnului doctor dar la sunat ca sa mi confirme ca a mai avut de-aface cu porcuti si ca se pricepe. sper sa nu fie acelasi care are si petshop in tatarasi si pensiunea felina pt ca am vazut un porcut lasat la un loc cu porcuti mai mari si care il muscau si asta saracu era schiop...ca tixie a mea never ever nu va calca pe acolo

Avatar utilizator
anamariawsz
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2009, 18:58
Localitate: Iasi

Mesajde anamariawsz » 30 Mar 2009, 07:25


Avatar utilizator
silkeyes
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 498
Membru din: 27 Feb 2009, 13:30
Localitate: iasi

Mesajde silkeyes » 31 Mar 2009, 13:34

eu ziceam de cel de la greenpark
:D

Avatar utilizator
silkeyes
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 498
Membru din: 27 Feb 2009, 13:30
Localitate: iasi

Mesajde silkeyes » 26 Mai 2009, 16:46

pentru veterinar recomand cabinetul: Univet de pe strada fantanilor un pic mai departe de green park pe partea stanga

numele doctorului este: dragos boghean si mai este si o doctorita care ii mai tine locul eu am tratat-o pe tixi la ea si pare ca se pricepe
O_o O sa-mi lipsesti mereu... fetita-dragoste^_^
http://pets.webshots.com/album/574955707fLdZFB

raluk
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 22 Iun 2009, 16:05
Localitate: Iasi

Mesajde raluk » 23 Iun 2009, 15:32

Buna,
Am fost si eu fericita posesoare a unui porcushor..a trait aproape 5 ani si eu sunt sigura ca ar fi putut trai mai mult..insa saptamana trecuta intr-o dimineata s-a imbolnavit si am mers la acel cabinet de care spuneti voi..pe strada fantanilor,Univet. I-a facut cateva injectii,vitamine etc...peste 3-4 ore a murit porcushorul meu. Daca acesta este cel mai bun veterinar pt porcushori din Iasi atunci eu nu imi mai iau niciodata porcushor..nici macar nu facea diferenta intre un porcushor si un hamster. Iar aceea doamna doctor de langa Hala nu mi l-a primit,a spus ca nu se pricepe la porcushori.
Sunt sigura ca ar fi putut face mai mult pentru el..caz in care purcelushul meu ar fi trait si astazi!

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 23 Iun 2009, 15:46

esti sigura ca este vorba de exact acelasi doctor?
desi aceste recomandari sunt facute, ele nu pot fi garantate 100%
membrii ce recomanda doctorul au fost multumiti de acesta
imi pare foarte rau pentru pierderea ta, insa tot timpul recomandam sa sa mearga cu lista de antibiotice interzise si sa se discute cu doctorul ce doreste sa ii administreze
daca esti sigura ca este vorba de aceasi doctor, atunci il punem sub semnul intrebarii sau il scoatem de tot
sa vedem ce spune silkeyes
revin...silkeyes a scris e o doctorita....ea i-a tratat micuta, nu doctorul
offfff
:friends: shrekut si runty

raluk
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 22 Iun 2009, 16:05
Localitate: Iasi

Mesajde raluk » 23 Iun 2009, 16:00

Am inteles ca acolo exista un doctor si o doctorita care ii tine locul uneori. Nu cred sa fie 3-4 doctori in acel cabinet.. Poate pe altii i-a ajutat,eu nu spun neaparat ca nu este profesionist dar in ceea ce priveste porcushorul meu nu a facut mai nimic..nu l-a intoxicat cu medicamente,a facut doar vitamine (stiu ca sunt foarte necesare daca porcushorul refuza sa se alimenteze) insa nu s-a interesat mai indeaproape de starea lui..avea burtica foarte umflata,foarte sigur o indigestie ceva. Abia mai tarziu cand l-am sunat a spus da,este posibil sa aiba gaze si ne-a recomandat carbune solid..era vineri seara,porcushorul abia mai respira daramite sa mai inghita ceva..in timp ce sora mea vorbea cu doctorul la telefon porcusgorul a murit..

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 23 Iun 2009, 16:01

cat timp nu a mancat porcutul tau inainte de asta?
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
silkeyes
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 498
Membru din: 27 Feb 2009, 13:30
Localitate: iasi

Mesajde silkeyes » 23 Iun 2009, 16:02

buna .. imi pare sincer rau pentru ce sa intamplat ....condoleante

despre doctor eu m-am interesat inainte daca se pricepe, am sunat si am intrebat apoi am rugat o prietena sa sune si sa intrebe si ea.Domnul doctor a zis ca da , cunosc am mai tratat.

eu la doctor am fost tot cu recomandare cineva de pe site a fost la el si a zis ca se pricepe si el ok sa merg acolo.M-am riscat si m-am dus.

ceea ce nu am stiut era ca el avea un ajutor, o doamna care ii mai tinea locul din cand in cand.Ea ia facut injectii lui tixi ..o doamna blonda insarcinata .. care acum cred ca este in concediu de maternitate.Din cate stiu eu el se pricepe la operatii , domnisoara care ascris pe site a zis ca la operat pe porcutul cat despre injectii nu stiu pentru ca eu nu l-am vazut pe el.

Imi pare sincer rau si ma simt foarte prost .imi cer scuze
O_o O sa-mi lipsesti mereu... fetita-dragoste^_^
http://pets.webshots.com/album/574955707fLdZFB

raluk
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 22 Iun 2009, 16:05
Localitate: Iasi

Mesajde raluk » 23 Iun 2009, 16:43

Imi cer scuze,nu am acuzat pe nimeni. Nu ai de c sa te simti prost. Poate omul avea o zi proasta,poate purcelusul meu era foarte bolnav.
A mancat absolut normal pana in aceea dimineata..am observat ca ceva nu e in regula cu el cand ma imbracam sa merg la serviciu;am deschis usa de la frigider si nu a avut aceea reactie normala de a rontai gratiile ca sa primeasca ceva bun. La pranz am mers cu el la doctor,spre seara a murit. Totul s-a petrecut foarte repede. Sunt suparata ca doctorul nu si-a dat seama de starea lui grava desi se vedea ca este foarte bolnav..i-a facut injectiile si mi-a spus sa vin cu el a doua zi la control..nu a mai fost cazul :( Si imi amintesc ca a spus ceva de burtica lui umflata dar nu i-a dat nimic pentru asta. A fost neglijent nu neaparat nepriceput. Si in niciun caz nu paream genul care se codeste la plata tratamentului. Oricum pt mai nimic i-am dat 40 lei.
As fi vrut macar sa stiu ce are procushorul meu ca pe viitor sa nu mai fac aceeasi greseala..fiindcaeste foarte posibil sa fi gresit undeva si eu. Inca o data scuze nu am vrut sa acuz pe nimeni,nici macar pe acel doctor.

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 23 Iun 2009, 16:51

porcutul tau a avut 5 ani asta inseamna ca l-ai ingrijit foarte bine
este clar ca a fost foarte balonat...probabil el nu a mancat toata noaptea + toata ziua
daca iti aduci aminte ce a primit de papa s-ar putea sa gasim raspunsul
oricum tu ar fi trebuit sa ai trusa de prim ajutor, doctorul trebuia sa isi dea interesul
din pacate...nu a fost asa
:friends: shrekut si runty

raluk
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 22 Iun 2009, 16:05
Localitate: Iasi

Mesajde raluk » 23 Iun 2009, 17:12

Purcelushul meu era foarte mancacios..mai ales iarba (spalata si uscata) patrunjel,salata,piersici..cum apaream cu ceva bun se agita si voia si el..atunci chiar bolnav fiind m-a auzit mancat o piersica si a vrut si el..a incercat sa ia dar nu stiu de ce nu a putut..mi s-a parut ca avea dintiisorii din fata rupti un pic. Cu o zi inainte ii cumparasem mancare uscata de iepuri (am gresit punga) dar fiind tot legume deshidratate am zis ca e ok. Poate asa si-a rupt dintele si apoi nu a mai putut manca uscat..si din aceasta cauza s-a balonat..nu stiu;avea burtica umflata si in ultimele 2 ore avea niste spasme,tusea si scotea niste spume pe gura.
Stie cineva ce se poate face acasa in caz de balonare? Era vineri seara si nu mai era niciun cabinet deschis..am luat ceva de la farmacie dar nu am reusit sa ii dau,nu inghitea putea inghiti. As vrea sa stiu macar pe viitor desi nu stiu daca o sa imi mai iau porcushor vreodata.

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 23 Iun 2009, 17:15

trebuia biotic si carbune medicinal sau espumisan
trebuia hranit cu seringa, tinut la caldurica, masat pe burtica, stimulat sa isi faca nevoile....sunt dese cazurile de balonare, dar ce povestesti aici pare ceva foarte violent
sigur nu a murit pentru ca nu a mancat hrana speciala, hrana de baza pt ei este fanul, ai mei fac pauza si de o aptamana doua, de hrana uscata
daca nu i-ai dat iarba uda sau ceva umed, s-ar putea sa ese fi otravit cu hrana de iepurasi
porcusorii nu mor de la un dinte rupt....mor daca nu se pot hranii si nu sunt hraniti
iti recomand sa citesti pe www.gemon.ro
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
anamariawsz
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2009, 18:58
Localitate: Iasi

Mesajde anamariawsz » 09 Sep 2009, 15:09

Cred ca este un doctor bun pe Cuza Voda in Iasi- unde e si pet shopul. Am inteles ca el are si crescatorie, deci stie cum sa ii ingrijeasca, sa ii hraneasca etc... A fost cineva la el?


Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori