Medici veterinari in Timisoara

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Medici veterinari in Timisoara

Mesajde Gemon » 27 Noi 2007, 17:00

Dr. Simiz Florin
Cerere de programare la numarul de telefon 0744 894 363


-------------------------

Dr. Ganga Marius.
Cabinet CANIFEL-VET
Str Feldioara, Nr. 14

Orar: luni-vineri 9-13;15-19; intre 13-15 operatii;
sambata 10-13; urgente non stop.

Telefon: 0256/275144;
Mobil: 0722 244 992

-------------------------

Dr. Mircea Dumitru
SC MEDORIANA VET
Str. Gh. Doja nr. 24 (zona Piata Maria)
Mobil: 0722 500 289

Avatar utilizator
jaded2death
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 259
Membru din: 03 Iul 2008, 17:49
Localitate: Resita

alt medic bun

Mesajde jaded2death » 03 Iul 2008, 18:47

Dr. Simiz Florin,
S.C. MEDORIANA VET
Str. Gh. Doja nr. 24 (zona Piata Maria)
Mobil : 0744 894 363
Ultima oară modificat 28 Oct 2009, 14:38 de către jaded2death, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
alis.miky
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 14
Membru din: 29 Mar 2009, 18:57
Localitate: Timisoara

Mesajde alis.miky » 29 Mar 2009, 19:34

~*~ Miky ~*~

Katy&Roro
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 72
Membru din: 05 Mar 2010, 18:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde Katy&Roro » 10 Mar 2010, 20:54


Avatar utilizator
Oana S
Initiat
Initiat
Mesaje: 36
Membru din: 04 Mai 2009, 22:21
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Oana S » 09 Mai 2010, 15:03


Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 09 Mai 2010, 17:32

:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Oana S
Initiat
Initiat
Mesaje: 36
Membru din: 04 Mai 2009, 22:21
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Oana S » 12 Mai 2010, 09:54


Avatar utilizator
Oana S
Initiat
Initiat
Mesaje: 36
Membru din: 04 Mai 2009, 22:21
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Oana S » 16 Mai 2010, 13:56

O veste buna intr-o zi ploioasa : printul meu e cat se poate de ok ; si-a revenit foarte frumos !

rontzi
Initiat
Initiat
Mesaje: 25
Membru din: 15 Iul 2010, 00:03
Localitate: Timisoara

Mesajde rontzi » 19 Iul 2010, 13:46


Avatar utilizator
Oana S
Initiat
Initiat
Mesaje: 36
Membru din: 04 Mai 2009, 22:21
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Oana S » 19 Iul 2010, 21:11

Intra la categoria "medici veterinari" ; acolo gasesti informatii foarte utile si de incredere . Ce nu recomand eu personal : Hanna-Vet (Colceriu Ramona) . Nu are deloc cunostinte valide despre porcusori ; am aflat pe propria piele dupa ce mi-a murit unul din porcusori .
Din cate stiu eu , medicii veterinari nu prea fac carnete de sanatate rozatoarelor . Dar nu strica sa incerci sa faci unul , nu ? Tinem pumnii in gasirea unui veterinar bun !

Katy&Roro
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 72
Membru din: 05 Mar 2010, 18:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde Katy&Roro » 22 Iul 2010, 22:01

Imi puteti recomanda un medic veterinar de incredere din Timisoara? As vrea sa merg cu porcusorii dar inainte vreau sa ma asigur ca merg unde trebuie. Imi e teama de situatiile in care medicii agraveaza starea porcusorilor din cauza incompetentei.

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 22 Iul 2010, 22:23

in recomandarile Gedei, Gemon, poti avea incredere
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
izopren
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 10
Membru din: 28 Aug 2011, 18:44
Localitate: Timisoara

Re: Medici veterinari in Timisoara

Mesajde izopren » 28 Aug 2011, 18:53

Buna,

Aceasta e prima mea postare, insa frecventez acest site de cativa ani, de cand am un porcusor...
Intrebarea mea este urmatoarea...daca stiti un medic in timisoara cu ceva mai multe cunostinte despre rozatoare, am avut probleme cu porcusorul meu acum vreo 2 ani, l-am dus la medic de 3 ori pentru o problema, insa nu s-a intamplat nimic. Pana la urma am apelat la leacuri babesti si porcusorul s-a facut bine in mai putin de o saptamana.
Azi am observat ca porcusorului ii cam cade parul la mangaiat, in zona din spate. M-am uitat atent si are pe blanita niste puncte negre, dar aceastea cad repede daca il periez. Pe piele insa are niste bucatele de piele sau ce or fi de culoare alba-galbui deschis. M-am uitat pe lista de paraziti, si nu prea seamana cu nimic(adica nu se misca si au o forma nedefinita - si la microscop la fel).
As avea nevoie de un medic bun, nu vreau sa-l mai supun pe porcusor la tot felu de injectii si tratamente care nu dau rezultat, asa cum am facut prima data.
Tin sa mentionez ca am fost plecata din tara, iar porcusorul a stat la o prietena, la casa, cu alte animale prin preajma.

Va multumesc,

Iza

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Medici veterinari in Timisoara

Mesajde ramona_inka » 28 Aug 2011, 20:24

Bun venit!

La inceputl acestui topic ai cateva recomandari de medici. Ai fost la ei si nici unul nu te-a ajutat?
Dat fiind faptul ca a stat cu alte animale nu ar trebui sa fie o problema. In mod normal animalele de casa sunt verificate periodic de catre stapan si veterinar impotriva diverselor boli, a parazitilor.

Zici ca probleme ai cu zona din spate. Cumva regiunea unde ar fi trebuit sa fie coada si zona inconjuratoare acesteia? Este mascul? Poate fi vorba de o secretie mai abundenta a glandei supracaudale. Citeste aici te rog si vezi ce usor se poate rezolva: viewtopic.php?p=65371#p65371
Poti pune si o poza aici sa vedem cam despre ce ar putea fi vorba.
Vit C primeste? Ce mananca de obicei? Scrie-ne detaliat din ce este compus meniul sau si cat primeste la o masa ca sa te putem ajuta mai bine.

Porcusorul tau sta singur? Inteleg ca are deja o varsta, daca acum doi ani ai fost la medic. Daca spui ca esti cu noi de multa vreme si ai citit inseamna ca stii ca are mare nevoie de un partener de acelas sex.

Avatar utilizator
izopren
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 10
Membru din: 28 Aug 2011, 18:44
Localitate: Timisoara

Re: Medici veterinari in Timisoara

Mesajde izopren » 28 Aug 2011, 23:21

ms de raspuns...
are aprox. 3 ani, e femela...
am fost la un doctor din dacia, am auzit tot pe aici ca este un doctor ft bun pentru rozatoare...inainte avea o problema la zona genitala, ceva infectie nu stiu sigur, nici doctorul nu a stiut, noroc ca s-a rezolvat.
poza nu stiu daca are rost, abia se observa, dar eu am vazut ca in general o verific sa fie totul ok, sunt doar niste punctulete ca matreata pe piele, cum ar veni deasupra cozii. De scarpinat nu se scarpina mult, dar ma ingrijoreaza cat par ii cade la mangaiat...si uneori ii cad vreo 4-5 fire legate intre ele de "matreata" aceea.
De mancat ii dau fructe/legume dupa tabelul de pe site,in general primeste un fruct/leguma cu multa vitamina c, iar restul mai scazut, nu stiu exact cu ce a fost hranit unde a stat pana acuma, doar de 3 zile l-am luat inapoi. Am zis sa mai astept maxim o saptamana, sa vad daca o hranesc ca inainte isi revine.
Cat despre partener, nu m-am gandit sa mai iau altul, nu sta prea mult singura.
Am zis de alte animale pentru ca prietena la care a stat, a adoptat o pisica de pe strada recent...


Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori